Havuz lambaları

Havuz Lambaları

Havuzlarınız için görsel bir zenginlik hayal ediyorsanız mutlakahavuz lambalarıya da bu çeşit bir aydınlatmaya ihtiyaç duyacaksınız demektir. Üstelik algı bakımından da bu tür uygulamalara gereksinim duymanız son derece doğaldır. O halde lafı hiç uzatmadan bakalım neler yapabiliyoruz?

Havuzda su altı aydınlatma dinamiği

Su altı havuz lambaları, iç kaplamada ışığı artırdığı gibi yüzeydeki gizli yansımaları da azaltacaktır. Ayrıca yüzücülerin hareketlerinin seyirciler tarafından daha net görülmesini sağlayacaktır. Bu tür aydınlatmaların havuz sahibine sağladığı en büyük özellik ise güvenlik ile ilgilidir.

Işık kaynaklarının aydınlatma armatürlerinin içine yerleştirilmesi uygun olacaktır. İç yansımalardan maksimumda bir fayda bekliyorsanız bu armatürlerin su seviyesinin 1.0 metre altına yerleştirilmesi gerekmektedir. Ancak daha yüksek verim için havuz iç kaplamalarının yansıtıcı özelliğinin yüksek olması gerekmektedir. Eğer havuzunuz derin ve büyük ise su seviyesinin 3 metre altına ikinci bir aydınlatma şeridinin eklenmesi uygun olacaktır.

Havuz lambalarıiki farklı tipte uygulanmaktadır. Bunlar ıslak ve kuru oyuk uygulamaları olarak geçmektedir. Islak oyuk tipi için havuz çeperlerine özel aydınlatma armatürleri yerleştirilir. Kuru tip oyuklar içinse tüm aydınlatma armatürleri suyu çeken deliğin hemen altına konumlandırılır. Kuru oyuklarda:

Armatürler kolayca ayarlanabilir.

Kurulumları gayet basittir. Güvenlik açısından bu nokta çok önemlidir.

Aklınıza gelebilecek tüm modern lambaları kullanabilirsiniz.

Havuz dışında kalan çukurdan ya da servis koridorundan kolayca bakımını yapabilirsiniz.

Eğer gerçek bir aydınlatma yaptırmak istiyorsanız, havuz yüzeyinin her metre karesi için 1000 – 1500 lümen sağlayan bir kurulum yaptırmalısınız.

LED havuz aydınlatmaları

Alacağınız tümhavuz lambalarıiçin ön camların difüze ve ya şeffaf olması önemlidir. İç kısımlar Alu-PCB özellikte olmalıdır. Tüm aydınlatma ürünlerini satın alırken high-end olmasına yani yüksek kaliteye sahip olmasına çok dikkat edin. Ayrıca ön camın çift kanal olması ve saydığımız tüm özellikler lambaların havuz kimyasallarından etkilenmemesi için azami derecede önem arz etmektedir. Böylelikle sadece bir kez alacağınız ürünü uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Eğer kullandığınız klasik tarz sıva üstü halojen havuz lambalarınız varsa, bunları anlattığımız özellikteki lambalarla çok rahat takas edebilirsiniz. Sizin için gayet ekonomik bir çözüm olacaktır. Ayrıca edineceğiniz yeni ürünler RGB formatta renk değiştirebiliyor. Böylelikle de dilerseniz her gün ya da sadece özel günlerde farklı renklerdeki havuzlarınızı müşterilerinize ya da misafirlerinize sunabilirsiniz. Ortalama uygunlukta bir havuz lambasında:

68 Ip koruma sınıfı

30 Watt güç

12 Volt dc ya da ac

Beyaz ışıkta 3400 lümen

Gün ışığında 3200 lümen

Mavi ışıkta 2700 lümen

gibi özellikler aramalısınız. Aldığınız her ürün için de 2 yıllık garanti sürelerini tedarik edebilmelisiniz. Genellikle LED özellikli bir havuz lambası ortalama 50.000 saat aydınlatma ömrüne sahiptir.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta