Havuz Yapan Firmalar

Havuz Yapan Firmalar

Muhtemelen bazı araştırmalar yaptınız ve hayallerinizin havuzunu arka bahçenizde inşa etmek için havuz maliyetinizin ne kadar olacağı konusunda bazı rakamlar buldunuz. Bu rakamlar doğru olsa da, ödemek istediğiniz havuz maliyetini aşmadan kendi havuzunuzun olması hedefinde size yardımcı olacak başka seçenekleriniz de var.

Havuz Isıtıcısını Göz Ardı Edin 

Havuz ısıtıcısı oldukça havalı bir cihaz olsa da, ılık suda yüzmek konusunda büyük bir heyecan duyuyorsanız da ısıtıcıyı göz ardı etmelisiniz. Böylelikle daha uygun fiyatlara daha güzel bir havuz yapabilirsiniz.havuz yapan firmalartarafından yapılan havuz ısıtıcı, yıllar içinde gördüğümüz en yaygın alımlardan biri olsa da, kısıtlı bir bütçeniz varsa, beklemek isteyebilirsiniz. Havuzunuzu bir veya iki mevsim kadar beklerseniz, gerçekten ısıtıcıya ihtiyacınız olup olmadığını görebilirsiniz. Yüzme havuzunu nasıl kullandığınıza bağlı olarak buna ihtiyacınız olmayabilir. Beklemek, toplam havuz maliyetinizde size birkaç bin lira kazandırabilir! 

  Havuz Çevresini Daha Sonra Dekore Edin 

Havuzunuz size tam da uyguna mal olacakken, veranda cüzdanınıza bir çomak sokabilir. Havuz çevresinin düzenlemesini yapmak yerine, havuzunuzun çevresine üç ayaklı bir beton önlük koyabilir ve daha sonra bunu yapmak için bütçeniz olduğunda daha fazla donatı ekleyebilirsiniz. Mevcut verandanız ve eklemek istediğiniz yeni verandanızla entegrasyon konusunda endişeleniyorsanız, daha fazla veranda alanı eklerken kullanımı kolay olduğu için portatif peyzaj ürünlerini kolayca alabilirsiniz. 

Boyutlara Fazla Takılmayın 

Havuz boyutuna fazla takılı kalırsanız bütçenize uygun bir havuz asla alamazsınız. Büyük bir havuza sahip olmak, havuzu nasıl planladığınıza bağlı olarak ihtiyacınız olan şey değildir.havuz yapan şirketlertarafından yapılan küçük havuzlar hemen hemen her yere sığabilir ve güneşinin içine dalmak için harika bir ortam sağlar. Boyuta takılmazsanız ve havuz maliyetinizi yeterince düşürürseniz, daha fazla donatı bile ekleyebilirsiniz. 

Havuz Maliyetinin Hayalindeki Havuzu Durdurmasına İzin Vermeyin 

Havuzunuzu kendiniz yapmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Sığ yapmak istediğiniz bir havuz oluşturun. İstediğiniz herhangi bir boyutta olabilir. Derinliği belirledikten sonra derinliğin iki katı kadar yükselti yapmanız gerekir. Örneğin; 4 birim aşağı doğru kazı yaptıysanız yukarı doğru da 8 birim çıkmalısınız. Böylelikle havuzunuz estetik görünümünü kaybetmeden derinlik kazanmış olur. Havuzun deliklerini açarak da sus sisteminin daha sonra entegre edilmesi için yer sağlayın. Ardından, arazideki yeni havuzun zemininden, tesviye toprağı aracını alın ve yeni havuzun zemininden, orijinal havuzun zeminine geçin. Kazı ve toprak atımı işleminden sonra su yalıtımlı zemin malzemesi sayesinde hayalinizdeki havuza bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. 

Profesyonel, estetik ve uygun maliyetli kaliteli bir havuz yaptırmak için hemen çilek havuz yapım firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Su Doldurma ve Boşaltma 

Havuzunuzu su geçirmez malzeme ile kapladıktan sonra kullanım kılavuzunda olduğu gibi kurumasını beklemelisiniz. Taban ve kenarların tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra yer altından sürdürülen su tesisatı sayesinde havuzunuzu doldurabilirsiniz. Aynı şekilde havuz içerisine açtığınız delikleri kanalizasyon borusuna bağlayarak suyun kolay bir şekilde boşaltılmasını da sağlayabilirsiniz. 

Ek Malzemeler Kullanabilirsiniz 

Havuz derinliğini daha derin hale getirebilirsiniz. Araziyi 4 birim indirerek ve o havuz tabanını orijinal havuz tabanına ayarlayarak daha derin bir havuz yapabilirsiniz. Değişen havuz derinliğinin yan etkileri de vardır. Havuzun sığ kalması için havuz derinliğini değiştirdiğinizde, su havuzda doğru seviyede yüzmez. Artık hayalinizdeki havuza hemen başlayabilmeniz için birçok seçenek olduğunu görebildiğiniz için, havuzdaki uzmanlarımızdan biriyle konuşabilirsiniz. Böylece yeni bir havuz yapımı konusunda size daha detaylı fikir verebilir ve dilerseniz havuzunuzun yapılmasına yardımcı olabiliriz. Süreci başlatırken düşünmeniz ve yerine koymanız gereken birçok şey var ve bugün size nasıl yardımcı olacağımızı biliyoruz. Hayalinizdeki havuzu yaparken yanınızda olmaktan mutluluk duyacağız.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta