Şerit Gölgesi

GÖLET HAVUZ YAPIMI

Gölet Havuz Yapımı

Gölet Havuz Yapımı

Bahçelerinizi Gölet Havuzlarla Zenginleştirin

Genellikle büyük otellerin ya da şirketlerin geniş bahçelerine oluşturulan gölet havuz modelleri oldukça hoş görüntüleri ile son derece zengin bir görsellik sunarlar. Gölet havuz yapımı konusunda uzman personellerimiz tarafından yapılan havuzlar son derece şık ve zarif duruşu ile insanların gözlerini doldurmaktadır. Sizin istediğiniz ölçüde ve tasarımda gerçekleştirilen gölet havuz yapımı çok detay gerektiren bir iş olduğu için son derece uzman personellerle çalışmaktayız.

Gölet havuz imalatı konusunda her zaman kaliteye önem verdiğimiz için sizlere en uygun projeyi hazırlamak için en iyi mimarlarla çalışıyoruz. Gölet havuz modelleri sizin fikirleriniz de dahil olmak üzere yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğüne göre de değişmektedir. Çok ince detaylar bulunan gölet havuz yapımı konusunda su yalıtımından kullanılan malzemeye kadar büyük bir titizlik gösterilmektedir.

Gölet Havuz Yapım Aşamaları
Gölet havuz yapımı aşamaları oldukça detaylı bir çalışma gerektiren iştir. En önemli aşamada su yalıtımının son derece iyi yapılmasıdır. Gölet havuz içerisindeki suyun uzun süre kullanılabilmesi için bu yalıtımın son derece dikkatli bir şekilde yapılması ve kontrol edilmesi önemli bir aşamadır. Mevsimsel şartlardan etkilenmemesi için gölet havuz imalatı esnasında birçok konuya dikkat etmek gerekmektedir. Aşırı sıcak, soğuk ve kış aylarında gerçekleşen don olaylarında çok fazla etkilenmemesi için havuzun yapım aşamasında izolasyonun son derece iyi yapılmış olması gerekmektedir.

Aksi halde ömürlük yaptırmak istediğiniz havuzlar sadece birkaç yıl sizlere hizmet verir. Gölet havuz yapımında en önemli konulardan birisi de havuzun doğru zemin üzerine oturtulabilmesidir. Gölet havuzlar bazen ağaç altında güzel bir görünüm sergilese de dökülen ağaç yaprakları bir süre sonra havuzun kirlenmesine sebep olacağı için ağaçlık alandan uzak yapılması uygun görülür. Gölet havuz imalatı sırasında havuz yapıldıktan sonra mutlaka havuza su doldurulup bir süre bekletilerek gereken testlerin yapılması gerekir. Bu şekilde su sızdırmazlığı kontrol edilir ve kesinlikle ileride bir sorun yaşanmaz.


Gölet Havuzların Sunduğu Görsellik
İster büyük olsun ister küçük bir süs havuzu olsun her zaman için insanların içine bir huzur hissi verir. Bu yüzden de herkes evinin bahçesinde ya da oturduğu sitenin bahçesinde gölet havuz olmasını ister. Ne şekilde yapılırsa yapılsın gölet havuzlar her zaman şıklığın simgesidir. Havuzun görselliğini belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler içerisinde havuzun içerisinde kullanılacak mozaiklerden aksesuarlarına kadar her şey oldukça etkilidir.

 

Su Yalıtımına Özen Gösterilmesi
Bir gölet havuz imalatı yapılırken su yalıtımı son derece önemlidir. Su yalıtımı gerçekleştirilmemiş havuzların kullanım süreleri çok düşük olabilir ve sizler o havuzdan istediğiniz verimi alamazsınız. Havuzun yapım aşamasında havuz su doldurularak sızdırmazlık derecesi ölçülür. Bir süre içerisinde bekletilen suyun sızmadığı anlaşıldığı taktirde havuzun yapımı tamamlanır. Aksi halde havuzun su yalıtımı üzerindeki çalışmalar daha detaylı bir şekilde gerçekleştirilir.