Havuz Dip Süpürgesi Nasıl Çalışır?

Havuz Dip Süpürgesi Nasıl Çalışır

Havuzların; dışarıdan gelen maddelerin yanı sıra tortulardan da temizlenebilmesi için düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bu işlemehavuza dip süpürge yapımıadı verilir. Bakteri ve yosun oluşumunun engellenmesi için de önemli olan bu iş, profesyonel bir anlayışla yapılmalıdır. Temiz ve güvenli kullanım sağlayan temizlik işlemi havuz suyunun parlaklığı ve şeffaflığı açısından da önemlidir. Havuzda süpürge işlemi iki şekilde yapılır.

1- Manuel Havuz Süpürgesi 

Bu işlem için;havuz sirkülasyon devresine bağlı olan hortumun ucuna zemin temizliği için özel olarak hazırlanmış süpürge aparatı eklenir. Bu malzeme havuz dibinde elle yönetilir. Hortum içine emilen su filtreden geçerek yeniden havuza verilir. Bu esnada havuz zemininde birikmiş kum filtreye takılır. 

Havuzdan alınan pislikler filtreye takıldığı için ters yıkama işlemi yapılarak filtrenin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. İşlem sonrasında havuzun kimyasallarında eksilme gözlenir. Ortalama büyüklükte bir havuz için kol kuvvetine dayalı olarak yapılacak bu temizlik saatler sürebilir. Yaz sıcağında bu işlemin yapılması oldukça zordur. Dışarıdan alınacak hizmetlerin havuz maliyetini artıracağı unutulmamalıdır. 

2- Otomatik Havuz Temizleme Robotları 

Bir çeşit havuz ekipmanı olan robotlar, elektrik güç kaynağından aldıkları enerjiyle çalışırlar. Bütün havuzu dolaşan sistem, dipte biriken pislikleri tamamen temizler. Su atığı oluşturmayan sistem sayesinde istenen temizlik son derece verimli bir şekilde tamamlanır. 

Havuz temizleme robotları;alanın hijyenik şartlara uygun şekilde temizlenmesinde etkilidir. Otomatikhavuz dip süpürgesi nasıl çalışır? Birbirinden farklı özelliklere sahip olan robotlar temelde aynı çalışma prensibine sahiptir. 

  •   Kartuj veya 
  •   Bez filtreler eşliğinde tamamlanan temizlikten sonra havuzda su kaybı yaşanmaz. 

Bir nevi evlerde kullanılan elektrikli süpürgeler gibi çalışan robotlar, etkili bir temizlik için tercih edilmelidir. Düzenli yapılacak uygulamalar havuz filtre sisteminin daha az yorulmasına neden olur. Mikron bazlı temizlik yapan robotlar olduğu gibi, sadece havuz tabanına değil duvarlarına da tırmanan sistemler olduğu unutulmamalıdır. Havuz suyunun temas ettiği her yere ulaşan sistemler, yosun oluşumunu da engeller. 

Ortak Kullanım Alanı Olan Havuzlarda Temizliğin Önemi 

Temizlik her yer için önemli olmakla birlikte ortak kullanım alanına sahip yerlerde daha da önemlidir. Sağlıklı bir şekilde yüzmenin ve beklenen rahatlamanın sağlanabilmesi için havuz temizliğine gereken önem gösterilmelidir. Temizlik uygulamasının sadece suya atılacak kimyasallarla olmaması, havuz çevresinin ve filtrelerin düzenli aralıklarla yenilenmesi gereklidir. 

Havuz içi yosun oluşumu estetik açıdan istenmeyen bir durumdur. Yosun oluşan havuza kimse girmek istemeyecektir. Havuz temizliği esnasında yok olacak bakterilerin de başka kişilere bulaşma riski ortadan kalkacaktır. Rutin temizlik uygulamalarının; günlük, haftalık ve aylık olarak önceden planlanması gerekir. Havuz dip temizliğinde suyun dinlendirilmesi veya boşaltılması tercih edilir. 

Havuz Temizliği İçin Özel Olarak Üretilen Yardımcı Malzemeler 

Havuz temizliği son derece hassas bir konudur. Temizlik işleminde kullanılacak malzemelerin kaliteli olması, uygulama cihazlarının son teknoloji ürünleri arasından seçilmesi ve işlemi yapan kişilerin de konunun ehli olması şartı aranmalıdır. Havuz suyunun insan teniyle direk temas halinde olması sebebiyle insan sağlığına zararlı madde kullanımından kesinlikle kaçınılmalıdır. 

Yüzme havuzu satış sonrası hizmet ve periyodik bakım;alanında da deneyimli olan firmamız sunduğu hizmetlerle kullanıcıların memnuniyetini artırmayı hedefler. Yüzme havuzu inşaatından süs havuzu imalatına, anahtar teslim SPA kurulumundan projelendirmeye kadar her aşamada müşterilerinin yanında olan ekiplerimiz, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve mükemmelliğini artırmak için sahip olduğu sektör tecrübesini her alanda kullanır. Konusunda deneyimli ekipler, kaliteli malzeme seçimi ve güncel teknolojilerin kullanıldığı cihazlar eşliğinde yapılan havuz temizliği işlemleri müşteri beklentilerine uygun olarak tamamlanır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta