Bingöl Havuz Yapımı

Blog

Bingöl Havuz Yapımı için işinde uzman bir havuz ekibiyle çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Havuz Yapımı ciddi bir iştir. Başından sonuna kadar uygun bir şekilde projelendirilme gerektirir. Altyapı çalışmasının önceden planlanması ve titiz bir şekilde uygulanması iyi bir havuzun olmazsa olmazıdır. Havuz yapılacak yer için önce bir etüt çalışması yapılır. İstekleriniz dinlendikten sonra fiziksel koşullara göre teknik proje hazırlanır. Teknik proje de farklı havuz tipleri hakkında sizle bilgi aktarılarak seçiminize göre yola devam edilir.

Bingöl Havuz Yapımı ve havuz bakımı konusunda başarılı çalışmalara imza atan Çilek Havuz Bingöl’ün tüm ilçelerinde hizmet vermektedir. Yoğun olarak hizmet verilen Bingöl İlçeleri şunlardır.

• Bingöl Merkez Havuz Yapımı

• Adaklı Havuz Yapımı

• Genç Havuz Yapımı

• Karlıova Havuz Yapımı

• Kiğı Havuz Yapımı

• Solhan Havuz Yapımı

• Yayladere Havuz Yapımı

• Yedisu Havuz Yapımı

Havuz nasıl yapılır?

Havuzlar tiplerine göre farklı şekillerde yapılabilir. Havuzun yapım aşamaları şu şekilde gerçekleşmektedir. Öncelikle sağlam bir iskele yağısı oluşturur. Sonrasın da iskeletin izolasyon işlemlerine geçilir. İzolasyon işlemi önemlidir. Dikkatli ve titiz bir çalışma gerektirir. İzolasyon işleminden sonra sıra mekanik işlemlere gelir. Mekanik işlemlerin ardından havuz için seçilen kaplama malzemeleri yerleştirilerek işlemlere devam edilir. Genel olarak bir havuzun yapım aşamaları bu şekildedir. Tüm süreç 14 gün kadar sürmektedir. Ek çalışma gerektirmeyen bir durum yoksa 2 hafta içinde havuz inşaatı tamamlanacaktır.

Havuz hangi malzemeden yapılır?

Havuzun temeli için birinci sınıf betonarme malzeme kullanılmaktadır. Havuzun sağlam olması ve deprem gibi olaylarda çatlaması için betonun sağlam ve kaliteli olması büyük önem taşır. Betonarme havuz yapımında kullanılan malzemeler sonrasında drenaj alt yapı, PVC havuz boruları, beton geçiş parçaları, çelik mala perdahlı şap, bitum emisyonu, sıva ve şap şeklinde sıralanabilir

Yüzme havuzu kaç liraya mal olur?

Havuzun maliyetleri büyüklüklerine ve sizin isteklerinize göre değişmektedir. Örneğin betonerme bir havuz ile şişme bir havuz arasında ciddi maliyeti farkı bulunmaktadır. 2022 Havuz Fiyatları baz alındığında Bingöl Havuz Yapımı için 20,000 TL ile 70,000 TL arasında bir fiyatlandırma ortaya çıkacaktır. Tabi sizin istek ve ihtiyaçlarına göre bu tutar azalıp artabilir.

40 metrekare havuz kaça mal olur?

Farklı özelliklere göre fiyat değişir. 2022 yılı itibariyle 40 metrekare bir havuz için 250,000 TL gibi bir fiyatlama yapılmaktadır. Daha önce belirtilen fiyatlar ortalama fiyatlardır. İstek ve ihtiyacınıza göre fiyat artar ya da azalır. Havuz bittikten sonra yapılacak veranda ve ek yapılar içinde 20,000 TL ile 30,000 TL arasında bir fiyat çıkmaktadır.

Kaç Çeşit Havuz Vardır?

Havuzlar yapılış biçimlerine, kullanılan yapı malzemesine ve daha birçok özelliğe göre farklı isimler alabilir. Fakat tabir olarak olimpik ve yarı olimpik havuzlar olarak ayırmak mümkündür. Aralarındaki farkı şöyle açıklayabiliriz. Olimpik havuzlar yarışmaların düzenlenebildiği ve bazı ek özellikler taşıyan havuzlardır. Olimpik havuzlarda atlama alanları, kulvar ayırıcı separatörler ve işaret bayrakları bulunur. Bu sayede su sporları yarışmalarında kullanılan havuz tiplerine dönüşürler. Yarı olimpik havuzda bir işaretler olmadığı gibi boyutları standart olarak boy 25 m ve en 12,5 metre olacak şekilde belirlenmiştir. Yarı olimpik havuzlar kısa kulvar havuzlar olarak da adlandırılır.

25 metrekare havuz ne kadar su alır?

İnternet üzerinden gelen soruları içinde en çok merak edilen sorulardan biri de havuzların ne kadar su aldığıdır. 25 metrekare bir havuz 625 m3 su almaktadır. Daha kolay hesaplamak için değeri ton hesabına çevirirsek 25 metrekare bir havuz 625 ton su alır denebilir.

Bingöl Havuz Yapımı konulu yazımızın sonuna geliyoruz. Havuz yaptırırken işinin ehli firma ve ustalarla çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi durumlarda ek maliyetler ve yüksek bakım masrafları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta