Havuz Bakımı Nasıl Olmalıdır

Havuz Bakımı Nasıl Olmalıdır

Havuz bakımı nasıl olmalı   

Havuz belirli sebeplerden dolayı insanların sık sık kullandığı bir eğlence ve serinleme aracıdır. Doğa da ki gibi kendi kendini temizleme özelliği olmadığı için çok dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır çünkü kimyevi olarak temizlenmeyen havuzlarda insanların sağlığı açısından bir çok risk oluşturabilecek durumlar ortaya çıkmaktadır. Havuz bakımı nasıl yapılmalı sorusuna gelecek olursak ,kendi içinde belirli rutini olan kurallarla havuzlarınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Havuz bakımı için günlük ya da haftalık zaman aralıkları içinde düzenli temizleme şarttır.

Havuz bakımı için neler kullanılmalıdır?

Berrak bir su bir havuzun temiz olduğunu gösteren en önemli kıstaslardan biridir. Bu berraklığı sağlayabilmek için belirli maddeler bulunmaktadır. Havuz bakımı için neler kullanılmalıdır sorusuna vereceğimiz cevap klor ve ozon olacaktır. Klor ve ozon filtreleme ve temizleme için havuzlarda kullanılan kimyasal malzemelerdir. Klor ve ozon ile birlikte filtreleme sistemi kurulmalıdır. Kurulan bu sistem sayesinde saç telleri ve benzeri problemler ortadan kalkacaktır. Hiç kimse suyu berrak olamayan ,içinde saç telleri olan bir havuza girmek istemez. Bakımları yapılmayan havuz kirli görünecek ve kullanılmak için tercih edilmeyecektir.

Havuz bakımında hijyen nasıl sağlanır?

Hijyen hayatımızın en önemli olmazsa olmaz kurallarından biridir. Hijyenik olmayan bir havuz kötü kokular yayacaktır, böyle bir havuzda yüzerseniz çok büyük oranla sağlınız ile ilgili risk faktörleri ile karşılaşacaksınız. Kişisel olarak bir havuzunuz yoksa bir işletmeyseniz mutlaka havuz bakımını belgelemeniz gerekmektedir.  Havuz bakımı  belgelenmeyen bir işletme müşterisine asla güven vermez, klor miktarı, hijyen miktarı mutlaka görünmek zorundadır. Havuz bakımında hijyen nasıl sağlanır sorusuna cevabımız sağlık bakanlığından ve sağlık müdürlükleri tüzüğü ile bir yönetmelik belgesi gönderilmektedir. Bu yönetmelikler o işletmeye gelen tüm müşterilerin kolayca görebileceği bir yere asılmak zorundadır. Filtreleme yöntemi bazı noktalarda ve uzun periyodlarda yeterli kalmayabilir bu nokta da havuz zaman zaman boşaltılmalı ve suyun tekrar doldurulması gerekmektedir. Devir daim yöntemi bir süre sonra suyun oksijenini bitirecektir. o yüzden yeni bir su doldurma işlemi yapılarak suyun tazelenmesi sağlanır. Hijyenik olması açışımdan filtreleri gün boyunca kontrol etmeniz ve gerekli durumlarda ters yıkama tekniğini kullanarak temizlenmelidir. Ph değerinin ideal seviyesini mutlaka kontrol etmelisiniz bu da havuz bakımı için önemli detaylardan biridir.

Diğer Yazılar
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •