Havuz Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Havuz Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Havuz yapımı için gerekli malzemeler bir inşaatta kullanılan malzemelerle benzerlik göstermektedir. Eğer beton bir havuz yapmak istiyorsanız işe havuz alanını kazmakla başlayabilirsiniz. Toprak kazılır, saha dışına çıkarılır veya mülkte kullanılır. Beton havuz çelik inşaat demirine ihtiyaç duyar. Betonun basınç dayanımı çok yüksektir, yani kırma kuvvetlerine karşı dayanıklıdır. Bununla birlikte, nispeten düşük bir gerilme mukavemetine sahiptir, yani doğal olarak çok iyi bükülmez. Yüzme havuzları gibi beton yapılara çelik ilave etmek, yapının çevresi ile esneklik ve hareket kabiliyetini arttırır. Aynı zamanda inşaat demiri olarak da adlandırılan bir çelik çubuk kafesi birbirine bağlanır ve nihayetinde beton kabuk içerisine yerleştirilir. Bu, sağlam bir ağ oluşturur.

Havuz Tesisatının Kurulması 

Havuz yapımı için tesisatın doğru ve tam şekilde kurulması gerekir. Beton kabuk yerleştirilmeden önce, havuz suyunu sirküle etmek için gerekli olan borular kurulur. Bu sıhhi tesisatın çoğu çelik aşamasından önce kurulmuştur; ancak, bazıları çelik tarafından desteklenir ve daha sonra monte edilir. Birçok insan havuz kabuğunu isteğe bağlı olarak su geçirmez hale getirmeyi tercih ediyor. Ancak su geçirmezlik, dikkate alınması gereken önemli bir süreçtir.Havuz yapımı için gerekli malzemeler arasında bulunan su geçirmez malzemeler havuz kabuğunu kapatır, bu da suyun yapıdan geçmesini önler. 

İskelet Pürüzsüz Hale Getirilir 

Kabuğun pürüzlü alanları pürüzsüz hale getirilir, yüzey iyice temizlenir ve su yalıtım malzemesi püskürtülür veya üzerine dökülür. Beton havuzların yüzeyi gözenekli olduğundan ve su hattında lekelenmeye maruz kaldığından, havuzun üstü için fayans gerekir. Son inşaat aşaması, beton havuzun iç yüzeyinin uygulanmasıdır. Bu tipik olarak çimento, kum, mermer tozu, pigment ve su karışımı olan alçıdır. Havuz ayrıca, yüzeydeki sıva tozunu gidermek için doldurulduktan sonraki ilk on gün boyunca günde iki kez fırçalanmalıdır. 

Vinil Havuzlarda Gerekli Olan Malzemeler 

Bir vinil havuzu için kazı yaparken, kazılan bölüm tüm çevre etrafındaki bitmiş havuzdan yaklaşık üç metre daha büyük kazılır. Bu, bireysel duvar panellerini destekleyen dikey paneller için alan sağlar. Vinil astar havuz duvarları, çelik, plastik veya alüminyumdan yapılmış bir dizi panelden oluşur. Bu paneller birbirine cıvatalanır ve destek için desteklerle sabitlenir.Havuz yapma malzemeleriile duvar panelleri birleştirilip sabitlendikten sonra, tesisat çalıştırılmakta ve delik tamamen kazılmakta ve şekillendirilmektedir. 

Prefabrik Havuzlar için Gerekenler 

Bir prefabrik havuz kazarken, genellikle havuzu ayarlamak ve havuzun doğru şekilde doldurulmasını sağlamak için yer açmak için kazı yapmanız gerekir. Bu havuzlar hazır oldukları için ek malzeme satın almanıza gerek yoktur. Havuz boşaltılmış ve zemine yerleştirilmiş olup, hazırlık için sıhhi tesisat yapılacaktır. Prefabrik havuz tasarımları, genellikle çimento, kum ve sudan oluşan bir bulamaç karışımı olan akışkan dolgu adı verilen bir malzeme ile doldurulur. 

Havuz Tamamlandıktan Sonra Yapılacaklar 

Havuzunuz dolduktan sonra, kurulumu kontrol etmek ve tüm havuz ekipmanlarını kullanmak için bir deneme yapmalısınız. Bu konuda bir uzmandan destek alabilirsiniz. Danışma almanız havuzdaki rutin bakım ve bazı sorun giderme ipuçları hakkında bilmeniz gereken her şeyi içerir. Sorularınız varsa veya teknik desteğe ihtiyacınız varsa, eğitimli personelimiz sadece bir telefon kadar uzakta. 

Havuz inşaatı alanında profesyonelleşen firmamız havuz havuz onarımı, havuz bakımı, havuz inşaatı ve diğer havuz hizmetleri dahil olmak üzere profesyonel kalitede havuz hizmetleri sunmaktadır. Müşterilerimizi memnun ettiğimizi bilerek her zaman rekabetçi fiyatlar sunuyoruz. Tüm havuz tipleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve tüm konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta