Hamam Açmanın Maliyeti Nedir?

Hamam Açmanın Maliyeti Nedir

Yatırımın oldukça az olduğu ve iş fikrinin gücü ile zengin olabilmek mümkündür. Bu tarz girişimler genelde riski az olan girişimler olarak bilinir. Ancak her girişim gibi maliyeti düşük girişimler de riski olasılığı taşımaktadır. İş planı ve buna uygun ilerleme kat edilmezse girişim hüsrana uğrayabilir. Hamam girişimi ise minimum yatırım imkanı bulunan aynı zamanda getirisi yüksek olabilecek bir girişimdir.

Hamam sektöründeki ilk deneyimler yorucu ve maddi sorunlara sebep olabiliyor. Hamam yapımı için bu duruma karşın hizmet, maliyet ve personel gibi durumların dikkate alınması gerekir. İş planı düzenlenmesi durumunda hamam, karlı bir iş girişimi olarak sektöründe yer alır.

Hamam İçin Hangi Aşamalar Dikkate Alınmalıdır?

Hamam yapımı, maliyet ve hizmet planına ilişkin gerçekleşir. Hamam yapılırken maliyet ve hizmet planı göz önüne alınarak daha ekonomik fırsatlar elde edebilirsiniz.

Hamam Yapımı İçin Ne Yapılmalı? Hizmet İçin Hangi Bölümler Oluşturulmalı?

* Hamam yapımı için ilk olarak plan aşamaları belirlenmeli ve maliyetine ilişkin finans durumlarınız sürekli güncellenmelidir. Bu iş için de ayrıca enerjinizin yerinde olması gerekir. Planlı proje enerjiniz yerinde iken daha verimli sonuçlanacaktır.

* Ardından banyo, giriş holü, dinlenme odası, duş kabinleri, buhar odası ve yüzme havuzları için işçiliği sağlam firma ile çalışılmalıdır. Bu kapsamda en faydalı hizmet size, firma olarak sunulmaktadır.

* Hamam için gerekli ekipmanlar hazır olmalıdır. Hizmete açılmadan önce bu gibi ekipmanlara oldukça fazla ihtiyaç duyulabilir.

Hamam Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Hamam açmanın maliyeti nedir? Hamam açmanın maliyeti SPA ve bar odaları düşünülmeyecek olursa oldukça düşüktür. Bunun dışında yüzme havuzu, buhar odası ve banyo gibi alanlar ile hamam maliyeti yine orta düzeyde seyreder. Bazı durumlarda havuz maliyeti(Hamam sahibinin isteklerine bağlı olarak) yüksek olabilmektedir. Ancak yüzme havuzu hamam için gereken bir bölümdür. Bu yüzden havuz içinse yapımını gerçekleştirecek firmanın dikkatli seçilmesi gerekir. Hem hizmetin yeterli verilmesi hem de uygun maliyetli olması firmadan firmaya değişir.

Havuz Yapımı Aşamaları

Havuz sistemleri kullanım alanı ve kullanım amacına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu duruma bağlı olarak havuz yapım şekilleri ve teknikleri de farklı olabilmektedir. Genel olarak havuz yapımı aşaması, aşağıda belirtilen aşamalara bağlı olarak sonucunda gerçekleşir.

-) Havuz için gereken tecrübeye sahip ve bilgi birikimi bulunan mimar ve mühendis ekibi gerekir. Havuz için gereken proje ve tasarı planları en önemli detaydır.

-) Havuzun sistemsel çeşitliliği ele alınmalıdır. Örneğin; elektrik sistemi, güvenlik sistemi ve havuzun estetik görüntüsü gibi.

-) Havuzun geometrik şekline ilişkin bilgiler ele alınmalıdır.

-) Havuzun taban ve yan kesitlerinin belirlenmesi gerekir. Sonuçta havuz üç boyutludur.

-) Mimar ve mühendisin proje onayına ilişkin rapor kesinleştiği taktirde belirlenen tarih ile havuz yapım süreci başlamış olur.

Devamında bazı belirli proje ve detaylar ele alınır. Havuz için uygulamak üzere bekletilir.

Havuz Yapımında Maliyet Nedir?

Havuz maliyetiyapım aşamasından bağımsız olarak değerlendirilir. Yani aşamanın zor olması durumu dikkate alınmaz. Yapım kısmı zor olduğunu düşünerek maliyetin de fazla olduğu kanısına varabilirsiniz. Ancak havuz yapımında maliyet, işçilik ve havuz için gerekenlere bağlı olarak değerlendirilir.

Havuz Yapımı İçin Birinci Sınıf İşçilik

Havuz yapımı için öncelik olan müşteri hizmeti ve kaliteli hizmet olan birinci sınıf işçilik ile tanışmak istiyorsanız ve havuz için her süreci danışarak fikir alışverişi yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim kanallarımız size en iyi şekilde ulaşabilmek adına çeşitli adresler ile bulunmaktadır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta