Havuz Izgarası

Havuz Izgarası

Büyük bir oteliniz ya da eviniz varsa tabi ki havuz yaptırmak isteyebilirsiniz. Ancak her açıdan mükemmel bir sonuç almak istiyorsanızhavuz ızgaralarıkonusunda işi bilen birine danışmanız gerekecektir. O halde detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

Aklınıza gelebilecek tüm ızgara modelleri için ortak özellikler bulunmaktadır. Bunlar genellikle paslanmama, herhangi bir yaralanmaya neden olmama, bakteri oluşumuna izin vermeme, kolayca temizlenebilir nitelikte olma, dayanıklılık ve görsel açıdan kompozisyona olumlu etki yapacak şekilde konumlandırma ile ilgilidir. Yeni nesil ızgaralar özel kaymaz yüzeyleri sayesinde eski tarz ızgaralara göre çok daha modernize edilmiş durumdadır.

Tek ve çift geçmeli türdeki ızgaralar

Türkiye şartlarında üretilen tüm tek ve çift geçmelihavuz ızgaralarıgenellikle 20 ile 30 milimetrelik yüksekliklere sahiptir. Ancak uzunluk bakımından farklılık gösterirler. Ayrıca tek geçmeliler amorf havuzlarda esnek birleşim sağlarken, çift geçmeli modeller dayanıklılık açısından göz doldurmaya devam etmektedir.

 • Tek geçmeli havuz ızgaralar
UzunlukStandart AmbalajStandart Ağırlık KgStandart Hacim m3
195 milimetre10,0280,001
245 milimetre10,0300,001
 • Çift geçmeli havuz ızgaraları
UzunlukStandart AmbalajStandart Ağırlık KgStandart Hacim m3
195 milimetre10,0400,001
245 milimetre10,0300,001

Tüm ızgaralarda farklı renk seçenekleri mevcuttur. Genellikle PP ve UV korumalı olarak üretilirler.


Diğer havuz ızgaraları ve parçaları

 • Çevresel taşma ızgarası;
  Yüzme havuzları için kullanılan bir dizi ızgara anlamına gelmektedir. Homopolimer polipropilen malzemeden üretilirler. Erkek ve dişi geçmelerinde kolay ve hızlı montaj imkanı sağlarlar. Modülleri genellikle 500 mm’liktir.
 • Paslanmaz çelik ızgara ve paslanmaz 90 derecelik çelik köşe;
  Boylamasına olarak dizayn edilen taşma ızgarası, paslanmaz çelik ile imal edilmiştir. Izgaradan 5mm daha geniş bir kanala inşa edilmesi montaj açısından kolaylık sağlar. Kalite standardı olarak AISI – 304 paslanmaz çelik ürünlerini kullanırlar. Uzunluk yine 500 mm’dir. Düz kısımları havuzun uzunluğuna uygun şekilde kullanılabilinir. Ayrıca köşeler için de 90 derecelik paslanmaz çelik köşe ile mükemmel bir uyum yakalarlar. Kaymayan yüzeyli metallerle kullanılan ızgaranın genişliğine göre 4 farklı model olarak kullanılabilinirler.
 • Döner tip ızgara modelleri;
  Merkezden bağlantılı olarak gelirler. Tek taraflı ve çift taraflı kaygan olmayan bir yüzeye sahiptirler ve UV ışınlarına oldukça dayanıklıdırlar.
 • Izgara destek profilleri;
  Genellikle 2 metre uzunluğundadırlar. PVC malzemeden üretilirler.
 • 45 ve 90 derecelik kenar köşe parçaları;
  Polipropilen enjeksiyon ile üretilirler.
 • Porselen ızgaralar;
  Genellikle 250 x 500 mm ebatlarında üretimleri mevcuttur. Her zaman ön plana koydukları özellikleri doğal görünümleri ile doğrudan etkileşim içindedir. Daha özenli ve estetik çözümler sunarlar. Ayrıca tutamak, ızgara ve teras halinde üçlü grup olarak satışa sunulurlar.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta