Betonerme Havuz Yapımı

Betonarme Havuz Yapımı

Betonerme kesit belirlenmesi sırasında uygulanacak kaplama malzemesi ile birlikte statik gereklilik de göz önünde bulundurulmalıdır. Çilek havuz betonerme havuz yapımı aşamasında detaylar bu hususlar dikkate alarak yapar ve bu sayede gerçekleştirilecek sonraki aşamalarda karşılaşılması olası sorunlar da gidermiş olur. Bu konuda betonerme yan kesit ile tutamak ve kaymazların kusursuz dengesini sağlamak için Çilek Havuz ile iletişime geçip bu konuda en doğru bilgileri alabilirsiniz.

Havuz suyunun doğru bir şekilde taşmasının ve temizlenmesinin sağlanması için kesit eğimi çok önemlidir. Ekiplerimiz bu eğimi%5 olarak belirlerler ki,bu da suyun kusursuz bir şekilde taşmasını ve temizlenmesini sağlar. Taşma kanalının başka bir tarafından da yürüme bölümündeki kirli suyun havuza karışmasını önlemek için ter yönde%2 lik bir eğim verilmektedir. Bu eğimler doğru bir şekilde verilmediği takdirde havuz estetiği ve gerekli temizlik sağlanamaz.

Drenaj havuz inşaatı sırasında dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir. Bunun nedeni drenaj hattının havuza dışardan gelecek suların uzaklaştırılmasıdır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus da havuz perdeleri dökülürken tüm beton geçiş parçalarının düzgün bir şekilde kendi yerlerine yerleşitirlmesidir ki Çilek Havuz betonerme havuz yapımı, ttizlik ve yüksek seviyyede özen gösteren ekibe sahiptir. Dilatasyon derzi oluşabilecek statik durumları önelemek için havuz içerisinde bırakılmalıdır. Ancak yapısal ekler zamanı dikkat edilmesi gereken bu eklerin sızdırmaz malzemelerle kaplanmasıdır.

Betonerme Havuz Yapımı Kapsamında Önemli Faktöler

Firma ekiplerimiz betonerme havuz yapımı aşamasında oldukça dikkatli bir işçilik örneği sergilemektedir. Yapısal eklerin su geçirmemesi için sızdırmaz malzemelerin kalitesine her zaman dikkat edilmekte ve bu kapsamda elastik silikon gibi malzemeler tercih edilmektedir. Beton dökülmesi aşamasında özellikle soğuk derz bırakılmamasına dikkat edilir. Soğuk derzin bırakılması gibi hususlarda ise özenle önlemler alınır. Önlem amaçlı soğuk derzlerde su sızdırmaz bantlar kullanılır. Bu da kaliteli malzeme kullanımına örnek olarak gösterilebilir. Şap ve sıvalama aşaması özellikle kaliteli ve titiz bir işçilik gerektirdiği için bu noktaya dikakt edilir. Öncelikle sıva malzemesinin yararsız malzemeler içermemesi sağlanır ve bu doğrultuda sıva kalınlığı göz önünde bulundurulur. Çünkü sıva kalınlığı 8 15 mm gibi bir ölçeği geçerse bu sıvanın kopması anlamına gelir ve bu nedenden dolayı kopmalara getimemesi için kalınlık kuralına dikkat edilir. Betonerme sırasında havuz ölçülerinin doğru bir şekilde uygulanması çok önemlidir.

Betonerme Havuz Yapımı Yalıtım Sistemi

Havuz su yalıtımı ise betonerme havuz yapımı için bir diğer önemli aşamadır. Betonerme inşaat sırasında havuz yüzeyine doğru su yalıtımı yapılmalıdır ki bu yalıtım sonrası havuzda oluşacak herhangi bir su sızdırması ve su kaybını kontrol etmek amacı ile havuz su ile doldurulur. Havuzun su ile dolu bir şekilde bekleme süresi 15 gündür. Ancak 15 günden daha az bekletilmesine izin verilmemektedir. Bu süreç doğru şekilde tamamlanmadığı takdirde havuzda gerekli denetlememeler yapılamaz ve kaplama işlemine geçilir. Bu anlamda daha sonra gerçekleşecek kazalar söz konusudur.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta