Buhar Odası Modelleri

Buhar Odası Modelleri

Günün stressini, yorgunluğunu atmak için ideal bir yöntem olan buhar odası, kendinizi daha zinde ve dinç hiss etmenizi sağlar. Buhar odalaları, kas ağrılarının giderilmesinde, cildin daha parlak bir görünüm alarak, toksinlerden arınmasında ve vücut için gerekli olan nem oranının sağlanmasında eşsiz bir yere sahiptir. Buhar odalaları, nem oranının en yüksek olduğu ortamlardır. Çilek havuz, buhar odası yapımı ve tasarımında adından sıkça söz ettirmektedir. Bu doğrultuda, Çilek havuz firması, yapımını üstlendiği buhar odalarının kaliteli ve dayanıklı olması, ayrıca buhar odası yapımı için gerekli olan tüm şartları sağlaması açısından, müşterilerine güven aşılamaktadır. Firma tarafından yapılan buhar odaları içerisinde, hiçbir elektronik cihaz yer almaz. Bu sayede, odada elektromanyektik dalgalar olması söz konusu değildir.

Buhar odası için gerekli olan jeneratör, dışarıda yer alır ve nem oranı oda içerisinde 100’ dür. Firmanın yapımını üstlendiğibuhar odası modelleriyapımı zamanı, kaliteli malzemeler kullanıldığı için, buhar odası zeminlerinde, sızmalar ve bunların sonucu olarak oluşabilecek kazalar görülmez. Buhar odası ile sauna karıştırılmamalıdır. Buhar odasında, nem oranı çok yüksek olmasına karşın, saunalarda nem oranı çok düşüktür ve saunalar, buhar odalarına göre daha sıcaktır.

Buhar Odası Modelleri Nelerdir?

Aroma buhar odası, buhar odası modelleri arasında yer alır. Aroma buhar odası kapsamında, esansiyel yağlardan elde edilen buhar, odaya yayılır ve hoş bir koku yaratır. Aromalı oda konsepti, saunalarda ve diğer ısı tesislerinde de egzotik bir ortam yaratmak amacı ile oluşturulur. Çilek havuz tarafından tasarlanan, aroma buhar odalarında geçireceğiniz zaman diliminde, kas ağrılarınızdan kurtulur, kalori yakımınızı hızlandırırsınız. Ve tüm bunları, güzel, ferah kokular eşliğinde yaşama imkanına sahip olursunuz.

Buhar odası modelleriarasında tarihi eski bir geleneğe dayanan ter locaları da yer almaktadır. Ter locaları, buhar odası görevi görür. Yüksek sıcaklık sonucu, toksinler vücuttan atılır ve bu sayede vücut gevşer, rahatlar. Daha sakin ve huzurlu bir atmosfer oluşur.

Caldarium tipi buhar odalar ise, aroma buhar odaları ile aynı amaca hizmet eder. Bu buhar odasında, hoş kokular eşliğinde dinlenmenin keyfini çıkartırsınız.

Buhar odası özelliğine sahip bir diğer, buhar odası modelleri arasında yer alan ise Arap tarzı çamur buhar odalarıdır. Bu odalarda hem buhar hem de çamur bulunmaktadır. Minerallerle zengin olan bu çamurlar, çeşitli renklerdedir. İdeal kullanım süresi 15 dakikadır. Bu terapi sonrasında, serin su ile yıkanmak tavsiye edilir.

Buhar Odası Kullanımı Zamanı Önemli Faktörler

Buhar odası modelleri, farklı konseptleri ile sizlere birçok fayda sağlasa da, buhar odasına girmeden önce, dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Aşağıdaki durumlarda, buhar odası kullanmak sakıncalı olabilir:

Hamilelik

Kalp veya solunum problemi

Diyabet ve enfeksiyon

Hasta olma durumu

Alkol kullanımından sonra

Yaşlı veya çocuk

Herhangi bir hastalık nedeni ile tedavi görüldüğünde

Son olarak, buhar odasından çıktıktan sonra, bolca su içmeniz gerekir. Ayrıca, buhar odasında saati de dikkate almanız, sizin için daha iyi olacaktır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta