Havuz Nasıl Kurulur?

Havuz Nasıl Kurulur?

Çoğu insan, özellikle müstakil bir evi veya villası varsa bir havuz kurma kararını verir. Tasarımı tamamladıktan ve yeni yüzme havuzunuzun ne kadara mal olacağını öğrendikten sonra, çoğu insanın aklındaki bir sonraki düşünce, arka bahçeme bir havuz kurmak ne kadar sürer sorusudur. Bir havuzun kurulması ne kadar sürer, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. Bu faktörler planlama süreci, yeni havuz veya mevcut havuzun yenilenmesi, havuz tipi, hava koşulları gibi faktörlerdir.

 Tasarım Süreci ve Doğru Zamanlama

 Tasarım sürecinde havuz uzmanınıza zaman dilimini sorduğunuzdan emin olun. Hayal kırıklığını ve gereksiz gecikmeleri önlemek için tasarım ve kurulum işleminin ne kadar süreceği konusunda net beklentileriniz olması önemlidir. Havuz üreticinizin daha sonra bina onayı için konseye gönderilen mühendis planları ve çalışma çizimleri alması gerekecektir.Havuz nasıl kurulursorusunu soranların havuz tipine bağlı olarak zamanlamanın değişeceğini bilmesi gerekir. Beklendiği gibi, beton havuzların inşa edilmesi, önceden hazırlanmış yer altı veya yer üstü havuzlarından daha uzun sürer.

 Beton Havuzun Kurulması

 İlk olarak, ekskavatörler drenaj katmanları, iskelet ve sıhhi tesisat işleri tamamlanmadan önce havuzunuz için delik açacaktır. Bu aşamada, betona sprey uygulanacak ve kürlenmesi için zaman bırakılması gerekecektir. Bu işlem üç ila dört hafta sürebilir. Son işler yapılmadan önce betonun sertleşmesine izin verilmelidir; bunlar arasında döşeme, başa çıkma, asfaltlama, eskrim ve diğer son işlem ayrıntıları bulunur. Sürecin bu kısmı dört ila altı hafta daha sürebilir. Bu nedenle, somut bir havuz için dört ila altı ay içinde hazır olmasını bekleyebilirsiniz.

 Prefabrik Havuzların Kurulumu

 Prefabrik havuzlar beton havuzlara göre çok daha hızlı kurulabilir. Yer üstü havuzları bir veya iki gün içerisinde kurulabilir, ancak kalıcı bir yapı için havuz etrafında bir çitin yanı sıra havuz çitleri olması gerekecektir. Yerde, önceden imal edilmiş bir havuz kuruyorsanız, herhangi bir yağış, inşaat sürecini iki haftaya kadar geciktirebilir; zira havuzu boşaltmak için zaman gerekir.Havuz nasıl yerleştirilirsorusunun yanıtını arayanların havuz şekli, boyutu ve yerleşimini seçtikten sonra, bir sonraki adım ne zaman kurulacağına karar vermesi gerekir. Birçok firma, hava durumuna bakılmaksızın yıl boyunca havuz oluşturur. Bununla birlikte, bazı mevsimlik kurulum farklarını dikkate almak isteyebilirsiniz. Sonbahar ve kış aylarında inşa etmek daha faydalı olur mu? İlkbahar ve yaz nasıl? Her mevsim, dikkatlice tartılması gereken önemli bir artı ve eksiler listesi sunar.

 Havuz Kurulumu için Yılın En İyi Zamanı

 Birçok kişi ilkbaharda bir havuz kurmanın ideal olduğuna inanmaktadır, çünkü sıcak yaz aylarında yeni arka bahçenizin keyfini çıkarmanıza olanak sağlar. Çoğu ev sahibi için bu düşünce süreci olduğundan, havuz inşaatçıları genellikle ilkbaharda meşgul programlara sahiptir. Ayrıca, nisan yağmurlarının taşmalara ve havuz zeminini yumuşatmaya neden olarak kurulum gecikmelerine neden olduğu da bilinmelidir.

 Yaz ve Güz Aylarında Havuz Kurdurmak

 Yaz aylarında havuzunuzu kurmak istiyorsanız, bunun inşaatçılar için oldukça yoğun bir mevsim olduğunun farkında olmalısınız. Yaz aylarında havuzunuzu inşa etmeye karar vermişseniz, sezonun sonuna doğru programlayın.

 Güz ayları, sabit hava koşulları ve havuz inşaatı için sabit bir ortam sunar. Zemin daha kuru ve daha hızlı ve daha kolay bir montaj süreci sağlar. Ek olarak, bitki örtüsü tüm zamanların en ideal seviyesindedir; bu, yeni arka bahçenizi süslemek için ağaç ve çalı dikmek için en iyi zamandır. Finansal olarak, sonbahar ve kış, montaj fiyatlarının en düşük olduğu zamandır. Havuz kurulumu yaptırırken indirimli fiyatlardan faydalanmak istiyorsanız da kış mevsimini tercih edebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek kişiye özel kampanyalardan haberdar olabilir ve son trendler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer Yazılar
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •