Elazığ Havuz Yapımı

Blog

Elazığ Havuz Yapımı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları yazımızda bulacaksınız. Elazığ Havuz Yapımı hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek için bu yazıyı hazırladık. Sıkılmadan yazımızı sonuna kadar okursanız aklınızdaki tüm sorulara yanıtlar bulacağınızı garanti ediyoruz.

Havuz yapımı ciddi bir iştir. İşinin ehli ustalar tarafından yapılması gereklidir. Proje adımlarının iyi belirlenmesi ve yönetilmesi önemlidir. Bu sayede uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz sağlıklı ve kaliteli bir havuza sahip olabilirsiniz. Bu etkenler nedeniyle havuzu yapacak firmanın tecrübesi ön plana çıkar. Elazığ Havuz Yapımı hakkında sadece bilgi almak bile istiyor olsanız bile bunu işinin ehli kişilerle irtibata geçerek yapmalısınız. Çilek Havuz Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Elazığ Merkez ve Elazığ tüm ilçelerinde başarılı havuz yapım projelerine imza atmaktadır. Çilek Havuz firmasının Uzman kadrosuyla hizmet verdiği ilçeler şunlardır.

• Elazığ Havuz Yapımı

• Ağın Havuz Yapımı

• Alacakaya Havuz Yapımı

• Arıcak Havuz Yapımı

• Baskil Havuz Yapımı

• Karakoçan Havuz Yapımı

• Keban Havuz Yapımı

• Kovancılar Havuz Yapımı

• Maden Havuz Yapımı

• Palu Havuz Yapımı

• Sivrice Havuz Yapımı

Havuz Yaptırmak İçin Adımlar Nelerdir?

Bahçenize ya da istediğiniz bir alana havuz yaptırmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımları sizler için özetlemeye çalıştık.

1- Havuz Yeri Seçimi: Havuzu yaptırmak istediğiniz yerde 3 temel noktayı temel almalısınız. Öncelikle havuz yapılması planlanan yerin eğimsiz ve fazla rüzgâr almaması gereklidir. Sonrasında dikkat edilecek husus ise alanın ne kadar güneş aldığıdır. Bahçenizde en fazla güneş alan noktaya havuzu yapmak iyi bir seçim olacaktır. Havuz seçiminde son dikkat edilecek nokta ise ağaçlardır. Ağaçların yaprak döküm hızlarına dikkat edilmelidir. Fazla yaprak döken ağaçlar havuzun bakımı ve temizlenmesi sırasında can sıkıcı sorunlara neden olabilir. Eğer mümkünse fazla yaprak döken ağaçları kesmek ya da yerlerini değiştirmek gerekebilir.

2- Havuz Projesinin Oluşturulması: Kaliteli ve uygun maliyetli bir havuza sahip olmak istiyorsanız ne istediğinizi çok iyi bilmelisiniz. İsteklerinizi netleştirdikten sonra havuzu yapacak firma gelerek ön proje oluşturur. Bu ön proje aşamasında yapılabilecek havuz tipleri, kullanılacak malzemeler gibi ve maliyetler yer alacaktır. Sizin isteklerinizi dinledikten sonra ön projeye son halini verilir. Sizin onayınız sonrasında ise nihai proje çıkar.

3- Kaliteli Malzeme Kullanılması: Fiyat avantajı sağlamak için bazen havuz ekipmanlarına dikkat edilmez. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi havuz yapımı ciddi bir iştir. Bu nedenle sağlığı direk etkileyecek ekipmanlarda birinci sınıf malzeme kullanılması çok önemlidir. Örneğin havuz suyunun filtre edilmesi sağlığımız için büyük önem taşır. Eğer havuz filtre sistemi için maliyetten kaçınırsak ciddi sağlık sorunları ile baş başa kalabiliriz.

4- Havuz Yapım Firması Seçimi: En önemli adımlardan bir tanesi çok istediğiniz havuzu yapacak firmayı seçmektir. Eğer işinde uzman olmayan bir firmayla çalışırsanız hevesiniz kursağınızda kalabilir ve istediğiniz gibi bir havuza sahip olamayabilirsiniz. Firma seçimi yaparken mutlaka daha önce yaptıkları havuz projelerini inceleyin. Diğer müşterilerinden görüş almaya özen gösterin. Bu sayede firma hakkında ve yapacakları iş konusunda bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Havuz Kaç Paraya Yapılır?

Havuzlar farklı tiplerde ve farklı büyüklüklülerde yapılır. O yüzden standart bir havuz fiyatı söylemek yanlış olacaktır. Havuz yapım maliyetlerini etkileyen bazı detaylar bulunmaktadır. Örneğin havuzlar yapılış çeşitlerine göre toprak altı ve toprak üstü olarak sınıflandırılır. Toprak üstü havuzlarda hafriyat masrafı olmayacağı için daha düşük maliyetler söz konusudur. Toprak altı havuzlarda ise kazım ve toprak taşıma işlemleri olacağı için maliyetler artış gösterecektir. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse standart bir havuzun maliyetinin 25,000 TL den başlayacağınız söylemek yanlış olmaz.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta