Havuz Bakımı Yapan Firmalar

Havuz Bakımı Yapan Firmalar

İnsanlar hem spor amaçlı hem eğlence amaçlı hem de aktivite amaçlı yüzme havuzlarına ihtiyaç duymaktadırlar. Yüzme havuzları son dönemde lüks olmaktan çıkmaktadır. Özel mülk alanlarına, yüzme kursu verilen alanlara, otellere, rezidanslara isteğe bağlı donanımlara sahip havuz inşa edilmektedir.

 Havuzların yapım aşamaları kadar bakımları da bir hayli önem teşkil etmektedir. Kullanım sıklıklarına göre belirlenecek periyotlar halinde havuz bakımları yaptırılmalıdır. Profesyonelhavuz bakımı yapan firmalarile iletişime geçmek atılması gereken ilk adım olarak gösterilmektedir.

 Eğlenceli zamanların geçirildiği havuzların bakımı hem hijyen hem de görsellik açısından oldukça önemlidir. İnsan sağlığını doğrudan etkileyen kirli havuz suyu çeşitli hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Yüksek ateş, kusma, karın ağrısı gibi belirtiler ile hastalık kendini göstermeye başlamaktadır.

 Havuz bakımı belirli aşamalar doğrultusunda yapılmaktadır. Havuz suyunun komple boşaltılması sonrası, havuz dibinin temizlenme işlemine geçilmektedir. Sızıntı olan yerlerin bakımı ve filtrelerin gözden geçirilmesi ile havuz tekrar doldurmaya müsait hale getirilmektedir.

 Havuz Bakımı Yapan Şirketler

 Havuz bakımı, suyun boşaltılması ile yapılabildiği gibi çeşitli kimyasallar kullanarak da yapılmaktadır. Suyun boşaltılma işlemi hem zaman açısından hem maliyet açısından hem de işlemlerin zorluğu açısından daha az tercih edilen yöntemdir.

 Havuz bakımı sırasında yapılan ilk işlem suyun Ph değerinin ölçülmesidir. Suyun komple boşaltılmadan temizlenmesine karar verildi ise, gerekli kimyasallar ile bu işlem gerçekleştirilmektedir. Havuz temizliğinin hangi yol üzerinden yapılması gerektiğinehavuz bakımı yapan firmalarkarar vermelidir.

 Yosun gidericiler, sıvı topaklayıcılar, havuz berraklaştırıcılar ve klor maddesi havuz suyunu temizlemek için kullanılan malzemelerdir. Bu kimyasal malzemelerin kaliteli olması gerekmektedir. Havuz suyunun temizliği, hastalıklara engel olmak adına çok önemli bir husustur.

 Kulak iltihabı, göz enfeksiyonu ve mantar gibi hastalıklara sebebiyet veren pis havuz suları, insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Kullanım sıklığına göre haftalık, aylık ve yıllık olarak belirlenen zaman dilimlerinde temizliği ve bakımı yapılması gereken havuzlar, profesyonel ellere bırakılmalıdır.

 Havuz Bakımı Yapan Firmaların Önemi

 Suyun klor seviyesi doğru ayarlanmalıdır. Aksi takdirde, normal ölçüde olmayan klor seviyesi de hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Haftada bir kez uygulanması gereken havuz berraklaştırıcılar da gerekli kontroller doğrultusunda uygulanmalıdır.

 Zemin kapamaları, filtrelerin temizlenmesi, havuz alt yapısının onarımı havuz bakımı yapan şirketler tarafından yapılmalıdır. Konuya hakim olmayan kişilerin yaptığı işlemler, geri dönüşü olmayan sorunları da beraberinde getirmektedir.

 Yazlık ve kışlık olarak yapılan havuz bakımları, hiçbir ayrıntı atlamadan düzenli bir şekilde sektöre hakim firmalar tarafından yapılmalıdır. İnsan vücuduna birebir nüfus eden havuz suyu, birden fazla insanın kullanımından dolayı oldukça çabuk kirlenmektedir.

 Özellikle otel havuzları kısa sürede kirlendikleri için çok daha kısa sürelerde temizlik işlemleri ve bakımları yapılmalıdır. Gerekli malzeme ve makina donanımına sahip olan firmalar, gerekli ölçülerde kullanacakları kimyasallar vasıtası ile temiz bir havuza kavuşma hayalini mümkün kılmaktadırlar.

 Yüzme havuzları, süs havuzları, prefabrik havuzlar, çocuk havuzları, iç ve dış alan havuzları kullanım koşullarına ve ebatlarına bağlı olarak bakım ve onarıma tabii tutulmalıdır. Tüm bu hususları göz ardı etmeden, teknik donanıma sahip, konuya hakim, deneyimli kadroları ile hizmet veren havuz bakım firmaları tercih edilmelidir.

 Havuz bakımına dair tüm soru ve sorunlarınızı iletebileceğiniz, havuz yapımı, onarımı ve bakımını deneyimli uzman kadromuz vasıtası ile yaptırabileceğiniz firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tutan, kaliteli malzeme ve işçilik ile hizmet veren bir firmadır.

 Gerekli irtibat numaralarımız ile bizimle kısa sürede iletişime geçerek tüm istek ve taleplerinize kısa sürede olumlu geri dönüşler yapmaktayız.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta