Havuz Çökelticileri Ne İşe Yarar?

Havuz Çökelticileri Ne İşe Yarar?

Özellikle yaz aylarında havuz kullanımları artış gösterir. Bu artışa bağlı olarak havuz temizliğine daha fazla dikkat etmek gerekir. Bireysel kullanımda da, toplu kullanımlarda da en önemli konu havuz temizliği olur. Havuzlar yapıldıktan sonra havuz sahibinin düzenli aralıklarla havuzları temizlemesi gerekir. Havuz bakım rutinleri günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak ayrılabilir. Havuzların günlük olarak yapılması gereken kontrolleri altında havuz kloru ölçümü ve pH ölçümü vardır. Her iki değerinde günlük olarak okunması ve gerekirse bakımının yapılması gerekir.

Çilek Havuz Bakımı

Çilek Havuz müşteri odaklı çalışan bir firmadır. En üstte tutuğu konu müşterinin memnun edilmesidir. Çilek Havuz Türk hamamı, havuz yapımı, sauna gibi arındırıcı ve dinlendirici yapıların yapılmasından sorumludur. Birçok alanda işini ustalıkla yapar. Havuz yapmasının yanı sıra havuz temizliği ve bakımı için gerekli olan kimyasalların satışını yapar. Çilek Havuz web sitesine yer alan ürünler kısmına girerek bu kimyasalların incelenir satın alınması mümkündü. Ürünleri konusunda çilek Havuz ürün garantisi, hızlı teslimat ve güvenli olma konularında kendine güvenir. Almak istediğiniz ürünün ne işe yaradığını ve ideal kullanım miktarının ne olduğu konularında detaylı bir açıklama da bulmanız mümkün oluyor.

Havuz Temizliğinde Kullanılan Havuz Kimyasalları

Havuz temizliği için kullanılan birçok malzeme bulunur. Bu malzemelerin kullanımlarının doğru yapılması çok önemlidir. Havuz temizliği standartları Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olup bu kurallara uyulmak zorundadır.  Havuz kimyasalları  arasında Çilek Havuz birçok çeşit ürün satar. Bunlar arasında, havuz kloru, pH düzenleyici, ayak dezenfektanı, havuz çöktürücüler, test kitleri, havuz parlatıcı kimyasallar, yosun önleyiciler gibi birçok çeşitte havuz kimyasalı bulunur. Bu kimyasallar dikkatli kullanılmalıdır. Kişi biliyor ve havuz temizliği işine hâkim ise kendisi yapmalıdır. Aksi bir durumda mutlaka profesyonel destek almalıdır. Havuz temizliği konusunda Çilek Havuz müşterileri için profesyonel destek sağlar. Ayrıca toplu kullanılan havuzlar başta olmak üzere, ayak dezenfektanı kullanılmalıdır. Havuzlara girmeden önce ayakların temizlenmesi geri kalan kişilerin sağlığının korunması konusunda oldukça önemlidir. Çilek Havuzda ayak dezenfektan sıvısı ve ayak dezenfektan havuzu satışı vardır. Bu ürünleri buradan temin ederek başka herhangi bir montaj işlemine gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

Havuzların Kimyasal Temizliği

Havuzların kimyasal olarak temizlenmesi için öncelikli ve en çok kullanılan havuz kimyasalı klordur. Klor havuzda bulunan ve gözle görülemeyen tüm mikropların öldürülmesini sağlar. Böylece temiz bir havuz elde edilir. Ancak klor kullanımında dikkat edilmelidir. Daha sonra ise pH ölçümü yapılmalı ve pH değişikliği olup olmadığına bakılmalıdır. Değişiklik yoksa havuz temizliği başarılı olmuştur. Ancak değişim söz konusu ise mutlaka pH düzenleyici ile ayarlanması gerekir. En son olaraktan havuzda istenmeyen partiküllerden kurtulmak için havuz çöktürücüler kullanılır. Eğer gerekli görülürse yosun önleyici kimyasallarda kullanılarak havuzun renk değişikliği giderilebilir.

Havuz Çöktelticieri Nedir?

Havuz çökelticilerinin kullanılma amacı havuzun içerisinde bulunan partiküllerin dibe çökmesini sağlamaktır. Bu havuz malzemeleri sayesinde havuzda bulunan katı parçacıklar havuzun en dibine çöker. Çilek Havuzda satılan havuz çökelticiler sıvı formda bulunur. Çilek Havuz hızlı teslimat, yüksek verim, tam güvenlik sağlanması ve güvenilir servis garantisi ile satar. İnorganik olan polimer esaslı bir kimyasaldır. İstenmeyen parçacıkları birleştirir ve onları kendisiyle beraber tutar. Bu tutma işlemi sonucunda katı parçalar kimyasal eşliğinde havuzun dibine çöker. Havuzda meydana gelen bulanıklıkları önler. 100 m³ olan havuz suyu içerisine 0.03 - 0.2 lt/gün olarak katılması gerekir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir. Satışa 10 litre ve 20 litre olarak sunulur.

Havuz Çökelticileri Nasıl Kullanılır?

Havuz çökelticileri kullanımında sıvı formlar tercih edilebilir. Bunun sebebi sıvı formun katı formdan daha etkili ve daha kolay kullanılıyor olmasıdır. Sıvı formda olan  havuz çökelticileri  Kullanılan tüm kum filtreleriyle uyum içerisinde çalışır. Diatom filtreleri denilen filtrelerle sıvı formlu Havuz çökelticileri kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu ürünler havuzda kolayca çözünür. Ayrıca diğer kimyasallarla ve havuz dezenfektanları ile reaksiyon vermediği için kullanımında endişelenmeye gerek kalmaz. Havuzda pH değişimine sebep olmadığı için sürekli pH ayarlamaya gerek kalmaz. 6,9 ppm ve 7,8 ppm aralıklarında kullanılması uygundur. Köpürme sorununa yol açmaz.

Diğer Yazılar
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •