Erzincan Havuz Yapımı

Blog

Erzincan Havuz Yapımı konulu bu makalemizde havuz yapımı hakkında ki tüm sorularınıza yanıtlar bulacaksınız. Günün stresini atmak ya da güne zinde başlamak için havuz gibisi yoktur. Pandemi süreciyle beraber hijyen ve mahremiyet önem kazandı. Bu nedenle binlerce aile evleri için kendilerine ait ve özel bir havuz yaptırmak için arayışa başladı. Bu yazımızda havuz yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor bilgiler aktaracağız.

Havuz yapımı için öncelikle havuzun yerine karar vermelisiniz. Basit bir karar gibi görünse de havuzu uzun yıllar ve keyifle kullanmanız için dikkat edilmesi gereken en önemli konu havuz yerinin seçimidir. Havuz yerini seçtikten sonra mutlaka havuzunuzu yapacak firmadan görüş isteyin. İşinin ehli olan firmalar bu konuda mutlaka sizi bilgilendirecek eğer havuzunuzun yeri uygun değilse değişiklik yapmanızı sağlayacaktır. Havuzun yeri seçilirken güneşten maksimum verimi almak için gölgede kalan alanların tercih edilmemesi ve Yaprak döken ağaçların yakınına havuzu inşa etmemek gerekir. Tabi havuzun yapılacağı yerdeki toprağın cinsi ve fiziksel durumu da havuz yerinin seçiminde önemli bir faktördür.

Yerini belirledikten sonra havuzunuzu yapacak firmayı seçmeye gelecektir. Bir havuzun kalitesi ne kadar verimli olduğu kullanım süresiyle doğru orantılıdır. Havuzunuzun inşaatını yapacak firmanın tecrübeli olması ve işinin ehli ustalardan oluşan bir ekibe sahip olması çok önemlidir. Havuz inşaatı ciddi bir projelendirme çalışması gerektirir. Havuzunuzu yapacak firmanın keşif yapması taslak bir projeyi size sunması ve size bilgi aktarması gerekir. Çilek Havuz uzun yıllardır Türkiye’nin her yerinde başarılı projelere imza atmaktadır. Erzincan Merkezinde ve tüm ilçelerinde projelerine devam eden Çilek Havuz Firması aşağıda listelediğimiz ilçelerde yoğun olarak çalışmaktadır.

• Erzincan Merkez Havuz Yapımı

• Çayırlı Havuz Yapımı

• İliç Havuz Yapımı

• Kemah Havuz Yapımı

• Kemaliye Havuz Yapımı

• Otlukbeli Havuz Yapımı

• Refahiye Havuz Yapımı

• Tercan Havuz Yapımı

• Üzümlü Havuz Yapımı

Ev Havuzu Ne Kadar Su Alır?

Bir havuza sahip olmak istiyorsanız kendinize sormanız gereken sorulardan biri "Ortalama bir ev havuzu ne kadar su tutar?" Cevap, evinizin büyüklüğü ve ailenizin belirli bir süre boyunca ne kadar su kullandığı dâhil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. Havuz, sıcak ve rahat tutmak için yeterince ısıtılmalıdır. Bir ısıtma sisteminin havuzun tüm yüzeyini kaplaması gerekir, bu nedenle mevcut cihazınızın kapasitesini kontrol etmeniz önemlidir.

İyi bir pompa, aşırı ısınmadan büyük miktarda suyu pompalayabilir. Doğru pompa, gerekli 1-2 bar'lık bir basınç üretebilir. Bir santrifüj pompa, motorunuzu aşırı ısıtmadan büyük hacimleri pompalayabildiğinden bu iş için iyi bir seçimdir. Bir havuz pompası ayrıca, suyu bitkilerinize zarar vermeden yüzme alanına itecek kadar güçlü olmalıdır.

Eve Havuz Yaptırmak Kaç Para Tutar?

Eve Havuz yaptırmak isteyenlerin aklına genelde ilk olarak bu gelmektedir. Havuz yaptırmak istediğiniz zaman farklı fiyatlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Havuzun fiyatını belirleyen bazı etkenleri bilmeden havuzun fiyatını hesaplamak doğru değildir. Örneğin toprak üstü havuzlar ve toprak altı havuzlar arasında ciddi maliyet farkları bulunmaktadır. Toprak üstü havuzlarda hafriyat gereği olmadığı için çok daha düşük maliyetlerle havuz yapmak mümkündür. Ayrıca Havuzun maliyetini kullanılan ürünlerin kalitesi doğal olarak fiyatı da etkiler.

Havuzun fiyatını belirleyen noktalara değindikten sonra ortalama havuz fiyatları hakkında sizlere bilgi aktarabiliriz. 2022 yılı itibariyle havuz yapımı için 35,000 TL ile 75,000 TL arasında bir bütçe yeterli olacaktır. Tabi burada havuzun büyüklüğü, havuzda yer alan su oyunlarının sayısı, havuzun yapılış şekli gibi birçok unsur ve detay ortaya çıkmaktadır.


Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket Politikamız, Ürünlerimiz, Hizmetlerimiz ve Faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Müşteri Görüşleri

Müşterilerimizin bizimle ve onlara verdiğimiz hizmetle ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta