Havuz Motoru Nasıl Çalıştırılır?

Havuz Motoru Nasıl Çalıştırılır

Havuz içerisindeki suyun giriş enerjisine göre çıkış enerjisini daha yüksek tutarak, havuz motoru devir daim imkanı sağlar. Suyun hareketlenmesi ile havuz için gerekli tüm etmenler düzgün şekilde gerçekleştirilir.

 • Filtreleme 
 • Boşaltım 
 • Çevrim 

Böylece havuz daha sağlıklı ve temiz şekilde kullanılır. Çalışma prensibi açısından isehavuz motoru çalıştırmadenge deposu üzerinden su basınçlandırma suretiyle filtrelere, besleyici ile ısıtıcılara iletilir. Bu sistem standart bir prosedür üzerinde devam eder ve düzenli bir çalışma olanağı sağlar. Genel olarak havuzların boyutlarına, tasarımına ve kullanım amacına bağlı olarak değişkenlik gösteren pek çok değişik motor kullanılmaktadır. Önemli olan sürekli çalışma sağlayarak havuzların devamlı hijyenik, stil olarak kullanılmasına fırsat vermesidir. 

Havuz Motoru Nasıl Çalışır? 

Pek çok değişik teknik özelliği ve tasarıma bağlı olarak farklı havuz motorları bulunmaktadır. Değerlendirecek olan havuz için geneldehavuz motoru nasıl çalıştırılırmerak edilmektedir. Bu konuda belli başlı bazı aşamaları ele alarak havuz motoru nasıl çalıştığını göstermek mümkün. 

 • Havuz motoru çalıştırılırken mutlaka pompaların susuz olmamasına dikkat edilmelidir. 
 • Motor çalıştırıldığı sırada pompa üzerindeki çıkış vanası kapatılmalıdır. Bu konuda pompa devir aldıktan sonra basma vanası yavaşça açılmalıdır. 
 • Özellikle hava sirkülasyonunun bulunduğu ve kuru bir alana yerleştirmek, motorun daha sağlıklı çalışmasına olanak verir. 
 • Serin alanlarda sıcak havadan etkilenmeden motor soğuk şekilde hasar almadan güvenli çalışabilir. 

  Bütün bu etmenler ele alınmak suretiyle havuz motorları sağlıklı ve güvenli şekilde çalıştırılabilir. 

  Havuz İçin Motor Seçimi 

Havuzlar için sirkülasyon sağlayacak motorlar konusunda ele alınacak pek çok parametre bulunmaktadır. Özellikle havuz pompa ve motor tipi tercihi büyük öneme sahiptir. Bu konuda havuzun taşımalı ya skimmerli olmasına bağlı şekilde havuz motoru değişkenlik gösterir. Aynı zamanda havuzun yüksekliği ve motor ile pompa kapsamındaki mesafe yine tercih konusunda oldukça önemlidir. Böylece daha aktif bir sirkülasyon elde edilebilir ve sağlıklı şekilde su devir daimi yapılır yapılabilir. 

Aynı zamanda havuz tasarımı için kullanılan ekipmanlar dahi motor seçimi konusunda ön plana çıkmaktadır. Böylece daha uyumlu ve sağlıklı şekilde, doğru çalışma prensibine bağlı olarak sağlıklı kullanım imkanı elde edilebilir. Havuz tasarımına bağlı şekilde debiye göre, basınç kaybı yaşanmadan doğru sirkülasyon için mutlaka etkin motor seçimi yapılmalıdır. 

Havuzlar İçin Farklı Motor Çeşitleri 

Havuzun tasarımına, boyutlarına ve kullanım amacına bağlı olarak pek çok motor bulunmaktadır. Doğru sirkülasyon sağlayacak ve havuz suyu için devir daim yapacak motorlar konusunda, uyum sağlayacak geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bu konuda teknik özelliklerine bağlı olarak pek çok dizayn üzerinden tercih yapılabilir. Özellikle yenilikçi tasarımı, yüksek performans sağlayan ve bunu sessiz şekilde gerçekleştiren motor çeşitleri ele alınmalıdır. Ayrıca kimyasal ve tuz korozyona karşı direnç gösterecek motorlara yönelmek gerekir. Bu konuda farklı özelliklerine bağlı olarak değişik motor çeşitleri bulunmaktadır. 

 • Güç 
 • Watt 
 • Debi 
 • Giriş-çıkış 
 •   Ağırlık 
 •   Maksimum güç 
 • Amper 

Bu gibi pek çok etmene bağlı olarak değişik tasarımlar altından seçim yapılabilir. Böylece havuz suyu adına sağlıklı bir sirkülasyon ile devir daim gerçekleştirilebilir. Bu da daha sağlıklı bir kullanım imkanı ile havuzun değerlendirilmesine olanak vermektedir. 

Havuzlar İçin Kullanılacak Motor Adına Profesyonel Hizmet 

Havuz motoru tercihi ve montajı konusunda profesyonel hizmet için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Kurumsal bir yapı ile uzman kadromuz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz hizmet politikamız dahilinde, sizlere en iyi desteği sağlamaktan gurur duyarız. Etkin çalışma prensibine sahip olan havuz motorları ile, havuzlarınız daha sağlıklı şekilde sirkülasyon ve devir daim imkanı elde edecek.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta