Havuz Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

Havuz Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir

Havuz temizliği havuzun sağlıklı bir biçimde kalabilmesi için çok önemlidir. Temizlik için de havuz suyunun dengede kalması gerekir. Havuz temizliği için suyunda havuz içi temizliği gibi bazı uygulamalar yapılmalıdır. Su ne kadar temiz olursa havuz yüzeyleri de o derece temiz olur. Ancak yüzeyler de zamanla kirlenir ve bakıma ihtiyaç duyar. Havuz yüzeylerinin temiz olması suyun daha temiz ve berrak görünmesini sağlar. Bu yüzden belli aralıklarla havuz yüzeyleri temizleyiciler kullanılarak temizlenmelidir.

Havuzun ve suyun temizliği için öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan değerlerin sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmelidir. Testler yapılarak kontrol edildikten sonra eksiklikler kimyasallar kullanılarak giderilmelidir. Kimyasalların dozunu iyi ayarlamak gerekir çünkü dozun fazla veya az olması sağlık açısından problemler yaratabilir. Kullanılan kimyasallara da dikkat edilmesi gerekir. Yüzey temizleme amacıyla kullanılan kimyasalların da aşırı dozu yüzeylerin renginin değişmesine neden olabilir.

Havuz temizliği için kullanılan kimyasallar kullanılmadan önce bir kap suda eritilmelidir. Kimyasallar su içerisinde eritilmeden tablet veya toz halde direkt olarak atılırsa havuz yüzeyleri ciddi zararlar görebilir. Bu kimyasallar kullanılmadan önce saklanırken çocuklardan uzak, karanlık ve kapalı bir yerde saklanmalıdır ve birbirlerine karışmamalarına da dikkat edilmelidir. Kullanılırken de birbirlerine karıştırılmaması gerekir çünkü bazı kimyasallar birleştiği zaman farklı kimyasal tepkimeler ortaya çıkabilir ve bunun sonucunda havuz yüzeyi ve suyu için zararlı olabilir.

Havuzlarda uygulanacak kimyasallar kullanılacakları zaman kesinlikle eldiven takılmalıdır. Ayrıca kimyasal uygulamaları arka arkaya da yapılmamalıdır. Bir kimyasal kullandıktan sonra havuz suyunda iyice çözünme gerçekleştikten sonra diğer kimyasal kullanılabilir. Böylece havuz yüzeyini daha parlak tutmakla birlikte havuz suyunun da daha temiz ve kaliteli olmasını sağlamanız mümkün.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta