Kış Bakım İlacı Yazın Kullanılır mı?

Kış Bakım İlacı Yazın Kullanılır Mı

Eğlence, zaman geçirme, serinleme ve spor yapma durumları için tercih edilecek en uygun mekânlardan biri de havuzlardır. Havuzların sahip olduğu en önemli özelliklerden biri de yaz kış girilebilmesidir. Ancak kişiler genelde kış aylarında havuza girmeyi talep etmez. Yazları daha fazla tercih edilir. Havuzların temizliği de düzenli olarak sağlanmalıdır. Denizlerden farklı olarak havuzlar kendi kendilerini doğal yollardan temizleyemez. Bu nedenle de mutlaka havuz sahiplerinin havuz temizliğini düzenli şekilde sağlamaları gerekir. Yaz aylarında sık sık kullanıldığı için enfeksiyonu önleme amacıyla temizliği sağlanmalıdır kış aylarında ise kullanılmadığı süre zarfında temizliği tam olarak yapılmalıdır. Bunun için kullanılan birtakım havuz kimyasalları bulunur.

Havuz Temizliği Neden Önemlidir?

Havuz temizliğinin sağlanması insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yaz aylarında yaşanılan hastalıkların büyük çoğunluğu havuzlardan kapılan mikroplar sebebiyle ortaya çıkıyor. Çünkü her türlü insan havuzları ortak şekilde kullanıyor. Bu nedenle de havuzların temizliğinin sağlanması gerekiyor. Havuzlara bırakılan vücut sıvıları, kıllar ne yazık ki birtakım sorunlara sebebiyet veriyor. Birçok bulaşıcı hastalık havuzlardan insan vücuduna girebiliyor. Mantar, vücut boşluğu enfeksiyonları, tifo gibi rahatsızlıklar havuzlardan kolaylıkla bulaşabiliyor. Havuz sahiplerinin temizliği sağlaması şart oluyor. Kış, yaz ya da iç, dış fark etmeksizin gerekli havuz ilaçlarının kullanılması gerekiyor.

Kış Aylarında Havuzlar Nasıl Bir Duruma Sahiptir?

Kış aylarında havuz kullanma oranı yaz aylarına göre elbette düşüktür. Kullanılan havuzlar vardır ancak kullanılmayanlar daha fazladır. Havuzlar kullanılmıyor diye bakımları aksatılmamalıdır. Kullanılmayan havuzlar da en az kullanılanlar kadar problem oluşturabilir. Eğer havuzlar açıksa kış aylarında da mutlaka doldurulması şarttır. Havuzun dolu olması zemin açısından önemlidir. Havuz yapısında herhangi bir bozulma söz konusu olmaz. Kış aylarındaki en büyük tehlike dondur. Don yaşanmaması açısından havuzun sıcaklığı mutlaka sabit tutulmalıdır. Eğer don gibi bir sorun oluşursa havuzun yapısı bozulur ve yaz aylarında kullanılamaz. Kullanılmadığı için yosun tutma ihtimali söz konusudur. Yosun tutmaması için düzenli temizlenmelidir. Ve kireçlenme gibi durumların engellenmesi gerekir. Ancak en önemli faktörlerden biri de kış bakım ilacı kullanılmasıdır. Kış aylarında havuz temizliğini sağlamak için kış bakım ilaçları tercih edilebilir.

Kış Bakım İlacı Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Havuzlarda kışın temizlik sağlanması açısından özel kış bakım ilaçları kullanılır. Bu kış bakım ilaçlarına ulaşmak da kullanmak da oldukça kolaydır. Kış bakım ilacı sıvı formda ve organik bazlıdır. Sıvıyı havuz duvarlarına ve zeminine sürmek yeterlidir. Çok zaman alan bir uygulama değildir. İnce bir katman şekilde sürülmelidir. Bu kış ilacı havuzun yosun tutmasını önler, paslanmayı ve kireçlenmeyi engeller, havuzda oluşacak bakterileri engeller, kimyasal ilaçların kullanılmasını önler ve yaz başı yapılacak temizliğin daha zahmetsiz olmasını sağlar.

Kış Bakım İlacı Kullanımı

Kış bakım ilacını kullanmak için ön bir hazırlık yapılması gerekir. Havuz dibine birikmiş olan maddeler temizlenir, su boşaltılır, pH değeri ayarlanır, içerisine bir kilo klor atılır, havuz pompaları çalışır halde bırakılır. Ve bu temizleme işlemi ayda bir yapılmalıdır. Kış bakım ilacı ise bir litre olarak eklenir. Ayda bir yapılsa da eğer kış beklenenden daha soğuksa bu aralık kısaltılabilir. Çünkü havuzdaki don oranı artmış olur. Temizlendikten sonra havuz büyük bir örtü ile kapatılarak dış etkenlerden korunmuş olur. Kış ilacının fiyatı da oldukça uygundur. Mevsime ve ihtiyaca göre satın alınabilir. Maddi anlamda da fazla kayıp yaşamayı önlediği için tercih edilen imkânlardan biri olmaktadır.

Kış Bakım İlacı Yazın Kullanılabilir mi?

Kış bakım ilaçları genelde kış aylarında daha fazla tercih edilir. Ancak genelde kullanılmayan havuzlar için kullanılmasından dolayı bu tercih söz konusudur. Bu ilaç yazın da kullanılabilir fakat havuzun bir süre kullanılmaması gerekebilir. Eğer böyle bir durum sağlanabilecekse yaz aylarında gönül rahatlığı ile kullanılarak havuz temizliği sağlanabilir. Ama havuz o kadar süre kapalı tutulamayacaksa kimyasallarla temizliği dengelenebilir. Mutlaka düzenli şekilde temizlenmeli, bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarılmamalıdır. En kullanışlı, kaliteli ve maddi anlamda da kullanıcıya destek olan kış bakım ilacı için websitemizden temin edilebilir. Böylece havuzların temizliği doğru ve düzenli şekilde sağlanmış olur. Kargo yoluyla temin edilebilir.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta