Havuz Yapımı Aşamaları

Havuz Yapım Aşamaları

Havuzun geleceği için öncelikle havuzun sağlam bir zemine oturması gerekiyor. Havuzun konumu belirlenirken havuz en çok güneş alan yere konumlandırılmalıdır. Eğer tercih edilecek yerde havuzun etrafında ağaç varsa temizlemek çok zor olacaktır ve dökülen yapraklar sizin için daha fazla uğraş demektir. Havuz eğer betonarme olacaksa perde ve taban betonu tek seferde beraber döktürmelisiniz. Havuz yapım aşamaları tam olarak yerine getirilebilmesi için izole edildikten sonra havuz en az bir kez su ile doldurulup test edilmeli. Havuzda kullanılacak sualtı 12 voltluk lambaların çalışabilmesi için uygun trafoların yerleştirilmesi ve usulüne uygun topraklanmanın yapılması gerekmektedir. Kaçak akım rölesi ise muhakkak test edilmelidir. Pompa ve filtre seçimi yapılırken bir uzmana danışmalı. Havuz süpürgesini hortumunun takıldığı vakum ağızlığı ve havuz lambası kolay ulaşılabilir bir yerde olmalıdır. Havuz üretim aşamaları ise şu aşamalardan oluşmaktadır:

Havuz Tasarım Aşaması

Havuz yapım aşamaları belirli bir süreç içinde tamamlanmaktadır. Bu aşamalar ilerlerken ölçeği ve niteliği sürekli değişen aşamalardan geçilmektedir. Bu aşama kendi içinde 3 kısımda incelenebilir. Ön karar, havuz tasarım ve projelendirme evreleridir. Ön kararda kullanıcının isteklerine göre havuzun şeklinin belirlenmesi ve nasıl oluşturulacağına dair kararların verildiği evredir. Havuzun hangi amaçla kullanılacağı, havuzun niteliğine ve ekonomik verilere bakılır. Alternatif çözüm yolları değerlendirilir. Süre ve maliyet tahminleri yapılıp üst limit belirlenir, kaynaklar incelenip buna göre bir ön ihtiyaç programı hazırlanır. Ön karar evresinde alınan kararlar çok önemlidir çünkü süre ve maliyet üzerinde etkisi oldukça büyüktür.

Havuz Yapım Ve Kullanım Aşaması

Yapım aşaması havuzun artık ortaya çıkmaya başladığı aşamadır. Yapım başlamadan önce iş için deneyimli elemanlar bir iş programı oluşturmalıdırlar. Yapım ilerledikçe geçen süre ile planlanan süre karşılaştırılıp önlemler alınmalıdır. Bütün tesisat planlandığı gibi bir daha oynamamak üzere monte edilmelidir. Havuz yapım aşamaları devam ederken gelinen son aşama kullanım aşamasıdır. Bu aşama havuz kullanıcıya ulaştıktan, ömrünün bitimine kadar geçen süredir. Bu aşama içerisinde kullanıcıya havuz için onarım ve bakımı için imalat sonrası bakım hizmetleri verilmektedir. Havuzu yapan kişiler havuzla ilgilenecek ilgili kişilere gerekli eğitimi vermeli, ilgili yere kullanım talimatlarını asmalıdırlar.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta