Fin Hamamı

Ev Tipi Fin Hamamı

Buhar banyosu; vücudu ve ruhu arındıran, kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan, gergin olan kasları gevşeten olağan üstü rahatlama sağlayan günlük yaşanan streslerin hızlıca insanların üzerinden atılmasına yardımcı olan olağan üstü bir yöntemdir.

 Fin Hamamı Faydaları

 Fin hamamı tam olarak buhar banyosunun sağladığı rahatlığı, zindeliği vaat etmektedir. Alınan yüksek oranlı nem ile cildin derinlemesine temizliği sağlanmakta ve adeta bebek cildi gibi pürüzsüz hale gelmektedir.

 Fin hamamı sayesinde insanlar kendilerini çok daha zinde, enerjik ve dengelenmiş hissetmektedir. Tüm bu sağladığı olağan üstü faydaları nedeniyle son yüzyılda evlerde fin hamamı kullanımı yoğun bir şekilde artmış bulunmaktadır.

 Ev tipi fin hamamıyapımı kültürü ilk olarak İskandinav ülkelerinde doğmuş ve sonrasında tüm dünyaya yayılmış bulunmaktadır. Türkiye’de de son yıllarda ev tipi hamam yapımı talepleri oldukça artmış ve yoğun talep görmeye

 Konutlarda Fin Hamamı

 Konutlarda uygulanması sayesinde aynı zamanda konutun değerinin artmasına da fayda sağlamaktadır. Tabii ki öncelikli faydası insan sağlığına kattıklarıdır. Toplu konut projelerinde de sauna sistemlerinin yaygın olarak kullanıldığı ve talep gördüğü bilinmekte ve son yıllarda bu talepler artarak büyümektedir.

 Konutlarda Fin Hamamı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Fin hamamı yapımı noktasında en önemli noktalardan biri alt yapı konusudur. Fin hamamı yapılacak evlerde eğer mevcut düzgün bir alt yapı planlamaması bulunmuyor ise ilerleyen zamanlarda bir çok sorun ve masrafla karşılaşılması yüksek bir oranda olasıdır. Bu nedenle yapılacak konutun tüm alt yapısı gözden geçirilmeli ve detaylıca kontrol edilmelidir. İlk yapım aşamasında en önemli nokta bu konu olarak göze çarpmaktadır.

 Yapım aşamasından önce detaylı keşif çalışmaları alt yapı bilgisi açısından oldukça önemlidir. Hamamın yapımı sırasında da kurulumlarda yapılabilecek yanlış bir montaj ve benzeri bir hata da insan sağlığı ve kullanımı konusunda etkili zararlar verebilmektedir.

 Hamam ölçeğinin dışında bir buhar jeneratörü kurulumu alanın verimli kullanılamamasına yol açabilmektedir. Düzgün bir ölçeklendirilme yapılması ve hamamın boyutlarına uygun buhar jeneratörü kullanımı hem verimli kullanmayı hem de daha keyifli vakitler geçirmeyi sağlamaktadır. Tüm bu nedenler ile profesyoneller ile çalışmanın önemi dikkat çekmektedir.

 Kullanıcı İsteklerine Göre Fin Hamamı Tasarımı

 Ev tipi yapılacak bu uygulamanın konutlarda kişilerin kullanım amaçlarına ve izin verdiği ölçüde de zevklerine yönelik hazırlanmış olması gerekmektedir. Evinde fin hamamı olmasını isteyen kişiler için evin belirlenmiş bir alanı seçilerek hamama çevrile bilinmektedir. Evde kullanımı çok nadir olan bir alanın seçilmesi oldukça uygundur. Örneğin evlerde bulunan ikinci bir tuvaletin, banyonun fin hamamına dönüştürülmesi son derece mantıklıdır.

 Tüm gerekli keşifler yapıldıktan sonra kişilerin arzu ettikleri özellikte alanın müsaitliğine bağlı olarak oturma grupları imal edilmekte, cam mozaikler hazırlanmakta, tavan modelleri yapılmaktadır. Suya ve neme dayanıklılık konusunda özel üretilmiş olan fin hamamı kapısı monte edilmektedir.

 Yapılacak konutun ölçülerine uygun olarak yapılan tüm bu işlemler, tamamen kullanıcıların istedikleri özelliklere odaklanarak hazırlanmaktadır. Kullanıcıların arzu ettikleri özellikler dikkate alınarak hazırlanan bu alanlar insanların daha fazla keyif almalarını sağlamaktadır.

 Çilek Havuz firması olarak Türkiye’nin neresinde olursanız olun fin hamamı imalatı, kurulumu konusunda birlikte çalıştığımız uzman ekip ve profesyonel kadromuz ile anahtar teslim fin hamamı yapımı ile ilgili olarak firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadromuz kurulumu yapılacak evlere gidip gerekli keşifleri yaparak, alt yapıyı gözden geçirmekte ardından gerekli projeyi hazırlamaktadır. Yapılacak alana uygun oturma grupları, özel cam mozaikler, eşsiz tavan modelleri, suya ve neme dayanıklı fin hamam kapısı imal edilmektedir.

 Firmamız ile iletişime geçtiğiniz takdirde tüm bu konularda sizlere mutlulukla destek olmak için hazır bulunmaktayız.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta