Havuz İçi Döşeme Malzemeleri

Havuz İçi Döşeme Malzemeleri

Havuz tesisatında kullanılan havuz malzemeleri her biri ayrı ayrı özelliklere sahiptir. Havuz donanımlarını kısaca üçe ayırmak gerekir ise havuz mekanik tesisatı havuz elektrik tesisatı havuz yalıtım projelendirme Havuz mekanik tesisatında kullanılan pvc havuz borular en az 16 atü tazyike dayanıklı olmalıdır. Havuz makine dairesinde kullanılan tümhavuz içi inşaat malzemeleristandartlarında olmalıdır.

 Havuz makine dairesi içerisinde firari akım rölesi bulunması hayati hususa sahiptir. Su altı Havuz aydınlatma armatüriyle 12 V ve İP 68 sertifikasına sahip olması gereklidir. Havuzda kullanılacak olan krom malzemelerin 306 krom olması öneri edilmektedir 306 krom 304 krom malzemeye göre daha nitelikli bir malzemedir Havuz radya esasında esas topraklaması yapılması tuzlu su ile çalışan havuzların elektrolizin eskitici tesirinin eksiltilmesi ve paslanmaz malzemelere vereceği hasarı en az asgariye indirmeniz ve yok etkeniz muhtemel olmaktadır.

 Havuz Malzemeleri

İlk Havuz pompası pompaya gelmekte olan su havuz filtre içeriğinden geçirip havuz suyu sirkülasyonunu sağlamaktadır. Rastgele bir su devri yapılmazken pompanın su olmadan çalıştırılmayıp havuzun pompasının susuz çalıştırılması pompa mekanik havuz içi döşeme malzemeleri ve havuz boru tesisatına hasar verebilmektedir ve pompa konumunu havuz makine dairesi pak hava alacak bir yer edinmesi dikkat edilecek gerektiren hususun en ehemmiyetli olanında birisidir.

 Pompa kapalı bir yerde olması motorun yeteri kadar soğumamasına neden olmakla beraber terleme ve rutubete maruz olan havuz pompası kısa zamanda talep alacaktır. Kum filtreleri; havuz bakımında en güvenilir malzemesinden birisidir.

 Pompa yardımıyla havuz içerisinden emilmiş suyu filtreleyip tekerrür havuz devir daim sistemine yollayarak havuzun pak kalması yüksek oranla havuz filtrelesini üstlenir. Kum filtresi kullanırken ve boyutları tanımlarken umuma sarih olan havuzlarla filtrelemesinin süre vakti 4m3/h ve müstakillerde ki havuz yerlerinde 6 m3/h olarak hesaplanmaktadır. Filtreleme operasyonu için su debisinin çok süratli olmamasına dikkat edilmelidir.

 Havuz Filtreleri Led Havuz Ampulleri

Havuz aydınlatma armatürleri; havuz malzemeleri arasında belki de en ehemmiyetsiz gibi görünen fakat hakikatinde iyi bir optik bilgi gerektiren havuz aydınlatma lambaları öteki mevzular gibi ayrı bir ehemmiyete sahiptir. Su içerisinde aydınlatma yapıp dikkate alınacak maddenin başında İP 68 sızdırmaz sertifikasına sahip olmalı ve havuz lambaları efor beslemesi 12 voltla çalıştırılmalıdır. Işık ise su içeriğindeki yeri, suyun emeceği ışık ölçüyü ve renge göre de ışık suyun hareketleriyle hesaplanıp aydınlatma harekâtı yapılmalıdır.

 Havuz Temizlik Ürünleri ve Izgaraları

Havuz Temizlik teçhizatları havuz bakımında ve genel temizlik malzemelerinin en temelleridir. Havuz tabanı duvarını dip süpürgeyle temizlik yapmak ve havuz süpürge ile havuz duvarını da fırçalamak havuz fırçasının yüzeyi ile havuz tabanıyla yaprak toplayıcısı havuz kepçesiyle her günün bakım malzemeleridir.

 Havuz bakımında umuma sarih olan havuzların her gün taban ve duvarında yapılması gerekmektedir. Havuz ızgaraları havuz kazalarının başında yer almaktadır. Nedeni ise aralıksız güneş ışınlarına maruz kalan havuz kanal ızgaralarıysa güneş ışınlarından ve havuz klorundan hırpalayıcı tesirinden ızgaralar kavrulmaktadır emin bir müddette değişmeyen havuz ızgaraları üzerine basıldığında kırılabilmektedir. Havuz kullananların ayak bileklerinin kırılma riskine ve yaranma riskine bile sebep olabilmektedir.

 Piyasada olan genellikle havuz ızgarası sektör içindeki rekabetiyle her geçmiş gün niteliğinin bozulmasına ve içine katılan gözeticinin eksiltilmesi neticeyi ile havuz kanal ızgarasının kullanım süresi kısalmaktadır. Her sene havuz ızgarası lüzumlu hakimiyetlerinin yapılması lüzumlu görülmesi dahilinde ızgaraların değişmesi öneri edilmektedir. Izgara doğru zamanda ve kaliteli olduktan sonra çok daha sağlıklı olacaktır. Koruyucusuyla birlikte gayet mantıklı şekilde kullanılması doğru olur.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta