Havuz Yaptırmak Ne Kadara Mal Olur?

Prefabrik Havuz Nasıl Yapılır

Her geçen zaman hayat standartları yükseldikçe insanların ihtiyaçları da aynı oranda atmaya devam ediyor. Özellikle müstakil evlerde konfor ve güzelliği yansıtacak pek çok etmen ön plana çıkmaktadır. En çok istenen ihtiyaçlardan biri ise özel havuz yapımıdır. Farklı boyutlarda ve tasarımlarda ele alınan yüzme havuzları, yaşam kalitesini daha yukarıya çekmektedir.

  Tabii bu konudahavuz yaptırmak ne kadara mal olursorusu en çok merak edilenler arasında yer almaktadır. İnsanlar en uygun maliyet üzerinden bir havuzun yapımını gerçekleştirmeyi arzu etmektedir. Burada öne çıkan durum ise havuz için maliyet konusunda pek çok etmenin bulunmasıdır. Havuz yapımı için dikkatli şekilde maliyetler ele alınmalı; optimum konfor ve güvenlik sağlayacak havuzların yapılması için profesyonel destek alınmalıdır. 

Yüzme Havuzlarının Çeşidine Göre Kullanılacak Malzeme Seçimi 

Tasarımı gerçekleştirilecek olan yüzme havuzu için, burada amacı ve havuzun boyutları dikkate alınmak suretiyle planlama gerçekleştirilmektir. Nitekim farklı havuz çeşitlerinin metrekare maliyetleri değişkenlik göstermektedir. Burada önemli olan kaliteli malzemeleri doğru şekilde ele almak ve metrekare başına büyüyen alan için maliyeti olabildiğince uygun maliyet çıkarmaktır. Sonuçta havuz alanı büyüdükçe metrekare olarak maliyet her ne kadar düşse dahi; alan genişliğinden dolayı genel maliyet artmaktadır. Burada özellikle standart yüzme havuzları yerine doğal yüzme havuzları ön plana çıkıyor. Kişisel ihtiyaçlara göre, beklentileri karşılayacak tasarım altında hazırlanan doğal havuzlar konfor sunarken maliyeti düşürmektedir. 

Yüzme Havuzunda Maliyete Etki Eden Unsurlar 

Yüzme havuzları için ortak şekilde pek çok etmen maliyet konusunda değişkenlik yaratmaktadır. Özellikle havuz alanı, boyutları ve ihtiyaçlar doğrultusunda farklı malzeme eklemesi ya da çıkarılması yapılabilmektedir. Bu konuda ortak şekilde belli başlı bazı unsurlar öne çıkıyor. 

 • Havuzun tasarımı 
 • Kişisel istekler 
 • Çevrenin iklimsel özellikleri 
 • Havuzun ölçüsü 
 • Temizlemek fitreleri 
 • Aydınlatma sistemi 
 • Havuz için kullanılacak zemin beton 
 • Farklı fayans ve vinil gibi malzemeler 

Profesyonel bir anlayışlahavuz yaptırmak için gerekenlerüzerinden ele alınacak da unsurlar, havuz türüne ve alana bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Tabii havuz maliyetleri ile beraber daha sonrası için, bakım ve onarım gibi maliyetlerde etkileyici unsurlar arasında yer almaktadır. 

Yüzme Havuzu İçin Fiziksel Özellikler 

Maliyet konusunda yüzme havuzları adına fiziksel özellikler doğrudan öne çıkmaktadır. Bunlar arasında derinliği, boyutu ve bölgenin fiziksel özelliklerine bağlı olarak maliyetler de buna göre değişmektedir. Ayrıca havuzun yapılacağı toprak yapısı da maliyet konusunda etkilidir. Bazı alanlardaki toprak nedeniyle bu işlem daha kolay gerçekleşirken; bazı yerler için daha uzun ve zorlu işçilik gerekir. 

Aynı zamanda yüzme havuzu için yapılacak olan peyzaj çalışmaları maliyeti etkileyen önemli unsurlar arasında bulunuyor. Bu konudaki kişisel açıdan pek çok etmen öne alınmaktadır. Hem konfor sunacak hem de görsel için en şık bir etki yatacak pek çok aksesuar bu konuda öne çıkıyor. Tabii doğal olarak bu da maliyet konusunda fiyatların artmasına ya da azalmasına etken olmaktadır. 

Farklı Havuz Türleri İçin Maliyet Değişimi 

Kullanım amacına bağlı olarak farklı yerlere pek çok değişik havuz çeşitleri hazırlanmaktadır. Tabii bu havuzlar farklı malzemeler eşliğinde ve projelendirme ile değişik maliyetler üzerinden gerçekleştirilir. 

 • Farklı amaçlar ve tasarımlarda yüzme havuzları 
 • Doğal havuzlar 
 • Süs havuzları 
 • Prefabrik havuz çeşitleri 

Geniş bir ürün yelpazesi ile farklı anlayışlar altında tasarımı gerçekleştirilen bu havuz çeşitleri, değişik maliyetler üzerinden planlanarak hazırlanmaktadır. Tüm bu olanakları profesyonel bir anlayışla ulaşmak için, tek yapmanız gereken bizimle iletişim kurmaktır. Kaliteli malzeme yapısı ve profesyonel işçilik altında, kurumsal yapı ile sizlere en iyi havuz tasarımlarını sunmaktan gurur duyarız.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta