Havuz Yaptırmak İstiyorum

Havuz Yaptırmak İstiyorum

Hayallerinizdeki havuz tasarımı hayata geçirmek için bu alanda tecrübeli ve profesyonel desteğe ihtiyacınız olacaktır. Havuz yapımında iki çeşit kategori bulunur. Bunlar:

  •  Dış mekan açık havuzlar
  •  İç mekan kapalı havuzlar olmaktadır.

 Havuz inşasında kullanılan malzemenin niteliği çok önemlidir. Malzemenin her türlü iklim şartlarına karşı dayanıklı ve uluslararası kalite standartlarında olması gereklidir. Bu şekilde filitrasyon sistemlerinden dezenfektasyon sistemlerine kadar kaliteli ve başarılı sonuçlar elde edilebilir. Kullanışlı, birbirinden farklı, modern tasarımlardaki havuz inşaatları belirli aşamalardan oluşur. Bu alanda havuz yaptırmak istiyorumdüşüncesindeki herkes bu aşamalar sonrasında hayallerindeki havuza kavuşabilir.

  1.  Havuz Zemini Açılır: İlk aşamada havuz için ideal alan belirlenir. Yeri tespit edilen havuz istenen ölçülerde kepçe yardımı ile kazılarak hazırlanır.
  2.  Hazırlanan Zemin Düzleştirilir:Kazılan çukur ikinci aşamada silindir yardımı ile düzleştirilir. Zemin beton döküleceği için düz olmalıdır.
  3.  Kenarlara ve Zemine Döşeme Yapılır:Zeminin betonu dökülür. Havuz kenarlarında esnek plakalar kullanılır. Bunlar izalosyon için gereklidir. Bu kısımda su giriş çıkışı, elektrik aksamları için alt yapı belirlenir. Takma işlemleri tamamlanır. Kenar kısımlarındaki bu izolasyon tabakaların arkasında beton katmanlar oluşturulur. Bu katmanlar demir konstriksüyonlar ile sabitlenmektedir. Kıvrımlı olan tabaka havuz kenarlarının kıvrımlı olmasını kolaylaştırır. Bu şekilde sivri kenarlar oluşmaz.
  4. Havuz Kaplama Malzemesi ile Kaplanır:Havuzlar çoğunlukla mavi görünür. Bu canlı mavi rengi için havuz içine havuz astarı döşenir. Beton dökme işlemi sonrasında astar yapılır. Havuz astarı mavi rengi vermesinin yanında havuz suyunu da içinde tuttuğu için önemlidir. Havuza güzel görünüm vermesinin yanında havuz yapım maliyetini de azaltır.
  5. Havuzun Sızdırmazlık Kontrolü İşlemi:Astar döşendiğinde iç kısım biter. Bu aşamaya gelindiğinde hazırlanan havuzun kalite kontrolü yapılır. Su ile doldurulan havuzun sızdırmazlık kontrolü yapılır. Bu aşamaya kadarhavuz yaptırmak ne kadar tutararaştırmaları yapıldığında kullanılan malzeme ile orantılı olarak fiyat aralıkları belirlenecektir.
  6. Havuz Çevresinin Deck ile Kaplanması:Sızdırmazlık kontrolü için birkaç gün beklenir. Birkaç gün sonunda sızdırma yok ise havuzun çevresinin yapım aşamasına geçilir. Ve deck ile kaplanır. Deck modern ve estetik bir ürün grubudur. Ahşap olan bu malzeme havuz kenarlarında en çok kullanılan zemin kaplama ürünüdür. Ürün suyu emer. Bu şekilde zeminin kaymasının önüne geçer. Üzerinde kıymık oluşmaz. Çıplak ayakla dolaşılabilir. Sert darbelere ve suya karşı oldukça dayanıklıdır.

 Havuzun çevresinin yapımının ardından dekorasyon ile son rötuşlar yapılar. Bunun için mobilyalar, bahçe bitkileri, saksılar kullanılabilir. Havuz yapılacak alana göre farklı tasarımlar öne çıkabilir. Örneğin dar bir alanda havuz yapılacak ise skimmerli sistem uygulanabilir.

 Skimmerli Sistem Nedir?

 Bu sistem daha çok taşma kanalı ve denge deposu gerektirmeyen alanlara uygulanıyor. Havuzdaki kirli suyun birkaç noktadan emilmesine skimmerli sistem denir. Filtre tesisinin emişi doğrudan bu sisteme bağlandığında denge deposuna gerek olmaz. Yüzme havuzlarındaki kirliliğin emilmesinde uygun bir çözümdür.

 Havuz Yapımında Profesyonel Destek

 Havuz yapımı pek çok sistemin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu nedenle havuz nasıl yaptırılır konu başlığında uzman ve profesyonel destek almak çok önemlidir. Kullanışlı, uzun ömürlü, kaliteli ve estetik özelliklerde tasarımlar ve çalışmalarla firmamız hizmetler sunmaktadır. Farklı tasarımlardaki havuz yapımı için tüm sorularınızın cevaplarına cilekhavuz.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 Müşteri memnuniyeti ilkesi ile hizmetler veren firmamız modern havuz tasarımları ve uzun ömürlü sistemleri ile hayalinizde havuz tasarımlarına sahip olmanızı sağlıyor. Havuz yapımının her aşamasında kontrollü, titiz ve kaliteli çalışmalar yürüten firmamız bu alandaki tüm taleplerinize bir çözüm merkezi olarak yanıtlar verecektir.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta