Sauna Yapımı Fiyatları

Sauna Yapımı Fiyatları

Sauna Yapım Fiyatları

Kuru buhar banyosu olarak adlandırılan sauna, insan sağlığına sağladığı faydaların yanında lüks bir ihtiyaç halinden çıkarak artık evlerin ebeveyn banyolarına, merdiven altlarına, balkon ve çatı katlarına kolaylıkla kurulmaktadır. Sauna yapım fiyatları kullanılan malzemenin kalitesi, yapılacak alanın genişliğine göre değişmektedir. İçeride bulunan nem oranın yüksek olması nedeniyle kaliteli malzeme kullanılması gerekmektedir. Evlerin içine kurulan sauna odalarında sıcak ve nemin fazla olacağı için diğer odaların etkilenmemesi için koruma yapılması gerekmekte, bu da maliyeti artırmaktadır. Yapılacak saunanın kullanışlı, ekonomik ve dayanıklı olmasının yanında kurulacak alanda önemlidir. Evlerde odanın bir alanına kurulması planlanıyorsa, duvarın beton veya tuğladan olması gerekmektedir. Kurulacak alanda hava giriş çıkış alanlarının yer alması ve saunadan sonra banyo yapılacak alanın yakın olması tercih edilmektedir.

Ev Tipi Sauna Yapım Fiyatları

 Ev tipi tercih ettiğiniz boyuta, tasarıma göre sauna yapım fiyatları farklılık göstermektedir. Özel bir alanı bulunmayan için en küçüğü 120*190 boyutları ile hazır olarak tasarlanan saunalarda istediğiniz alana taşıyabildiğiniz gibi, içerisinde banyo sistemi de kurulmaktadır.  Ev tipi saunalar oturma ve yatma grubu olarak tasarlanarak, ortalama 4 metre kare alana monte edilmektedir. Otel, sosyal tesisler gibi alanlarda kurulan saunalar ise tercihe göre 3 katlı yapılarak 6 metre kareden, 30 metre karelik alanlara yapılmaktadır. Saunalarda nem’e ve sıcaklığa dayanıklı, budaksız, fırınlanmış, 5*5 cm veya 5*10 cm ölçülerinde köknar, Fin ladini ve Kanada çam’ı gibi ağaçlar kullanılmaktadır. Bu ağaçların tercih edilmesinin nedeni; İçeride bulunan havayı emerek tekrar vermesi, sıcaktan etkilenmemesi ve temizlemesinin kolay olmasından dolayıdır.

Anahtar Teslim Sauna Yapım Fiyatları

 İçerideki ısının muhafaza edilmesi için tavan, duvar ve kapılara 5 cm kalığında cam yünü ile izolasyon yapılmaktadır. Ev tipi saunalarda kullandığınız alanın büyüklüğüne göre ısıtıcı tercih edildiği gibi, ısıtıcı tercihinde rezistansların kaliteli olması gerekmektedir. Evde kullanacağınız ısıtıcıların üzerinden ahşap kaplamalı olmalı ve üzerinde bulunan taşların sıcaklığa dayanıklı olması gerekmektedir. Sauna içerisindeki aydınlatmanın yanında, termometre, higrometre, kum saati, sauna taşı ve esansı mutlaka saunalarda bulunması gereken malzemelerdendir. Sauna yapım fiyatları yaptıracağınız alana göre değişmekte iken, tercihinize göre 120*190 cm, 150*185 cm, 180*180 cm ölçüleri bulunan ev tipi saunalarda, banyo sistemi içerisinde yer alarak anahtar teslimi yapan firmalarla fiyat konusunda mutlaka teklif almanız gerekmektedir.    

Diğer Yazılar
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •