Havuz Kimyasalları Toptan

Havuz Bakım Ürünleri

Havuz sularının hijyeni insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Havuzların sahip olmaları gereken değerler Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş ve bu çerçevede havuzlar ile ilgili olarak bakımların yapılması zorunlu hale getirilmiş bulunmaktadır.

 Havuz Kimyasallarının Önemi 

Havuz suyunun insan sağlığı açısından hijyenik ve berrak olması periyodik bakımlarının yapılmış olmasından geçmektedir. Havuz sularının ph oranlarının dengede olması ve yosunlardan arındırılması kullanılan kimyasalların düzenli olarak uygulanması sonucunda gerçekleşmektedir. 

Havuzlar için kimyasal temizleme ve periyodik bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesinin bir takım önemli nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler arasında en önemli olanı elbette insan sağlığı olarak öne çıkmaktadır. Havuz suyunun berrak ve parlak kalmasını sağlamak, temiz görüntüyü daima muhafaza etmek gerekmektedir. Tüm bunlar sağlanmadığı takdirde havuz içerisinde bir takım mikropların ve bakterilerin üremesine neden olmaktadır. 

Havuzlar için kullanılan kimyasallara genel olarak bakıldığında ph dengesi ayarlayıcılar, sıvı şeklinde ya da hap şeklinde test kitleri, filtre temizleyiciler ve yosun önleyiciler olarak göze çarpmaktadır. 

Kullanılan bu kimyasallar sayesinde havuzların kullanım verimlilikleri artmakta, insan sağlığına her hangi bir zarar gelmesi önlenmektedir. 

Havuz kimyasalları toptan alındığı takdirde çok daha uygun fiyatlara mal olmakta ve havuz sahiplerinin bütçelerini sarsmamaktadır. Bu nedenle havuz kimyasalları satın alımında genellikle toptan alışverişin öne çıktığına rastlanılmaktadır. 

Havuz kimyasalları için toptan satış alıcılar için önemli ve daha ekonomik bir ayrıntı olarak göze çarpmaktadır. 

Tüm bu kimyasallar sayesinde havuz bakımlarında yüksek verimlilik alınmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın kurallar ile belirlediği zorunluluklar yerine getirilmektedir. 

Havuz Suyu Değerlerini Ölçen Test Kitleri 

Havuzların suyunu ölçen test kitleri son derece önemli ekipmanlar arasında yer almaktadır. Ölçüm sırasında kullanılan test kitleri hap ya da sıvı formlardan meydana gelmektedir. Bu önemli ekipmanların amacı havuz sularının ph dengelerinin ve klor düzeylerinin ölçümlerini gerçekleştirmektir. Bu önemli kitler sayesinde havuzların su ölçümleri oldukça kolay ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirilir. 

Havuzların Periyodik Bakımları Sırasında Kullanılması Gereken Kimyasallar 

 • Ph dengeleyici, 
 • Ph yükseltici, 
 • Ph düşürücü, 
 • Çok amaçlı kimyasal tabletler,
 • Kartuş topaklayıcı, 
 • Kışlık bakım kimyasalları, 
 • Yazlık bakım kimyasalları, 
 • Filtre içi temizleyiciler, 
 • Ayak dezenfektanları, 
 • Havuz sularını parlatıcı kimyasallar, 
 • Yosun engelleyiciler, 
 • Yosun önleciler, 
 • Klor 
 • Brom tablet ve brom tozlar, 
 • Havuz suyu sertlik önleyiciler, 

 gibi önemli kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasallar sayesinde havuzların hijyeni ve daha berrak olmaları sağlanmaktadır. Kullanılan kimyasallar sayesinde havuzlardan yaz ve kış dönemlerinde yüksek verimlilik alınması kolaylaşmaktadır.

Havuz Suları İçin Kullanılan PH Kimyasalları 

Havuz suyunun Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ph dengesinde olması son derece önemlidir. Bu belirlenen sınırların dışına çıkıldığı takdirde havuzlar insan sağlığı açısından zararlı bir hal almaktadır. 

Sağlık açısından ph oranı belirli ölçülerin altına düştüğünde ya da çıktığında deri de kızarıklık, gözlerde yanma ve benzeri olumsuz etkiler görülmektedir. 

Yosun Önleyiciler ve Klor Kullanımı 

Klor kullanımı havuz suyu açısından son derece önemlidir. Klor havuzlarda yosun oluşumunu engellemekte ve pek çok olumsuz etkenleri ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı havuzlarda kimyasal kullanımının önemi bir kez daha göze çarpmaktadır. 

 Havuzlarda yosun oluşmasının pek çok olumsuz etkileri bulunmaktadır.

 • Havuz suyu berraklığını yitirir, havuz görüntüsünü bozar. 
 • İnsan can güvenliğini tehlikeye sokar, kaygan zemin oluşmasını sağlar ve bu nedenle insanlar kayıp düşerek bir yerlere çarpabilirler. 
 • Havuzu kullanan kişilerin derilerinde kaşıntı ve döküntüler meydana gelebilir. 
 • Havuz filtreleri tıkanır, 
 • Yosun oluşumu sonucunda havuzdan kötü kokular yayılmaya başlayabilir.

şeklinde çok fazla olumsuz etkileri ile karşılanmaktadır. 

Çilek Havuz, havuz kimyasallarının uygun fiyatlı toptan satışlarını gerçekleştirmektedir. Havuz sahiplerinin bütçelerini düşünerek havuz kimyasal ürünlerinde toptan satışlar gerçekleştirmektedir. 

 Çilek Havuz tüm havuz yapım, bakım, onarım işlemlerinde olduğu gibi havuz kimyasalları satışında da farkını ortaya koymakta etkili ve kaliteli ürünlerin toptan satışlarını yapmaktadır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta