Edirne Havuz Yapımı

Blog

Edirne Havuz Yapımı işini çok iyi bilen ehil ustalar tarafından yapılması gereken ciddi bir iştir. Kaliteli bir havuza sahip olmak istiyorsanız tecrübeli ve işinde kendini kanıtlamış firmalarla çalışmaya özen göstermelisiniz. Çilek havuz firması Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Edirne Merkez ve ilçelerinde de havuz yapımı konusunda başarılı projelere imza atmaktadır. Edirne ilçelerinde imza attıkları başarılı projelerden bazıları aşağıdaki ilçelerde yer almaktadır.

• Edirne Merkez Havuz Yapımı

• Enez Havuz Yapımı

• Havsa Havuz Yapımı

• İpsala Havuz Yapımı

• Keşan Havuz Yapımı

• Lalapaşa Havuz Yapımı

• Meriç Havuz Yapımı

• Süloğlu Havuz Yapımı

• Uzunköprü Havuz Yapımı

Havuzun Yeri Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Havuzun yeri seçilirken 3 temel noktaya dikkat etmek gerekir. Bunlardan ilki havuz yapılacak yerin yoğun şekilde güneş alması gerekliliğidir. Havuz yeri ne kadar güneş alırsa o kadar konforlu bir yüzme keyfi yaşanır. Mümkün olduğunca gölgelerden kaçınmak gerekir. İkinci dikkat edilmesi gereken nokta etraftaki ağaçlardır. Ağaçların yaprak döküm mevsimleri ve sıklıklarına dikkat edilmelidir. Havuza yakın olan ve yerinin değiştirilmesi müsait ağaçlar için revizeler yapılması iyi bir çözüm olacaktır. Üçüncü nokta ise havuz yapılacak alanın rüzgâr almaması ve fazla eğime sahip olmamasıdır.

Bu 3 temel noktaya sahip alanlara havuz yapılması uygundur. Tabi bu şartlardan bazılarını taşımıyorsa da havuz yapılabilir. Fakat iyi bir havuza sahip olmak istiyorsanız havuz yapım firmasının da teknik desteği için en iyi yeri belirlemeniz gerekir.

İyi Bir Havuzun Nasıl Temizlenir?

Tasarım, ekipman ve inşaat açısından bireysel tercihler değişebilir, ancak havuz sahipleri bir noktada hemfikirdir. Bir yüzme havuzunu planlarken ve inşa ederken en önemli hedef taze, kokusuz ve berrak havuz suyudur.

Bu amaca ulaşmak için bir havuz aksesuarı özellikle önemlidir: havuz filtresi. Son olarak havuz suyunun bir kısmı kalıcı olarak skimmer veya taşma kanalı vasıtasıyla havuzdan arıtma devresine taşınır ve sirkülasyon pompası ile filtreye beslenir. Bu daha sonra havuz suyundan saç, tekstil lifleri veya kepek gibi istenmeyen maddelerin filtrasyon yoluyla uzaklaştırılması görevini yerine getirir. Kum filtreleri en yaygın varyanttır.

Özel yüzme havuzları için en yaygın tasarım kum filtreleridir. Burada filtre malzemesi olarak özel kuvars kumu kullanılır ve kir parçacıkları içinden geçerken ince taneciklerine yapışır. Filtre malzemesine ek olarak, optimum dâhili su dağıtımı, bir filtrenin performansı için özellikle önemlidir, böylece su tüm filtre yüzeyine eşit olarak dağıtılır ve içinde akışın olmadığı ölü bölgeler oluşmaz ve bu nedenle filtre malzemesi kekler veya hatta kontamine olabilir.

Bu havuz için aksesuarlardan tasarruf ediyorsanız kesinlikle yanlış yerde biriktiriyorsunuz. Havuz aksesuarı işini ne kadar iyi yaparsa, su kalitesi o kadar iyi ve su bakım ürünlerinin tüketimi o kadar düşük olur. Çünkü orada bir şey yoksa havuz teknolojisi onu dezenfekte ederek zararsız hale getirmek zorunda değil.

Madalyonun diğer yüzü ise şu şekildedir. Filtre ne kadar verimli çalışırsa, içinde elektrikli süpürgeye benzer şekilde o kadar fazla kir parçacığı birikir. Bu yüzden havuz sahibi filtre malzemesini düzenli olarak temizlemek zorundadır.

Bir havuz filtresi ile düzenli olarak yapılması gereken havuz temizliği yorucu ve karmaşık değildir. Buradaki prosedür, uygun olduğu kadar basittir. Suyun akış yönü basitçe tersine çevrilir ve akış hızı artırılır.

Havuz Kaç Paraya Yapılır?

Havuz tiplerine ve boyutuna göre fiyatlar değişmektedir. Ortalama bir havuz için 25,000 TL ile 75,000 TL arasında fiyat vermek mümkündür. Yaptırmak istediğiniz havuzun boyutu arttıkça maliyette doğru orantıyla artacaktır.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta