Kabin Sauna Yapımı

Kabin Sauna Yapımı

Kabin sauna yapımı konusunda önce saunanın amacını ele alalım. Saunalar hamamlardan farklı olarak kişilerin bedenen olduğu gibi ruhen de rahatlamasına yarayan bir banyo ortamıdır. Hamamlardan farkı nedir diye sorulacak olursa; hamamlar yalnızca beden temizliği konusunda etkili olmaktadır. Ama sauna beden temizliğinin yanı sıra psikolojik bir temizlenme metodu olarak da fayda sağlamaktadır. Günlük hayatta yaşanılan stresli durumlardan dolayı oluşan ruhani rahatsızlıklar, agresif tutumlar gibi birçok olumsuz etkeni saunalar sayesinde kişi üzerinden atabilmektedir. Bu nedenle saunalara günümüzde yoğun bir şekilde rağbet gösterilmektedir. Yalnızca mental faydası olması ile sınırlı kalmayan saunalar fiziksel olarak da birçok faydalar sağlamaktadır. Zayıflamak için bile saunalar tercih edilebilmektedir.

Otellerde veya sosyal tesis alanlarda saunalara çok sık rastlanılmaktadır. Spor salonları ve kaplıca gibi sosyal alanlarda sauna kesinlikle bulundurulmaktadır. Ama şöyle bir durum var ki herkes saunaya zaman ayıracak kadar özgür yaşayamamaktadır. İş yoğunluğu veya bulunduğu konum itibarıyla çoğu kişi sauna ortamına sıklıkla girememektedir. Zaman darlığı nedeniyle saunaya girmek herkesin kolaylıkla yaşayacağı sosyal bir aktivite olmamaktadır. Bu durumlar da düşünülerek kabin saunalar üretilmeye başlanmıştır. Saunaya gidemeyen kişilerin bu ortamdan mahrum kalmaması için tasarlanmış kabin saunalar ile ev ortamında bu ihtiyaç giderilmektedir. İlk bakışta imkansız gibi görünse de günümüz teknolojisi kabin sauna yapımı konusunda oldukça ilerleme kaydetmektedir. Bu ilerleme sayesinde de evlere sauna ortamı kurulmaktadır.

Evler İçin Kabin Sauna Yapımı

Bilindiği üzere herkesin yaşam koşulu gündelik sauna ortamını yaşamaya müsait olmamaktadır. Kiminin çalışma saatleri günün yarısını işgal ederken kimi de seyahatler dolayısıyla saunaya sürekli vakit ayıramamaktadır. Tabiri caizse kırk yılda bir saunaya gidenler dahi fırsat bulamadıklarında dolayı gidememektedir. Hal böyle olunca sauna imalathanelerinde kabin sauna yapımı çalışmalarına da yer verilmeye başlanmıştır. Sosyal tesislerdeki veya benzeri yerlerdeki sauna atmosferine birebir eş olan kabinli saunalar uygun incelemeler doğrultusunda satışa sunulmaktadır. Günün yoğun temposundan sıyrılıp rahatlamak ve yenilenmek açısından sauna ortamını dileyen herkes dilediği zaman evine veya iş yerine taşıyabilecektir.

Evlerde Kabin Sauna Farkı

Kabin sauna yapımı konusunda üç çeşit yol izlenmektedir.

Hazır kabin sauna

Özel yapım sauna

Özel kabin sauna

Hazır kabin saunalarda kabinler belirlenmiş ölçülerde ama değişik ölçü birimlerinde üretimi yapılmaktadır. Portatif taşınabilir özelliği de bulunarak her yere kurulabilir.

Özel yapım saunalarda evin belli bir bölgesi sauna için ayrılır ve orada sabit kalacak şekilde gerekli ölçümler de yapıldıktan sonra sauna imalatı yapılmaktadır. Taşınabilir özelliği yoktur. Şahsi konutlara tavsiye edilmektedir.

Özel kabin saunalarda ise kabinler kişinin istediği ölçüler çerçevesinde tasarlanmaktadır. İlave olarak saunada olması istenilen birçok eklenti saunaya nakşedilebilmektedir. Hazır kabin saunalar gibi portatif ve taşınabilir özelliği vardır. Kullanılan malzemeden kullanılan ısı sistemlerine kadar olması istenilen çoğu özellik müşterinin tercihine bırakılmıştır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta