Havuz Cam Mozaik Nasıl Döşenir?

Havuza Cam Mozaik Nasıl Döşenir

Yaz aylarının vazgeçilmez eğlencelerinden biri havuzlardır. Güneşlenme imkanı sunarken keyifle yüzme şansı tanıyan havuzlar, müstakil evler ile işyerleri için özel tasarım altında hazırlanmaktadır. Özellikle denizi çok fazla tercih etmeyenler için havuzlar büyük öneme sahiptir. Tuzsuz bir ortamda keyifle yüzme fırsatı veren havuzlar, aynı zamanda görsel açıdan etkileyici bir tasarım sunmalıdır.

Nitekim suyunun saflığı ve temizliği kadar havuz, görselliği üzerinden de insanları etkilemektedir. O yüzden sağlıklı ve güvenli bir kullanımla sızdırmaz bir etki yaratması için, özel tasarım mozaikler kullanılmaktadır. Kişisel isteklere bağlı kalarak geniş ürün yelpazesi altında değerlendirebilir. Havuzun tasarımına, boyutlarına ve teknik özelliklerine bağlı olarak farklı çeşitler altından seçim yapılır. 

  Havuz İçin Cam Mozaik Tasarımına Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler 

  Havuz içi adına en çok tercih edilen malzemelerin başında cam mozaik gelir. Sağlam, uyumlu, sağlıklı bir alan ve estetik açıdan güzel görüntü için mozaik tasarımında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Nitekim pek çok insanhavuz cam mozaik nasıl döşenirsorusunu merak ederek; bu konuda detaylı araştırma yapmaktadır. 

  • Ücretli havuz tasarımı için tercih edilen türe bağlı olarak, düz bir zemin oluşturulması gerekir. Böylece daha kolay ve düzgün bir görüntü ile yerleşim imkanı sağlayabilir. 
  • Eğer havuzun temeli çimento üzerinden hazırlanmış ise aynı şekilde mozaikler yine çimento ile havuza montaj yapılmalıdır. 
  • Mutlaka havuzun yapısına bağlı olarak doğru model altında mozaik seçimi yapılmalıdır. 

Cam Mozaik Çeşidinin Havuz Zeminine Uygulanması 

Havuzların yapısına ve amacına bağlı olarak pek çok değişik mozaik tasarımı bulunmaktadır. Bunlar arasından seçim yaparak uzman kadro bünyesinde dikkatli şekilde uygulama yapılması çok önemlidir. Böylece daha sağlıklı ve güzel bir görüntü oluşturulabilir. 

  • Öncelikle mutlaka havuz zemininin temiz olmasına dikkat edilmelidir. 
  • Ardından mozaik çeşidine bağlı olarak seçilen yapıştırıcı dikkatli şekilde tarak ile zemine uygulanır. 
  •   Uygulama gerçekleştirirken mutlaka mozaikler arasında herhangi bir açıklık kalmamasına dikkat edilmelidir. 
  • Mozaiklerin sızdırmaz yapısı ile güçlü bir direnç göstermesi adına, uygulama ile beraber bir alet ile sağlamlaştırılması gerekir. 
  •   Değişkenlik gösteren süreye bağlı olarak mozaiklerin kuruması beklenir. 
  • Bundan sonra aralar için derz dolgu yapımına geçilir. 

   Bu aşamalar tamamlandıktan sonra düzgün ve sağlam etkisiyle mozaikler havuz için hazırlanmış hale gelir. 

  Havuzlar İçin Doğru Cam Mozaik Seçimi 

Havuzun türü, şekli, boyutları ve kişisel isteklere bağlı olarak pek çok cam mozaik çeşidi arasından seçim yapılabilmektedir. Bu konuda farklı desen ve tasarım üzerinden hazırlanmış değişik renklerde cam mozaikler bulunmaktadır. Havuzun dizaynına uyum sağlayacak ve görsel açıdan şık bir görüntü sağlayacak mozaik tercihi, insanların beğeneceği bir görüntü sağlar. Bu konuda özellikle cam mozaik çeşitleri bir adım öne çıkıyor. 

Özellikle mavinin farklı tonları havuzlar için daha fazla tercih edilir. Böylece havuzdaki suyun berraklığı ve maviliği daha dikkat çekici hale gelir. Ayrıca hijyenik bir görüntü oluşturur. Periyodik temizlik yapılırken kolayca işlem sağlanabilecek özel bir cam mozaik tercihine dikkat edilmelidir. Böylece havuzlar çok daha uzun süre sağlıklı şekilde temiz olarak kullanılabilir. 

Profesyonel Anlayış ile Mozaik Malzemeleri ve Uygulaması 

Farklı tasarımları ile kurumsal bir yapı altında sizlere sunduğumuzhavuza cam mozaik döşemeiçin hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz. Havuz içi döşemesi konusunda tecrübe sahibi olan eğitimli ve uzman kadromuz, her havuz adına doğru cam mozaik üzerinden çalışma gerçekleştirmektedir. Sitemize giriş yaparak farklı renk ve model arasından tercih yapabilir; uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz. Kişisel isteklere bağlı olarak çözüm odaklı sağladığımız hizmet politikamız dahilinde en sağlıklı, güvenilir ve şık tasarımı olan havuzlara sahip olabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta