En Yenilikçi Taşınabilir Jakuzi

En Yenilikçi Taşınabilir Jakuzi

İster yoğun bir günün sonrasında keyifle dinlenmek için, ister ağrılarınızdan kurtulup rahatlamak için, banyonuz küçük ya da büyük olsun, nerede ve nasıl isterseniz size uygun bir jakuzi modeli bulmak mümkün. Spa merkezlerinde, otellerde ve ev banyolarında sıklıkla kullanılan jakuzileri artık bahçenizde de kullanmak mümkün. Bu en yenilikçi taşınabilir jakuzi modeli ile hiçbir ek masraf ya da kurulum gerektirmeden jakuzinizi evinizin bahçesine koyabilir, burada açık havanın ve doğanın tadını alarak jakuzi keyfinizi taçlandırabilirsiniz. Taşınabilir jakuzilere ilişkin daha detaylı bilgi almak ve size uygun bir ürünü seçmek için Çilek Havuz ile irtibata geçebilir, Çilek Havuz müşterisi olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Jakuzi Nedir?

Su terapisi için kullanılan jakuzilere esasen modern küvet de diyebiliriz. Ancak jakuzi modelleri ve küvet aynı şey değildir. Aradaki temel fark ise jakuzilerde bulunan masaj etkisidir. Geleneksel olarak banyolarda bulunan küvetlerdeki sudan herhangi bir masaj etkisi olmaksızın faydalanmak mümkünken, jakuzilerde bulunan jetler aracılığıyla sağlanan su tazyiki vücutta masaj etkisi yaratmakta, dolayısıyla vücut üzerindeki etkisi de küvetten farklı olmaktadır. Bu nedenle jakuziler çok eski çağlardan beri kullanılan su terapisinin modern ve sık kullanılan araçlarından biri olagelmiştir.

Jakuzi Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Jakuzi uygulaması vücutta masaj etkisi yarattığından masajın sağladığı tüm faydalar jakuzide görülebilir. Bunların başında kaslarda ve sinirlerde meydana gelen gevşeme ve buna bağlı olarak rahatlama sonrasında kas ağrılarının giderilmesi gelir. Bunun yanında kan dolaşımının hızlanmasına bağlı olarak metabolizmanın da hızlanması dolayısıyla zayıflama seanslarında jakuzi uygulamasına başvurulmaktadır. Düzenli jakuzi uygulamasının vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırdığı, cildi daha sıkı ve dinç hale getirdiği de gözlenmektedir. Jakuzinin genel vücut sağlığı üzerindeki olumlu etkileri yanında günün stresinin atılmasında ve ruh sağlığı üzerinde de olumlu etkileri olmaktadır. Dolayısıyla hem sağlıklı olmak ve hem de güzellik için jakuzi kullanmak mümkündür.

Taşınabilir Jakuzi Nedir?

Gerek evlerde gerekse otel ve spa merkezlerinde artık sıklıkla kullanılan jakuzilerin büyüklüğüne ve şekline göre değişen farklı modelleri mevcuttur. Bu jakuzi modelleri dikdörtgen ya da oval olabildiği gibi, yerleştirilmesi planlanan alana göre köşeye uygun ya da düz modelleri vardır. Büyüklüğüne göre ise, daha çok ev banyoları için tasarlanmış iki kişilik göreceli küçük jakuziler varken, buna göre çok daha büyük ve daha çok kişinin faydalanmasına olanak tanıyan modeller de mevcuttur. Bunların dışında bir de taşınabilir jakuzi modelleri vardır. Bu jakuziler daha çok bahçe ve spa alanlarına kullanılmak üzere hazırlanan ve herhangi bir yere monte edilmeyen jakuzi modelidir. Bu en yenilikçi taşınabilir jakuzi kurulum gerektirmez, ekonomiktir. Taşınabilir olması, açık alanlarda kullanımı da beraberinde getirdiğinden jakuzi deneyimine farklı ve yeni bir zevk katmaktadır.

Taşınabilir Jakuzi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Taşınabilir jakuzi alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi jakuzide kullanılan akriliğin kalitesidir. Elbette akrilik dışında malzemelerden üretilmiş jakuziler de mevcuttur fakat akrilik sağlamlığıyla tercih nedenidir. Kullanılan akrilik kalitesi düşük olduğunda zaman içerisinde jakuzide çatlaklar ya da kırılmalar meydana gelmekte, renk değişimleri yaşanmaktadır. Taşınabilir jakuziler bakımından akrilik kalitesi özellikle önemlidir. Bu nedenle jakuzi alırken kullanılan akrilikte abs katkısı olmamasına özen göstermek gerekmektedir. En yenilikçi taşınabilir jakuzi modelleri herhangi bir kurulum gerektirmediği için bu konuda kullanımı kolaydır. Ancak bu jakuzilerde, diğer modellerde olduğu gibi jet sayısı önemlidir. Suların tazyikli bir şekilde fışkırtıldığı jet sayısının düşük olması masaj etkisini de düşürür. Bu nedenle jet sayısı, jakuzi büyüklüğü de göz önünde bulundurularak en az altı adet olmalıdır. Bunun yanında motor gücü de jakuzinin randımanlı çalışması için önemli bir etkendir. Bu açıdan motor gücünün minimum 0.4 HP olmalıdır.

Jakuzide Çilek Havuz Kalitesinin Ayrıcalığını Yaşayın

Eğer siz de bu en yenilikçi taşınabilir jakuzi modellerinden birine sahip olmak istiyorsanız, Çilek Havuz ile irtibata geçebilirsiniz. Saunadan Türk hamamına, süs havuzundan şok havuzlarına geniş bir ürün yelpazesi içinde kaliteli tasarımları müşterilerinin tercihleri ile buluşturan Çilek Havuz bugüne dek gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gerçekleştirdiği projelerle birçok başarıya imza atmış bir firmadır. Müşteri memnuniyetinden ve kaliteden taviz vermeden çalışmalarını sürdüren Çilek Havuz ile yaptığınız tercihlerden pişmanlık duymazsınız.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta