Havuz Kimyasal Seti

Havuz Bakım Ürünleri

Havuz kimyasal seti ; genellikle pH düşürücü, klor, yosun önleyici, parlatıcı, çöktürücü, yüzey temizleyici, ayak dezenfektanı, kış bakım kimyasalı, iyon tutucu gibi kimyasalların bir arada satılmasıyla oluşan settir.

Havuzların Bakımı İçin Yapılması Gerekenler 

Havuzların, sağlıklı ve bakımlı olması herkes adına çok önemlidir. Gerek görünüm bakımından gerekse sağlık bakımından havuz bakımı ve dezenfektesi dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardandır. Havuz suyunun şartlandırılması, yani istenen vaziyete getirilmesi gerekmektedir. 

Bunu sağlayabilen en mühim şey havuz kimyasal ürünleri şeklinde tanımlanabilir. Pek çok değişik havuz kimyasalı bulunur ve bunların kullanım sahaları birbirinden farklıdır. Havuz kimyasallarının kullanım miktarı, amacı, konumu, tipi, hava sıcaklığı, kullanıcı sayısı gibi özellikler her havuza göre değişkenlik gösterebilir. Dikkat edilmesi gereken en mühim husus, alakalı havuz parametrelerinin gereken sınırlar içinde ve kabul edebilir kalmasının sağlanmasıdır. 

Havuzların Temizlenmesinin Önemi 

Havuz temizliğinin tek başına yapılması yeterli olmayacaktır. Girilen ve rahat biçimde yüzülen havuzlar adına havuzların hijyenik olması çok önemlidir. Aksi vaziyette pek çok rahatsızlığın ortaya çıkması mümkündür. Havuz temizliği ve bakımı genel olarak havuzların içerisinde kullanılan kimyasal maddeler ve ekipmanlar sayesinde yapılır. Bu şekilde yapılan temizlik ile havuzlar, sağlığı tehdit etmeyecek duruma getirilir. 

Havuz Kimyasal Setleri Nelerdir? 

Havuzların içerisinde kullanılan kimyasal setlerde; yosun önleyici, dezenfekte eden maddeler ve klorlama özelliği bulunan maddeler bulunur. Havuz kimyasalları, havuzun insan sağlığını tehdit etmeyecek unsurda olduğunu gösterir. Havuz tabanının, su yüzeyinin ve duvarların tüm pisliklerden temizlenmesi, havuzun girilebileceğini göstermez. Havuzun temizliğinin tam yapılması gereklidir. Bu yüzden kimyasal setinin satın alınarak havuz temizliğinin ve bakımının yapılması çok önemlidir. Havuz duvarları üzerine oluşan yosunlar, zaman içerisinde insan sağlığını çok fazla şekilde tehdit eder. 

Aynı zamanda havuz içerisindeki su yüzeyinin, kirin görünmeyen özelliğinden ötürü içerisinde bakteri ve mikrop oluşumuna müsait olduğunun bilinmesi önemlidir. Havuzlarda kullanılan kimyasal setler, bu çeşit oluşumları önleyerek hijyenik ve temiz havuzların oluşmasına yardımcı olur. Bunun sayesinde gönül rahatlığı ile girilecek havuzların olmasında herkese yardımcı olur. Havuz temizliği yapılırken kullanılan kimyasal setlerinin, havuzun her yerine eşit şekilde dağılması da oldukça önemlidir. 

Hangi Kimyasal Setler Kullanılır? 

Havuzların içerisinde asit düzeyinin dengede olması oldukça önemlidir. Zaman içerisinde temiz su içerisinde dahi asit dengesinin değişmesi yaşanmaktadır. Asit düşüren sıvıların kullanılması, havuzların adına oldukça önem arz eder. Yosun önleyici havuz kimyasalları, havuzların içerisinde temizliği sağlayan mühim bir kimyasaldır. Bu kimyasal biriken yosunları engelleyerek oluşmadan ortadan kaldırır. 

Klor, havuz içerisinde temizliğe yardımcı olan önemli kimyasalların içerisinde yer alır. Havuzlarda kullanılan kimyasal çeşitlerinin su yüzeyinden, dip tarafa doğru çökmesi ve bununla beraber havuza dengeli bir biçimde dağılması gerekmektedir. Çöktürücü madde kullanmak havuzlarda oldukça mühimdir. Havuzun parlak olması ve berraklığının sağlanması için kullanılan kimyasal maddeler, havuz kimyasal seti içerisinde bulunur. Parlaklığa yardımcı olan kimyasallar, havuzda görünüm şeklinde ilgi çekici olmasına yardımcı olur. Havuzlarda bakteri ve mikrop oluşumunun engellenmesi, insan sağlığının korunabilmesi ve girilen havuzların olması adına kimyasal setlerin kullanımı çok gerekli ve önemlidir. 

 Çilek Havuz ile Havuz Kimyasalları

Çilek Havuz olarak biz havuz kimyasal satışı konusunda oldukça deneyimli bir ekibe sahibizdir. Bununla beraber havuzların temizliği ve bakımı konusunda her türlü desteği müşterilerimize sunmaktayız. Hizmetlerimizden yararlanabilmek adına bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bizimle iletişime geçen herkes için en iyi şekilde hizmet vermek adına çok çalışmaktayız. Hizmetlerimizden faydalanmak için iletişim bilgilerimizi kullanmanız, sizi bize yönlendirecektir.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta