Çatıya Havuz Yaptırmak

Çatıya Havuz Yaptırmak

Konut projelerinde diğer rakiplerden ayrışmanın yollarından biri de çatıya havuz yapılması uygulamasıdır.

Son yılların yükselen trendleri arasında yer alan çatıya havuz yaptırmak konusu çeşitli kaynaklar tarafından araştırılmış ve son zamanlarda en çok tercih edilen yapılanmalar arasında yer aldığı tespit edilmiş bulunmaktadır. Konut alıcıları tarafından da oldukça arzu edilen bir ayrışma noktası olduğundan dolayı çatıda havuz uygulaması son dönemlerde havuz keyfine yeni bir boyut kazandırmayı sağlamış bulunmaktadır. 

Kaliteden ödün vermeden inşa edilen havuzlar gayrimenkul projelerinin değerini önemli oranda arttırmaktadır. Uygulandığı projeler sayesinde benzer özelliklere sahip ancak havuz bulunmayan daireler ile karşılaştırıldığında konutların fiyatlarında da ciddi farklar ortaya koyduğu görülmektedir. 

İnsanlarda yarattığı sonsuzluk hissi ve beraberine doğa manzarasına karşı yüzme duygusu konutlarda yaşayanların kendilerini bulundukları çevreden uzaklaşmış hissetmeleri, ferahlık ve özgürlük duyguları nedeniyle teraslarda havuz yaptırılması talebi giderek artan trendlerin başında yer almasını sağlamaktadır. 

Teraslarda Havuz Uygulaması 

Teras çatılarında çatı bahçesi uygulaması ile ilgili düzenlemeler yapılmaktadır. Otel, apart, rezidans gibi konaklama tesislerinde teras çatılarında binaların cephelerine üç metreden fazla yaklaşmamak kaydı ve belirli derinlik koşullarına uyulduğu takdirde ve parapet kotunu aşmamak kaydıyla açık havuzlar inşa edilmektedir. 

Ortak alan olarak kullanılan çatılarda havuz yapımı ile beraber bir takım düzenlemelerde yapılmaktadır. Bina da yaşayanların kullanımına sunulmak üzere tuvalet, lavabo ve benzeri ortak kullanım alanları da yaratılmaktadır. 

Havuz yaptırılması istenen alanlarda yeterli genişlikte alan olduğu takdirde kolaylıkla güvenli havuzların inşası yapıla bilinmektedir. Geçmiş yıllarda lüks olarak değerlendirilen bu uygulama son yıllarda konutların değerlerini arttırmakta ve insanların lüks anlayışlarına hitap etmektedir. 

Geçmiş yıllarda maliyetlerin de çok daha yüksek olması nedeniyle bu tarz uygulamalar mimarlar ya da inşaat işleri ile uğraşan konut projelerini yapan kişiler tarafından çok tercih edilmemekteydi. Ancak geçmiş yıllara göre maliyetlerin daha düşük tutulmasına rağmen kaliteli ve başarılı sonuçlar elde edilmesiçatı için havuz yapımıtaleplerini de beraberinde getirmiş bulunmaktadır. 

Kullanılan Malzemeler 

Teras havuzları için betümlü cam tülü üzerinden tasarımlar yapılmaktadır. Cam tülü kaplı demir levhalar saydam plastik vernik üzerinden mavi rengin tonlarına boyanmaktadır. Teras havuzlarının standart projelerde derinlikleri genellikle 90 – 120 santimetre arasında değişkenlik göstermektedir. 

Havuzların derinliğinin tespiti genellikle terasın alan genişliğine ve yapılacak havuzun hazırlanan projesine göre belirlenmektedir. 

Uzman bir kadro, işin ehli kişiler ve doğru hazırlanmış proje ile son derece iyi sonuçlar elde edilmektedir. Tüm bu bileşenlerin bir araya gelmesi sonucunda lüks, şık, güvenli ve sağlıklı teras havuzları ortaya konulmaktadır. 

Teraslara yapılacak havuzlar açık ya da kapalı havuz modelleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ancak talepler doğrultusunda tasarımlar gerçekleştirilmektedir. Teras havuzlarında genellikle açık havuzlar arzu edilmektedir. Kullanan kişilerin doğayla bütünleşmelerini sağlayan, panoramik yapı da havuzlar hazırlanması istenilmektedir. 

Kapalı havuz tercih edilmesi durumunda projelerde çardak ya da kamelya tasarımları da öne çıkmaktadır. 

Teras Havuzlarının Beraberinde İnşa Edilen Diğer Unsurlar 

Teras havuzları için hazırlanan projelerin önemi büyüktür. Binanın boyutlarına ve yapısına uygun projeler hazırlanmalıdır ve mutlaka bina dokusuna uyum sağlayacak havuz tasarım projelerinden yana seçimler yapılmalıdır. 

Havuz tasarımının yapılacağı alan imkan sağlamakta ise beraberinde bir takım düzenlemelerde yapılmaktadır. Bunlar yemek yenilecek alanlar, lavabolar, ortak kullanım alanları, barbekü tasarımları şeklinde kendini göstermektedir. 

Teras Havuz Projelerinde Doğru Ekip İle Çalışmak 

Her projede olduğu gibi doğru ekip, profesyonel kadro, konularının uzmanı kişiler ve güvenilir firma ile çalışmak son derece önemlidir. Bu noktada yılların deneyimine sahip Çilek Havuz firmamız ile çalışmanız projelerinizde sizlere ayrıcalık kazandıracaktır. 

Firmamız yılların deneyimine sahip olup uzman bir kadrodan beklenebilecek tüm özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde arzu ettiğiniz tüm özelliklere sahip şık, güvenli ve doğru tasarımlar ile sizlere destek olmaktayız. Konutlarınızda keyifle zaman geçirmenizi sağlayacak ve beraberinde konut değerini arttıracak havuz projelerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duymaktayız.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta