Şerit Gölgesi

PANEL HAVUZ YAPIMI

Panel Havuz Yapımı

Kolay Ve Kullanışlı Havuz Yapım Ve İmalatı

Panel havuz; hazır, kurulumu kolay malzemelerin birbirine sabitlenmesi ile oluşturulan, yerleştirilecek bölgede dikdörtgen kaplama ile kapatılan havuzdur.

Panel havuz yapımı için öncelikle firmamız havuz yapılması düşünülen alanın belirlenerek, toprağın hafriyat alanından arındırılmasını düzgün bir şekilde kazılıp düzlenmesini veya firmanın makineleri ile alanı oluşturur. Farklı ölçülerle yapımı tasarlanan hafriyat çevresine panellerin dizilip, panellerin üzerine kiriş montajının yapılıp klipslerle sağlamlaştırılması sureti ile havuz çevresine uygulanan ve duvar işleminin yapımını oluşturan bir uygulamadan olmaktadır. Panel Havuz İmalatı, Polipropilen panoların dikeylik kontrolü yapılarak yere sabitlenmesiyle oluşturulur.

Panel Havuz, skimmer montajı için hazır kesilmiş ppp panolar merdiven montajı, aksesuar montajı ve skimmer yüzey sıyırıcı, dip emiş ünitesi, aydınlatma ünitesi, filtre çıkış ünitesi, gibi gerekli kısımların montajı ile devam ederek, yer zemin kısmına geçilerek liner montajı başlatılır. öncelikle düzlenmiş toprak zemine taban koruyucu yayılarak, taban koruyucu üzerine liner montajı ile devam eder. Havuzlarda görülen seramik kaplanmış yüzey görüntüsünün liner kaplaması olabileceği kolay döşeme ile oluşturulduğu, deprem gibi olası felaketlerde risk durumunun mümkün olduğunca en az olacağı bir kaplama çeşidi olduğu bilinmektedir.

Firmamız, işleminde liner kaplamayı duvar panellerine elektrik ve aydınlatma ünitelerine, yer zeminlerine uygulandıktan sonra, altında kalan kısımlara malzeme geçişinin daha kolay olmasını sağlar.  esnasında kaplama malzemesi kaldırılarak işlem uygulanıp, kontrol edilebilirliği yapıldığından, linerin son şekli bütün işlem bittikten sonra düzleme ile gerçekleştirilmektedir. liner kaplama, düz yer ve duvara yapılıp, kenar kısımlarının sabitlenmesi ile suya dayanıklı malzemeden üretilen bir kaplama çeşididir.

Kaplama malzemesi suya dayanıklı özellikleri taşıdığından, kolay kolay yıpranmayan veya su içinde deformasyona uğramayan yapıdadır. Firmamız her türlü malzemeyi standartlara uygun seçerek, uzun süreli kullanım amacı taşıyan ürünlerle  yapmaktadır. Firmamızdan geniş çaplı bilgi alınarak, istenilen ölçülerdeki fiyatlandırmalar veya karşılıklı görüşme talepleri olumlu değerlendirileceğinden, irtibata geçilmesi uygun görülmektedir.

Panel havuz kısa sürede bütün montajı bitirilip, içinin suyla doldurularak kullanılmasını sağlayan bir havuz çeşididir. Evlerde, hotellerde uygun bahçeye sahip alanlarda kolay montajı sayesinde kısa sürede Panel Havuz İmalatı ve kurulumu yapılabildiğinden, prestiji arttırıp, dinlenmeyi ve hatta yüzme sporu yaparak zinde kalmayı sağlar. Her yaş grubunun rahatlıkla ve güvenle kullanabilecekleri, panel havuzlar, birçok firmanın fizibilite çalışmalarını yerinde yaparak, istenilen ölçülerdeki havuz imalatı, montaj ve işçilik gibi ücretlerin çıkartılması ile yapılmaktadır.

Panel Havuz Yapımı havuzlarda standart derinlik ölçüleri bulunduğundan, ekstra talepler için farklı fiyat çıkabilmekte ve bu durum müşteriye ekstra yansıtılabilmektedir. Uzun yıllar kullanıma uygunluğu, havuz bakımının iyi yapılması ile sağlıklı kullanımı sağlar. Hijyen kurallarına uyulduğu takdirde, panel havuzla ilgili sıkıntı yaşanmamaktadır.