Çocuklar İçin Bahçe Havuzu Nasıl Olmalıdır?

Çocuklar İçin Bahçe Havuzu Nasıl Olmalıdır

Yaz mevsiminin vazgeçilmezleri arasında havuz en başta gelmektedir. Bu havuzlar içerisinde de çocuk havuzları farklı bir öğe olarak yer almaktadır. Bu açıdan dolayı çocuk havuzu yaptıracak kişilerin veya firmaların birtakım noktaları da göz önünde bulundurması doğru olacaktır.

Çocuk havuzu ölçüleri nasıl olmalıdır?

Havuz yapımı aşamasında kişiler veya firmalar çocukların boylarını göz önünde bulundurmalıdır. Yaş gruplarına göre bir değerlendirmeye tabi tutulacak olursa eğer ortalama her kesimden çocuğun faydalanabileceği bir havuz yapılması gerekmektedir. Tasarım özelliklerine göre havuzların boyu yaklaşık olarak yarım metre derinliğinde olması tavsiye edilmektedir. Hem çocukların boyunu aşmayacak şekilde tasarlanmalı hem de çok yoğun bir su seviyesinin bulunmaması gereklidir.

Havuz nereye konulmalıdır?

Havuz yapımı aşamasında kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka konu ise havuzun tam olarak nereye konulması gerektiğidir. Bu açıdan dolayı evredeki etkenlerde göz önünde bulundurularak bahçe havuzu duvar diplerine ve ağaç altlarına yapılmaması gereklidir. Ağaç dallarında kuru otlar veya zararlı maddeler düşerek zorluk çıkaracağı açısından bu alanlar tercih edilmemelidir. Bunun yanında kapıya yakın bir mevkide de olmaması tercih edilmelidir. Orta bir alana ve kurumun veya evin hemen birkaç metre ilerisine yapılması güneş alan bir alanda kurulması doğru olacaktır. Sağlam bir zemin üzerine kurulması ve gider etkenleri de dikkate alınmalıdır.

Havuzun iç dizaynı nasıl olmalıdır?

Çocuk havuzlarında ebeveyn havuzlarına göre daha dikkatli davranılmalıdır. Bu açıdan dolayıhavuz yapımıaşamasında iç dizaynı ve bu dizaynda kullanılacak olan malzemeler önemlidir. Havuz içinde kullanılacak olan malzemeler çocuğun vücuduna ve yapısına zarar vermeyecek şekilde seçilmelidir. Aynı zamanda bu kullanılacak olan malzemeleri daha cıvıl cıvıl bir yapıda olması ve dikkat çekip eğlence katması açısından önemlidir. Havuz duvarları çok fazla kalın olmamalı ve yer yer çocukların tutunabilmesi için tutamaklar koyulabilir.

Havuz dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Bazı çocuklar güneş alerjisi olmasından dolayı havuz üzeri kapanabilen bir özellikte tercih edilmesi yerinde olacak ve işletmelere bir artı olarak değerlendirilecektir. Çocuklar her zaman rengârenk şeyler dikkatini çektiği için havuz bir hayli renkli bir yapıda olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Bunun yanında ebeveynlerin çocukları havuzdan çıktıktan sonra mutlaka duş aldırabilecekleri bir ortam sağlanması gereklidir. Çocukların mikrop kapma olasılıkları çok yüksek olduğundan dolayı bu önemli bir unsurdur. Bunun yanında kapalı havuzlarda bu duş alanları kabinler şeklinde de düzenlenebilir. Havuz temizlenmesinde kullanılan gider kısmı veya bu tür alanların en iyi yerlere yerleştirilmesi ve çocukların hiçbir şekilde zarar görmeyecek bir yapıda olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Havuz temizliğinde kullanılacak olan trafoların havuz yakınına veya çocukların erişebileceği alanlara yapılmaması gereklidir. Havuz basamaklarına gerek duyuluyor ise eğer bu basamakların oldukça kaymayan bir yapıdan olmasına dikkat edilmelidir. Çocukların ıslaklık ile ayaklarının kayması halinde başlarına bir zarar gelmemesi açısından tercih edilen ürünler ona göre değerlendirilmelidir. Havuz içi malzemeleri pas yapacak türlerde olmamalıdır. Üstten taşmalı havuzlarda taşma kesitlerine çocukların parmaklarının sıkışabileceği göz önünde bulundurularak ona göre daha sık bir parmaklıklar veya alanlar tercih edilmelidir. Bu durumda çocuklar parmaklarını sıkıştıramayacak ve bu sorunda ortadan kaldırılmış olacaktır. Su sirkülasyonu iyi sağlanmalı ve filtreleme işlemlerinin zamanında yapılması da hijyen açısından önemlidir.

Çocuk Havuzu Yapımında Çilek Havuz

Kurulduğu günden bu yana piyasada en iyisi olmayı kendisine hedef kılan çilek havuz her alanda olduğu gibi çocuk havuzu yapımı aşamasında da kalitesinden ödün vermemektedir. Kişi veya kurumların bahçe veya iç mekânlarına kolay bir şekilde havuzların inşasını yapabilecek kapasitededir. Bu açıdan dolayı kişilerin gönül rahatlığı ile firmayı tercih etmesi aşamasında bir sıkıntı doğmayacaktır. Çilek havuz gerekli malzeme stoku ve alanında kalifiyeli elemanları sayesinde kolay bir şekilde ekipmanları ile yapım aşamasında önemli bir rol oynamaktadır. Çocuklarında hassasiyetleri göz önünde bulundurularak daha ince bir detaycılık ile çalışmalar yürütülmektedir. Özgün ve estetik tasarımları ile göz dolduran çilek havuzu gereken irtibatlar için web adresi üzerindeki iletişim bilgileri ve referansları ile dikkatleri çekmektedir. Havuz hijyeni açısından da tüm olanaklar göz önünde bulundurularak bir dizayn ve tasarım ortaya koyulmaktadır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta