Şerit Gölgesi

HAVUZLARDA HİJYENE DİKKAT

Havuzlarda Hijyene Dikkat

Çilek Havuz ve Sauna 18 yıllık bir deneyimi olan yurt içi ve yurt dışında yüzme havuzu, sauna, buhar banyosu, spa gibi birçok hizmet veren bir havuz firmasıdır. Çalışma prensiplerinde kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmanın çok çeşitli ürün yelpazesi bulunmaktadır. Havuz pompaları, havuz kum filtreleri, havuz içi aydınlatma, havuz içi ve kenar ekipmanları, havuz içi temizlik ekipmanları, dezenfeksiyon ürünleri, havuz cam mozaik tutamak ve kaymazları, olimpik havuz malzemeleri, prefabrik havuzlar, sauna malzemeleri, spa ürünleri, süs havuzu fıskiye ve süslemeleri, yedek parçalar, buhar odası, Türk hamamı, süs havuzu, Şok havuzu, termal havuzlar, kar odası, şok duş kovası, macera duşları, gölet havuz, havuz mozaikleri, havuz çevresi deck, tuz odası, kar çeşmesi ve dahası firmanın hizmet alanında yer almaktadır. Özellikle havuz uygulamaları ve havuzların onarımı konusunda önemli bir tecrübeye sahip olan firma sizlere istediğiniz kalitede hizmeti sunmaya hazırdır. Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte havuz kullanımında da artış olacağı ve tatil sezonunda havuzlardan yararlanan insan sayısı düşünüldüğünde akla gelen ilk konu havuzların sağlıklı olmasıdır. Firmanın sapladığı havuz suyu yenileme hizmeti ile artık havuz temizliği dert olmaktan çıkacak.

Havuz bakımı özellikle yaz aylarında işletme sahipleri ya da evlerinin bahçesinde havuz bulunan kişiler için sağlık bakımından büyük önem arz etmektedir. Çilek Havuz ve Sauna uzman kadrosu ile periyodik havuz bakımınızı yapmak istediğiniz her an yanınızdadır. Havuz temizliğinde ve bakımında kullanılan kimyasalların miktarı ve doğru kullanılması oldukça önemlidir. Bu yüzden sağlığınız için havuzlarınızı güvenilir ellere teslim etmelisiniz.  Havuz bakımında ilk olarak filtrasyon sistemi kontrol edilmeli, kum filtre ve tesisatı kontrolü de düzenli olarak yapılmalıdır. Havuz suyu yenileme işlemi düzenli olarak atlanmaması gereken bir konudur. Havuzun yosun ve kirli görüntüden uzak olması gerekir. Suyun temiz olduğunun göstergesi berraklığıdır. Ayrıca girdiğiniz havuzlarda havuzun temizliği ve bakımının belgelenmiş olmasına özen göstermenizde size bir ön görü sağlayacaktır. Havuz suyunu temizlemek için klor, PH düşürücü, yosun giderici, sıvı topaklayıcısı ve ozon gibi kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra düzenli olarak filtreden geçirilen havuz suyunda deri döküntüleri ve saç gibi maddeler daha az olacaktır. Tabiî ki de havuz suyunun sadece kimyasallar ile temizlenmesi uzun vadede yeterli değildir. Belirli aralıklarla havuzun boşaltılıp doldurulması gerekmektedir.

Havuz suyu yenileme işleminden sonra havuzların hijyeninin devamlı olması için kullanılan yöntemler de oldukça önemlidir. Ph düşürücü havuz suyunun PH seviyesini dengede tutmaya yardımcı olur. Toz veya tablet şeklinde kullanılan klorun sağlığa bir zararı yoktur ancak doğru kullanılmadığında ya da aşırı kullanımında ciltte tahrişlere neden olabilir. Yosun giderici ise havuza sıvı olarak dökülür ve havuz suyu içerisinde yosun oluşumunu engeller. Sıvı toplayıcılar ise havuz suyu içerisindeki ufak pislikler, deri döküntüleri veya saçları bir araya toplayarak kum filtresinde biriktirir. Böylece su daha berrak görünür. Bunlar yapıldıktan sonra havuz suyu 3 günde bir değiştirilmelidir ve değişimin ardından suya klor atıldıktan sonra en az 3 saat suya girilmemelidir. Suyun yenilenmesi ve temizliği yapılmazsa kulak, göz, deri hastalıkları baş gösterebilir. Bunların yanı sıra havuz bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da havuzların kış aylarında aktif kullanılmadığı zamanlarda suyunun boşaltılmaması gerekmektedir. Çünkü boşaltıldığı durumlarda havuz içerisine dökülen toz ve ağaç yaprakları havuz dibinde birikerek lekelere sebep olabilirler. Havuz suyu yenileme ve bakım işlemlerinde Çilek Havuz ve Sauna’ya güvenebilirsiniz.