Havuz Temizlik Ekipmanları

Havuz Temizlik Ekipmanları

Havuz temizliğinde kullanılan malzemeler konusunda şunlar söylenebilir. Bu maddeler ph düşürücü, yosun giderici, klor, sıvı topaklayıcısıdır. Ph düşürücüsü suyun ph değerini ayarlar. İdeal değeri 7,2 – 7,8’dir. Klor ise tablet veya toz halinde havuza atılır. Normal şartlarda klorun insan sağlığına pek bir zararı yoktur ama direk olarak temaslarda bulunulması halinde tahrişe neden olabilmektedir. Klor atıldıktan 3 saate kadar süre içinde havuza girilmemelidir. Yosun giderici ise sıvı halde havuza dökülür. Havuz ekipmanları olarak havuza yaptırılan kum filtresi, DE filtresi, kartuş filtresi ve torba filtresinden hangisi mevcut ise periyotlarla bunları bakımı kir ve yağ, kireç kalıntılarının temizliğiyle ilgili kişiler tarafından veya firmalarca muhakkak yapılmalıdır.

Temel Havuz Temizliği Ekipmanları

Derin ve büyük, ufak boyutlarda kepçe, farklı ölçülerde fırça sapları ve süpürge, manuel havuz fırça ve süpürgeleri, vakum adaptör ve hortumları, otomatik havuz süpürge ve robotları olarak yazılabilirler. Havuz temizliğinde en önemli nokta kullanılacak malzemelerin seçimidir. Temizliğe en uygun malzemeler seçilip kullanılmalıdır. Havuz ekipmanları malzemelerinin enfeksiyon riskine karşı etkili ve her türlü lekeyi ve kiri ortadan kaldıracak ürünler kullanılmalıdır.

Olimpik Havuz Ekipmanları

Olimpik havuz atlama platformları yapımında olarak isteğe göre çeşitli ürünler kullanılabilir. Kontrollü ve elektrikli atlama platformlarıda kullanılabilmektedir. Kullanılan malzemeler paslanmaz özelliğe sahip olmalıdırlar. Olimpik havuzlar adına separatörlerin önemi oldukça fazladır. Dalga emici özellikleri yüksek olan separatörlerin seçilmesi daha uygundur. Separatörlerdeki teller ise paslanmaz çelik olmalıdırlar. Başka separatör çeşitleri olarak gerdiriciler ve saklayıcılar olarak sıralanabilirler. Separatörler suyun üzerinde gergin olmalıdırlar. Bunun için gerdiriciler kullanılabilir. Bunun yanında uzun süreli kullanımlar için saklayıcılarda saklanabilir. Olimpik havuzlarda ikaz çubukları ise olimpik havuzlarda farklı amaçlarda kullanılabilen ürünlerdir. Tramplenler ise havuzda tramplen tarafıda bulunacaksa ihtiyaç duyulan bir ekipmandır. Bir diğer havuz ekipmanları olarak bunların içinde filtreler, pompalar, vakumlar gibi çeşitli ekipmanlar olimpik havuzlarda kullanılabilmektedir. Bir diğer ekipman olarakta havuz içi aydınlatmalar karşımıza çıkar. Bunların kullanılabilmesi için bu malzemelerin havuz içi aydınlatma armatürleri içine yerleştirilmeleri gerekmektedir. Çünkü ancak bu sayede yüzücüyü rahatsız etmeyecek hale gelebilmektedir.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta