Havuz Parlatıcıları Nasıl Kullanılmalıdır?

Havuz Parlatıcıları Nasıl Kullanılmalıdır

Havuz yapımı en kaliteli malzemelerin kullanılması oldukça önemlidir. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı havuzlar hem uzun süre dayanacak hem de müşterilerine sorun yaşatmayacaktır. Havuzların kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmasından sonra ki en önemli konu ise havuzların rutin bakım ve temizliğidir. Temizlik bir havuz için olmazsa olmaz en önemli konudur. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ölçülere uygun olarak havuzların temizlenmesi gerekir. Böylece havuzlar insan sağlığını tehdit eden bulaşıcı hastalıklara yol açmaz.

Çilek Havuz Yapımı

Çilek havuz yıllardır hizmet veren bir firmadır ve hizmetlerini müşteri memnuniyetini sağlamak için yapar. Uzun süre hizmet vermiş olan Çilek Havuz yapımı, sauna yapımı, Türk Hamamı yapımı gibi

çeşitli projelere de imza atar. Havuz yapmasının yanında havuz için gerekli olan havuz malzemeleri satışını da yapar. Havuz dezenfeksiyon ürünleri, havuz içi ekipmanlar gibi birçok ürünün satışı olur. Aynı zamanda hızlı teslimat, kaliteli ürün ve güvenilir bir şekilde ürünü elinize ulaştırarak uygulamaya sokarlar.

Havuz Suyunu Temizleme Nasıl Oluyor?

Havuz bakım ve temizliği ihmal edilmeye gelmeyen bir konu olarak ele alınmalıdır. Havuzların günlük, haftalık, aylık ve yıllık bakımları vardır. Havuz sahibi kişilerin bu bakımları aksatmadan yapması gerekir. Yoksa havuz sağlık için zararlı bir hale gelir. Havuzun klor seviyesi ve pH ölçümleri günlük olarak yapılmalıdır. Havuzlarda mikropların kırılması için kimyasal olarak en çok klor kullanılır. Havuz suyunun günlük olarak ölçümü yapılır ve Sağlık Bakanlığı onaylı olmayan aralıkta ki havuzlara derhal müdahale edilmelidir. Kendiniz bu işten anlıyorsanız klorlama yapabilir ya da bir uzman yardımı alabilirsiniz. Çilek Havuz müşterilerin her konuda olduğu gibi havuzlarının bakım ve temizliğinin yapılmasında da yardımcı olur. Havuzlar günlük olarak klor ve pH ölçümü yapılır. Daha sonrasında yine günlük olarak bir havuz ağıyla üzerinde bulunan pislikler temizlenmelidir. Haftada bir olarak havuzun iç ve dış yüzeyleri fırçalanmalıdır ki buralarda biriken kalsiyum kalıntılarından fayanslar arındırılabilsin. Yıllık olarak da havuzların filtreleri temizlenmelidir. Havuzların filtrasyon sistemleri büyük partiküllerin ve kirliliğe yol açıcı maddelerin havuzdan uzaklaştırılmasını sağlar. Bu kısımlarda yılda bir kere filtreleri değiştirilerek temizlenmelidir.

Havuz Klorları Havuza Nasıl Uygulanmalıdır?

Havuz suyunda bulunan bakteri ve yosunların oluşmalarını önlemek için kuklanılır. Çilek Havuzda toz klor ve tablet klor formları bulunur. Klor miktarı %56 ile %90 oranlarındadır ve oldukça yoğundur. Normalde havuzların en uygun klorlanma zamanı akşamlardır ve bir gün beklemek gerekir. Bunun sebebi klorun UV ile etkileşime girmesidir. Stabilizatör içeren klorlar ise UV ışınlarından etkilenmezler. Bu yüzden de günün her saati uygulanabilirler. Suda hızlı çözünüp aktif olan ürün pH dengesini de bozmaz. Havuzların şoklanması için de kullanılması uygundur. Çocukların kesinlikle ulaşamayacağı şekilde saklanmalıdır. Sağlık için tehlikeli olduğundan solunması, ciltle teması, kıyafetlerinize bulaşması oldukça tehlikelidir. Hmen bol su ile bulaşan yerleri yıkamanız gerekir. Solumamak için ise maske kullanmanız faydalı olur.

Havuzlarda Bulanıklık Olma Sebepleri Nelerdir?

Havuz sularının bulanıklaşmasının birçok sebebi olabilir. Neden bulanıklaştığını anlamak için suyun bulanıklığına bakmak gerekir. Örneği su yeşilimsi bir bulanıklık gösteriyorsa muhtemelen içerisinde yosun üremeye başlamıştır. Eğer su sadece bulanıyorsa o zaman metal aksamlarda korozyon meydana gelmiş olabilir. Her iki durumda da uygulanacak çözüm farklıdır Eğer su yosundan kaynaklı olarak bulanıyorsa yosun önleyici kimyasallar ile havuza müdahale edilmesi gerekiyor. Korozyon gibi bir sorundan kaynaklanıyorsa korozyona sebep olmayan kimyasallar tercih edilip krozyon önlenmeye çalışılmalıdır. Böylece bulanıklığın önüne geçebilirsiniz. Bunlar bulanıklığın tek nedenleri değildir. Eğer bulanıklığı ortadan kaldıramıyorsanız mutlaka uzman görüşüne danışın. Böylece tekrar parlak görünümlü bir havuza kavuşabilirsiniz.

Havuz Parlatıcıları- Havuz Suyu Berraklaştırıcısı

Havuz parlatıcıları ya da havuz suyu berraklaştırıcısı olarak anılan kimyasallar havuz sularında ki bulanık görüntüyü ortadan kaldırır. Böylece oldukça canlı görünümlü havuzlara kavuşmak mümkün olur. Havuz suyunda bulunan ve havuzun kirlenmesine sebep olan partiküllerin filtrede tutulmasına da yardımcı olur. Havuz dibine çökerek çökelti oluşturmayan bir üründür ve rahatlıkla kullanılabilir. Çilek Havuz 100 m3 suya 1litreyi 1 haftada kullanım miktarını uygun görüyor. Bu kimyasal sayesinde havuz suyunuz masmavi görünür. Oldukça ekonomik bir bütçeyle Çilek Havuz müşterilerine sunar.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta