Havuzlarda Kullanılan Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Havuz Bakımında Kullanılan Temizlik Malzemeleri Nelerdir
Havuz bakımı havuz kullanıcıları için en önemli konuların başında gelir. Havuzlar ilk açıldıklarında, havuzu örttüğünüz örtüyü kaldırarak yıkayın ve bir sonraki kullanıma kadar saklayın. Bunun ardından havuzun içini iyice silip temizleyin ve havuzu istenilen seviyeye kadar su ile doldurun. Suyu doldurduktan sonra, alkali seviyesini, PH aralığını ve kalsiyum sertliğini test ederek belirleyin. Havuzun elektrik aksamlarını ve diğer önemli kısımlarını kontrol edin ve düzgün çalıştığından emin olun. Plastik bağlantılarını ve vanalarını da gözden geçirip sorunsuz çalıştığından emin olun. Uygun görülen bir temizleyici yardımıyla da fayansları ve süzgeçlerini temizleyin. Havuz kenarlarını ve havuzun yüzeyinde kalan körük kalıntılarını, vakum yardımıyla havuz dibini, gerekirse tekrardan filtreleri temizleme işlemini yerini getirin. Havuz suyunu belirlenen aralığa kadar klorlama uygulayın ve sezon süresi için rutin bakımları yerine getirin.

Havuz Temizliği İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Havuzları temizlerken kullanılan temel temizlik malzemeleri vardır. Bunlardan başlıca olanları, temizlik kepçesi, farklı ölçülerde üretilen süpürge ve fırça sapları, teleskopik, taban, yosun, döşemefırçaları, vakum hortumu ve adaptörü, otomatik havuz süpürgeleri ya da robotlarıdır. Havuz temizliği yaparken havuz temizleme malzemelerini dikkatli seçmeli ve kullanmalısınızdır. Enfeksiyondan korunmak adına havuzu en iyi şekilde temizleyecek kirlerden ve mikroplardan arındıracak doğru ürünler tercih edilmelidir. Havuz temizliği için suyun gerekli bakımları yapılmalıdır. Yani havuzun pH aralığı yönetmelikte belirlenen aralığa getirilmelidir. Dezenfektanalar kullanılmalı, yosun giderici ve önleyici ürünlerde kullanılmalıdır.

Havuz Temizleme Robotları

Son zamanlarda ise temizlik robotları havuz bakımı için sık sık tercih edilir hale gelmiştir. Bu robotlarda oldukça iyi bir temizlik yapmaktadır. Robotlar elektrikli süpürgeye benzer bir şekilde çalışır ve havuzun dibindeki tüm kirlerin etkili bir şekilde uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Çilek Havuz müşterilerine her türlü teknolojik gelişmeye uygun olarak hizmet verir. Sitesinde robot havuz süpürgesi tanıtımı yapar ve bu ürünü satar. Hızlı teslimat, ta güvenlik, yüksek verimlilik, hızlı servis gibi imkânları da müşterilerine sunar. Bu robotlar, havuzu bütünüyle otomatik bir sistemle vakumlayarak pisliklerini filtresine gönderir. Zeminin ve yan duvarların temizlenmesini sağlar. Suyun üstünde bulunan pisliklerinde vakumlayabilir. Kinetik enerji kullanarak uzaktan kumanda edilebilen bir versiyonunda vardır. Kumandası vasıtasıyla hiç yorulmadanhavuz bakımıyapmanız mümkün olur. Ayrıca 4x4 tekerleri ile her türlü duvara tırmanır. Tüm havuz şekilleri ve yüzeyleri için uygundur. Su bulunmayan bir ortamda ise kendini korumaya alır.

Üçgen Şekilli Havuz Süpürgesi

Bu süpürge tipi ise havuzun tabanına çöken pislikleri çeker ve arıtma işlemi için gönderir. Süpürge prefabrik ve liner kaplama havuzlar için uygun olarak kullanılabilir. Ürünün altında sert bir fırçası vardır ve bu fırça tabanda bulunan yosunları sert bir şekilde fırçalar. Böylece yosunlar zeminden ayrılır ve süpürge bu parçaları vakumlar. Havuz hortumu süpürgeye bağlanarak hemen çekilir. Kilipsli kullanım sayesinde her sapa takılabilir. Tekerlekleri ile havuz zemininde rahat hareket eder. Çilek Havuz tarafından satılan üçgen temizleme süpürgesi ABS gövdeye sahip olduğu için oldukça uzun ömürlüdür. Kullanıma hazır bir şekilde elinize ulaşır. Köşeleri şekli sayesinde köşeleri kolayca temizleyebilirsiniz ve herhangi bir kurulum gerekmez.

Havuz Temizlik Kepçesi ve Fırçaları

Havuzun içine düşen yaprakları temizlemek için temizlik kepçeleri kullanılır. Süpürmeye gerek kalmadan havuzun içerisinde bulunan büyük bileşenleri temizlemeyi mümkün kılar. Geniş bir tarağı vardır ve kaliteli bir yapıya sahiptir. Ucuz olan havuz temizlik malzemeleri arasında yerini alır. Klipsli bir modeldir ve UV ışınlarına, kimyasala dayanıklıdır. Prefabrik havuzlarda kullanılabilir. Havuz süpürge sapına takılan ve havuzun yüzeylerinde yapışan yosunların ve tozların temizlenmesinde kullanılan malzemelere ise havuz fırçaları denir. Bunlar sert fırçalardır ve kavisli yapılarıyla yosunları söküp atarlar. Kuruluma ihtiyacı yoktur ve hemen kullanılabilir.

Vakum Hortumu ve Adaptörü

Hortumlar sayesinde havuzun dibinden çekilen pislikler doğrudan pompaya gider. Çilek Havuz ‘da satılan ürünlerin kaliteli malzemesi sayesinde kolay kolay yırtılma ya da kopma olmaz. Havuz süpürgesine takılıp hemen kullanılabilir. UV ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Havuz süpürgelerinin hortum vasıtasıyla vakumlama yapabilmesi için adaptörler filtrasyon hattına takılır. Kaliteli bir plastikten üretimi yapılmış olur çeşitli kimyasallara karşıda dirençlidir.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta