Çakıl Medya

Havuz kum filtreleri, havuzlardaki suyun filtrelendirilmesinde kullanılır. Kişisel havuzlar, olimpik havuzlar ve işletme havuzları gibi çok geniş bir alanda kullanılan havuz kum filtreleri, bu yönüyle avantajlıdır. Havuzun içinde bulunan ve gözle görünmeyen partiküllerin arındırılmasını sağlayan bu ürünler, aynı zamanda havuz içinde bulunan tortular ve çamurların da giderilmesini sağlar. Hızlı ve yavaş olmak üzere sektörde iki türde bulunan havuz kum filtrelerinin her iki türü için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen maddelerin ayrıştırılmasında kullanılan bu ürünler, insanların temiz bir havuzda yüzmesini sağlar. Su dibinde bulunan istenmeyen maddelerin ortadan kaldırılmasında önemli bir yere sahip olan havuz kum filtreleri, aynı zamanda havuzun kirlenmesini engeller. Havuzun giriş ve çıkış vanalarının tıkanmasını engelleyen bu ürünler, ekipmanların ömrünü uzatır.

Havuz Kum Filtrelerinin Çeşitleri

Havuz kum filtrelerinin iki çeşidi vardır. Yavaş kum filtresi, adından da anlaşılabileceği gibi filtre sisteminin içinden görece daha yavaş geçer. Tortuların ve partiküllerin ayrıştırılmasına olanak sağlayan bu sistemde, temizlenen su tekrar havuza verilir. Bu sistem, genellikle küçük boyutlu havuzlarda tercih edilir. Olimpik havuz gibi büyük ölçekli havuzlarda ise hızlı kum filtresi uygulanır. Hızlı sirkülasyon gerektiren durumlarda tercih edilen hızlı kum filtresi, havuza temiz suyun çok daha hızlı bir şekilde gönderimini sağlar. Havuzdan asgari 2 m uzaklıkta bulunması gereken havuz kum filtreleri, düz ve nemsiz bir yüzeye yerleştirildikten sonra filtrenin pompası vasıtası ile havuzun emmesi beklenir. Filtre sisteminin içindeki ızgaralardan suyun geçmesi ile işlem gerçekleşir. Temizlenen su, vana hattına ulaşarak ikinci bir filtreden geçer. İçerisinde kuvars bulunan kum dolu pompalar, yakaladığı parçaları bu alanda tutar.

Havuz Kum Filtreler ile Havuzlar Daha Temiz

Temizlenen suyun havuza tekrar gönderildiği havuz kum filtreleri, etkili bir filtrasyon sağlar. Bu sistem sayesinde, alan içerisinde bulunan en küçük maddeler ile havuz suyundan ayrıştırılır. Tüm yüzme havuzlarında tercih edebileceğiniz havuz kum filtreleri, uzun ömürlü kullanıma uygun olduğu için de tercih edilir. Düşük gider maliyetleri ile beklentilerinizi tam olarak karşılayan havuz kum filtreleri tam bir fiyat performans ürünüdür. Filtre verimliliğinde yüksek kalite sağlayan havuz kum filtreleri, havuzların temizliğinin ve bakımının kolayca yapılmasını sağlar.


E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta