Havuz Bordürleri Nasıl Değiştirilir?

Havuz Bordürleri Nasıl Değiştirilir

Tasarımı ile modern ve hayalinizdeki tasarıma ulaşmanız çıkarılacak iyi bir iş ile hiç de zor değil. Müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan firma müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar gerçekleştirerek sizin istekleriniz doğrultusunda en modern ve kullanışlı havuz tasarımı işlemi gerçekleştirmektedir. İstenilen havuzlar dış ve iç mekân olmak üzere 2 farklı şekilde tasarıma sahiptir. İç mekân havuzları kapalı havuz olarak tasarlanmakta ve kullanılan malzemelerin kullanışlı olması oldukça önemli bir faktör olmaktadır. Havuz malzemeleri en az havuz tasarımı kadar önem taşımaktadır. Kullanılan malzemelerin her çeşit hava koşulu ve iklim şartlarına karşı dayanıklı olması yapım aşamasında önemli bir rol oynamaktadır. Tüm bu özelliklerin her birine büyün özen ve dikkat gösteren firma, geniş kapsamlı olarak profesyonel işlem gerçekleştirmekte ve sorunsuz olarak iş teslimi yapmaktadır.

Havuz Tasarımları

Firma olarak birbirinden farklı ve kullanışlı havuz tasarımları sunarak yüksek memnuniyet oluşturulmaktadır. Son derece kullanışlı havuzlar tasarlayarak profesyonel anlamda kaliteli işler sergileyen firma, titiz bir çalışa sergileyerek, kaliteli ve son derece şık havuzlar yapılmasını sağlamaktadır. Havuz yapımı konusunda yüksek deneyime sahip olup, havuz yapım aşamasında tüm unsurlar büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir. Havuz yapımında kullanılan bordürlerden havuz sistemine kadar tüm işlemler büyük itina ile gerçekleştirilmektedir. Havuz yapımında en son modern sistemler kullanılmakta olup, skimmerli sistemleri denge deposu ve taşma kanalı gerektirmeyen alanlarda uygulanıyor.

Havuz Yapımında Önemli Olan Faktörler

Havuz yapımı başından sonuna kadar belirli aşamalar halinde gerçekleşmektedir. Her bir aşamanın önemli olduğu yapımda öncelikli olarak yer hakkında etüt çalışmaları yapılmaktadır. Daha sonra ise havuzun kaba inşaatı kısmı tamamlanır. Daha sonraki aşamalarda ise sıva ve şap uygulamaları yapılıyor. Sıva ve şap uygulamaları sonrasında seramik uygulamalarına başlanmaktadır. Sıralanan tüm bu işlemler büyük özen ve itina ile gerçekleşmektedir. Yapım aşamasının en önemli çalışması su izolasyonunun eksiksiz bir biçimde yapılmış olmasıdır. İzolasyonu doğru yapılmayan havuzlar çok kısa sürede kullanım özelliğini kaybetmektedir. Havuzun yapım aşamasının en önemli faktörü su izolasyonu olmaktadır. izolasyon seramik döşemesi öncesinde gerçekleşmektedir.

Havuz Yapımı İşlemleri

Havuz yapımı işlemlerinde sırasıyla yapılası gereken işlemlerin başında;

  • Havuz çatlaklarının giderilmesi işlemi
  • Havuz içi izolasyon işlemleri
  • Havuz cam mozaik kaplanma işlemi
  • Havuz mekanik tesisat işlemleri

Tüm bu işlemler havuz yapımında oldukça önemlidir. Firma olarak ilk öncelik kullanışlı, kaliteli ve uzun ömürlü havuzlar tasarlamaktadır. Havuz yapımında en yeni teknoloji uygulayan firma sürekli olarak yapım ekipmanlarını güncellemektedir. Yapım aşamasında kusursuz uygulamaları gerçekleştiren firma, en önemli olan su izolasyonunun da çift kompenantlı su yalıtımı uygulamaktadır. Ayrıca firma olarak fleks özellikli derz ve yapıştırıcı kullanılarak kusursuz ve mükemmel izolasyon sağlanmaktadır.

Havuz Konforunun Sağlanması

Havuz yapımı uygulamalarında yer alan sirkülasyon pompalarının yerleştirilmesi ve filtrasyon sistemlerinin oluşturulması havuz konforu açısından oldukça önemlidir. Havuz filtrasyonu işlemi havuz suyunun kirlenmesine fırsat vermeden sürekli olarak havuz suyunun duru kalmasını sağlamaktadır. Havuz konforunu etkileyen bir başka unsur ise dezenfeksiyon sistemleri olmaktadır. Havuz dezenfeksiyon sistemleri havuzu kullanan kişiler için oldukça önemlidir. Havuz içinde mantar, bakteri, virüs ve benzeri faktörlerin oluşumuna engel olarak sağlıklı bir havuz oluşmasını sağlamaktadır. Konforlu ve son derece şık havuzlar için size en iyi seçenekler ile hizmet sağlayan firma müşteri memnuniyeti politikasından asla ödün vermeden tüm işlemleri hayata geçirmektedir. Siz havuz düşleyin biz yapalım sloganı ile hayalinizdeki havuza kavuşabilirsiniz.

Havuz Bordürleri Yerleştirilmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuz içi dizaynı sırasında en çok tercih edilen döşeme yöntemi cam mozaik olmaktadır. Yerleştirme esnasında tüm unsurlara dikkat edilmesi halinde hem estetik açıdan hem de görsel açıdan son derece sağlam ve uzun ömürlü bir yapı oluşacaktır. Bu durumda dikkat edilmesi gereken ilk şey havuz içi zemininin düz ve temiz bir zemin olmasıdır. Bu durum havuz bordürleri yerleştirilmesi açısından oldukça önemlidir. Zeminin pürüzlü olması görüntünün şık olmasına engel olacaktır. Zeminin güzel olması bordür yerleşimi açısından önemli olduğu kadar, yapıştırma işleminde çimento yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılması oldukça önemlidir. Bu şekilde ileride olası bir sorun oluşmasının önüne geçilmiş olunur.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta