Çanakkale Havuz Yapımı

Blog

Denizden uzak yerlerde keyifli vakit geçirmek için son yıllarda havuz yapımı çok popüler bir hale gelmiştir. Çanakkale Havuz Yapımı için tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda bulacaksınız. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını yazımızın ilerleyen aşamalarına yer verilmiştir.

İdeal bir havuza sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki adımlar konusunda bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır.

1. Havuz Yeri Seçimi:

Havuz yerini seçmek ideal bir havuza sahip olmak için ilk adımdır. Havuz yerinin mutlaka en çok güneş olan alana yapılması gerekir. Ayrıca eğer havuz yapılacak yerde ağaçlar varsa yaprak dökümüne dikkat etmek gereklidir. Eğer ağaçlar fazla yaprak dökerse havuzun temizliği ve bakımı için ek maliyetler ortaya çıkacaktır. Bu nedenle havuzun yerini seçtikten sonra havuzu yapacak firmadan teknik destek almak yararınıza olacaktır. Firma sizin için ön etüt çalışması yaparak havuzun yeri için ideal alanı belirler.

2. Havuz Tipinin Doğru Seçimi

Havuzlar toprak üstü ve toprak altı olarak yapılabilir. Havuz yapım firması isteklerini dinledikten sonra iki tip için proje çıkarır. Toprak üstü havuzların yapım süreleri kısa ve maliyetleri düşüktür. Maliyetin düşük olmasının sebebi hafriyat giderlerinin olmamasıdır. Ayrıca güvenli olması nedeniyle riskli bölgelerde tercih edilmektedir. Toprak üstü havuz yapımının dezavantajı ise yapım sonrasında bakım maliyetlerinin daha yüksek olmasıdır. Ayrıca bu tarz havuzlar profesyonel sporlar için kullanılmaz.

Toprak üstü havuzlar ise daha çok profesyonel havuz tipleridir. Bu tarz havuzlar yarı olimpik ve olimpik havuz olarak yapılmaktadır. Bu tarz havuzlarda atlama alanları ve speratörler kullanılmaktadır. Bu tarz havuzlar çok daha sağlamdır ve uzun ömürlüdür. Bakım maliyetleri ise daha düşüktür. Bu tarz havuzların dezavantajı ise maliyetinin daha yüksek olması ve yapım süresinin daha uzun olmasıdır.

3. Havuz Yapım Firması Seçimi

Havuzunuzu emanet edeceğiniz firmanın işinde uzman olması çok önemlidir. İşinde ehil olan firmaların projelerini önceden incelemek ve referansları ile görüşmek yararınıza olacaktır. Çilek Havuz firması Türkiye’nin tüm illerinde başarılı projelere imza atmıştır. Çilek Havuz firması Çanakkale merkez ve aşağıdaki listesini verdiğimiz ilçelerde havuz yapımı konusunda uzman ekibiyle projelerine devam etmektedir.

1. Çanakkale Merkez Havuz Yapımı

2. Ayvacık Havuz Yapımı

3. Bayramiç Havuz Yapımı

4. Biga Havuz Yapımı

5. Bozcaada Havuz Yapımı

6. Çan Havuz Yapımı

7. Eceabat Havuz Yapımı

8. Ezine Havuz Yapımı

9. Gelibolu Havuz Yapımı

10. Gökçeada Havuz Yapımı

11. Lapseki Havuz Yapımı

12. Yenice Havuz Yapımı

En iyi Havuz Malzemeleri Nelerdir?

Havuzların türlerine göre farklı malzemeler kullanılmaktadır. İdeal bir Havuz Bakımında kullanılması zorunlu olan parçalar aşağıda listelenmiştir. Havuzun tipine ve çeşidine göre malzemelere eklemeler ve çıkarmalar yapılabilir.

• Havuz Pompaları

• Polyester veya Plastik Havuz Kum Filtreleri

• PVC Boru ve Fittings Malzemeleri

• Havuz Merdivenleri

• Aydınlatma Lambaları

• Havuz Dezenfeksiyon Sistemleri

• Test Aletleri

• Su Oyunları Ekipmanları

• Havuz İçi Gerekli Ekipmanlar

• Gerekli Havuz Kenar Malzemeleri

• Havuz Temizlik Malzemeleri

• Elektrik Kontrol Panosu Malzemeleri

• Havuz Dezenfeksiyon Kimyasalları

Havuz Kaç Paraya Yapılır? Maliyeti Nedir?

Havuz Yapımı için farklı maliyetler ortaya çıkabilir. Havuzu maliyeti neye göre hesaplanır? Havuz maliyeti havuzun büyüklüğüne, havuzun tipine ve yapısına ve özel isteklerinize göre değişmektedir. Havuz maliyetleri 20,000 TL ile 70,000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar ortalama fiyatlardır. Özel isteklerinize ve havuzun tipine göre fiyatlar artış gösterebilir.

Çanakkale Havuz Yapımı konulu makalemizin sonuna geliyoruz. Eğer Çanakkale de havuz yaptırmak istiyorsanız yazımızda yer alan detaylar ışığında ideal bir havuza kavuşabilirsiniz.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta