Özel SPA Stil ve Keyfi Sunan Bağımsız Tasarımlar

Özel Spa Stil ve Keyif Sunan Bağımsız Tasarımlar

Sıcak ve kabarcıklı bir SPA suyunda beklemek hem zihinsel hem bedensel olarak rahatlamanızı sağlayabilecektir. Bu durum özellikle yüzme havuzu sahibi olan ve SPA ile yüzme havuzunun keyfini çıkarmak isteyen insanların genel hedefidir.

Ancak, bir SPA'nın getirdiği rahatlama ve hidroterapi faydalarından yararlanmak istediğiniz halde evinizin arka bahçenizde havuza ayrılabilecek bir alan yoksa bu durumda biraz sıkıntı yaşamanız olasıdır. Buna rağmen enseyi karartmak doğru bir seçenek değildir. Çünkü bağımsız SPA tasarımlarıyla en azından SPA hedefinize ulaşmayı başarabilirsiniz.

Bir yüzme havuzu olmaksızın tek başına bir SPA alanı inşa ettirebilirsiniz. Kuşkusuz bağımsız bir SPA ciddi bir maliyet gerektirmektedir. Doğru koşullar altında bu özel çözüm ev ve dış mekan ortamınız için en mükemmel seçim olabilecektir.

Betondan yapılmış özel bir bağımsız SPA, arka bahçenizin güzelliğine güzellik katabilmektedir. Bunu sıcak bir küveti arka bahçenize taşımak gibi düşünebilirsiniz. Özel bir bağımsız SPA, güzel görünümüyle bir tatil yöresinde olduğunuz hissini uyandırabilecek ve aynı zamanda mülkünüzün değerine değer katabilecektir.

Genel olarak özel bağımsız SPA zeminin altında inşa edildiği için hareketlilik sorunları olanlar için daha bir seçim olabilmektedir. Zemin seviyesinin düşük olması suya girişi kolaylaştırmaktadır.

Dilerseniz fabrikada üretilmiş akrilik küvet tercihini yapabilirsiniz. Daha düşük bir ön ödemeli maliyete sahip olan bu ürünlerin kurumları son derece hızlıdır. Bununla birlikte, bu yapılar tipik olarak zeminin üstünde engelleyici bloklar gibi durmaktadırlar. Birisine erişmek için kullanıcıların suya birkaç adım atmaları gerekmektedir. Bu nedenle söz konusu seçim fiziksel engelleri bulunan kişiler için tercih edilebilen bir durum olmaktan çok uzaktır.

Her şeyden önce bir beton SPA güzellik açısından sıcak bir küvet seçeneğinden çok daha güzel bir seçimdir. Görünüm ve erişim kolaylığı önemli bir sorun değilse elbette fabrika yapımı bir ürün en iyi seçim olabilecektir. Yer üstü modelleri kazı ve inşaat planı gibi ekstra maliyetlere ihtiyaç duymamaktadırlar.

Buna rağmen, sıcak küvet herkes için ideal değildir. Yeterli bütçeye sahip durumdaysanız bir kaya şelalesi veya farklı bir taş duvar gibi dekoratif seçenekleri barındıran bir açık hava vahası oluşturmak istiyorsanız özel bağımsız bir SPA alanını tercih edebilirsiniz.

Özel Bağımsız SPA'lar: Tasarım Uyumluluğu

Evinizin arka bahçesinde sınırlı bir açık alan varsa yüzme havuzu sizin için iyi bir seçenek olmayabilecektir. Ancak bu durum bir zemin altı SPA kullanmanızı engelleyecek bir durum değildir. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz su altı özelliklerine kavuşmayı başarabilirsiniz.

Özel bir SPA istediğiniz estetik görünüme ulaştırılarak açık alanda bir odak noktası görevi görebilecektir. Ayrıca bu SPA'ların, zemin üstünde yer alan fabrika çıkışlı modellerin aksine erişim için tasarım temeli oluşturabilme özelliğine sahip oldukları unutulmamalıdır.

Yerleşik bir SPA ile tercih etmeniz gereken ilk seçenek şekli olacaktır. Profesyonel bir havuz üreticisi ile anlaşmanız durumunda çeşitli şekillerin artılarını ve eksilerini öğrenebilirsiniz. Böylece oldukça sınırlı olan alanınız için en iyi seçeneğin öğrenebilir ve hayalinizdeki su özelliklerine kavuşabilirsiniz.

Şeklin sunduğu muazzam çok yönlülük sayesinde betondan yapılan bir SPA kabuğu var olan alan kısıtlamasına uyum sağlayabilecek ve arka bahçenizde ailenizin kullanabilmesi için özel bir alan oluşturmanıza yardımcı olabilecektir. Bununla birlikte, göz kamaştırıcı çekicilik için desenli herhangi bir seramik havuz karosu seçme yoluna gidebilirsiniz.

Aynı zamanda tasarımınızda dekoratif çeşitli unsurları kullanabilirsiniz. SPA çevresini düzelten ve şeklini görsel olarak tamamlayan tuğla, kaldırım taşı, traverten veya beton döşeme gibi ayırt edici malzemeleri kullanarak dekoratif çeşitlilik oluşturabilirsiniz.

SPA tamamen veya kısmen zeminden inşa edildiği için zemin kaplaması seçiminiz ile güverte kısmını farklılaştırma yoluna gidebilirsiniz. Doğal ahşaptan damgalı betona kadar herhangi bir malzeme kullanarak projeniz kapsamında muntazam ve kesintisiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yerleşik bir SPA arka bahçenize belirli miktarda yükseklik eklemenize neden olabilecektir. Bu tür bir seçim yaparsanız tasarımda SPA'nın yüksek bir duvar içermesine dikkat etmelisiniz. Bazı durumlarda yalnızca birkaç santim uzunluğunda tercihler yapabilirsiniz. Bu tasarım yaklaşımı ayırt edici bir karo deseni veya doğal taş fasyası ile süslemeyi başarabileceğiniz kısa bir dış SPA duvarını dahil etmek için önemli bir fırsat sunmaktadır.

Özel bağımsız bir SPA'yı özel yapan şey özel yüzme havuzlarında bulunan benzer özellikleri kullanma yoluna gidebilecek olmanızdır. Örneğin, SPA'nın renkli bir kuvars veya çakış taşı ile belirgin bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Tasarımı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız şık bir kaskat, çeşme veya su laminarı kullanma oluna giderek SPA'ya doğru akan bir su özelliği ekleyebilirsiniz. Buna ek olarak, SPA'ya dökülen sahte veya doğal bir kaya şelalesi oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Özel Bağımsız SPA'lar: Maliyet

Bu tür bir güzelliğin belirli bir maliyeti vardır. Genel olarak, bir beton SPA inşa ettirmenin maliyeti, küçük ve basit bir yüzme havuzu inşa etme fiyatı ile karşılaştırılabilmektedir. Evet, bunu tekrar etmek gerekmektedir. Özel bağımsız SPA inşa ettirmenin fiyatı neredeyse küçük bir yüzme havuzu kadar fazladır. 8 metrekarelik bir SPA alanının maliyeti 13x26 boyutundaki bir yüzme havuzundan sadece biraz daha azdır.

Çünkü özel bağımsız SPA inşaatı bir iç havuz oluşturmak için gerekli olan işlemlere sahiptir. Her inşa aşamasının gerçekleştirilmesi şart olduğundan hepsi için bir minimum fiyat noktası bulunmaktadır. 

Her aşamayı restoranda yer alan bir menü ögesi olarak düşünebilirsiniz. Bir kase çorbanın fiyatı bir fincan çorbanın fiyatından çok az fazla olabilmektedir. SPA ve havuz için fiyatlandırma çeşitliliği birbirine benzemektedir. 

Örneğin, SPA'nın iç yüzeyini tamamlamak için bir sıva uzmanı iş sahasına gelmek zorundadır. İşçilik daha az zaman alacaktır ve materyal miktarı havuz için gerekli olandan biraz daha az olacaktır. Buna rağmen söz konusu anlaşmanın yapılabilmesi için bir minimum ücret ortaya çıkarılacaktır. 

Doğal olarak, projeniz için seçtiğiniz seçenekler aynı zamanda SPA bütçenizi etkileyecektir. Bunlar arasında, dahil ettiğiniz doğal gaz ısıtıcısının modeli ve boyutu, ekstra hidroterapi jetleri ve SPA'nızı uzaktan çalıştırmak için otomatik kontrol cihazları yer alabilecektir. Diğer dekoratif yükseltmeler arasında su özellikleri ve lüks duvar veya zemin kaplama gibi durumlar yer alabilecektir. 

Özel Bağımsız SPA'lar: İnşa Aşaması 

Sıcak bir baloncuk banyosu yapmak istiyorsanız fabrika çıkışı olan sıcak küvet satın alarak bu arzunuzu dindirebilirsiniz. Üstelik bu seçenek çok daha hızlı bir şekilde temin edilebilmektedir. Ancak, özel bağımsız SPA ile genel estetik ve eğlence entegrasyonu gerçekleştirme yoluna gidebilirsiniz. Bu durumda istenilen kaliteyi elde edebilmek için daha yüksek yatırıma ihtiyaç duyabileceğinizi unutmamalısınız.

Ön fiyat etiketi ile birlikte bir SPA yapımının sizin için uygun olacağına karar vermiş olabilirsiniz. Bunu inşa ettirme aşamalarının tümünü normal bir havuzda kullanacak olsanız dahi daha küçük ölçekli bir ürün elde etmiş olursunuz. 

Beton havuz inşaatında olduğu gibi bir SPA inşa etmek istiyorsanız inşaat ruhsatı almanız gerekmektedir. Havuz yapımcınız bu işi sizin yerinize halledebilecektir. Daha sonra, havuz yapımcınız SPA'nın şekli üzerinde çalışacak ve size seçenekleri sunacaktır. Ardından SPA'da kullanacağınız dekoratif unsurlara karar verebilirsiniz. 

Tüm bu karar aşamalarının ardından iş sahasının kazı için hazır halde olduğundan emin olmalısınız. Küçük bir ekskavatör toprağı kaldırabilecektir veya kazma işlemini kazma ve küreklerle yapma yoluna gidebilirsiniz. İhtiyaç duyulan alan kazıldıktan sonra inşaat demirleri yani çelik takviye çubukları açık toprağa takılacaktır. Bu çelikler beton kabuk için bir çerçeve oluşturacaklardır. 

Ardından sıhhi tesisat hatları döşenecektir. Bu hatlar, jetler için pompa, filtre, ısıtıcı, hidroterapi jetleri ve üfleme motoru gibi SPA ekipmanlarının ve aksesuarlarının bağlantı işlemleri gerçekleştireceklerdir. 

Daha sonra bir elektrikçi uygun kabloları kuracak ve güç kaynağını ekipmana bağlayacaktır. Otomasyon ve uzaktan kumandalar dahil olmak üzere elektrikçi bunların kurulumunu gerçekleştirecektir. 

Daha sonra SPA etrafındaki malzeme seçimlerine geçiş yapabilirsiniz. Karolar su hattı boyunca düzgün şekilde döşenecektir. Döküm ve döşenme işlemleri yapıldıktan sonra SPA'yı tamamlamak ve onu arka bahçe ile uyumlu hale getirmek için gerekli olan adımlar atılacaktır. 

Son aşamada bir uzman SPA'nızın iç yapısını tamamlayacaktır. Çoğunlukla sıva olarak adlandırılan kaplama birçok amaca sahiptir. Böylece iç yüzeyin daha pürüzsüz olmasını sağlayacak ve beton kabuğunu su geçirmez hale getirecektir. Üç çeşit kaplama şekli mevcuttur: geleneksel havuz alçısı, renkli çakıllar ve renkli kuvars karışımı. 

Havuzdan çok daha küçük olsa bile SPA'nın inşa edilmesi önemli ölçüde benzer zaman alabilmektedir. Daha küçük olduğu için az zaman alacağını düşünmemelisiniz. Adımlar bir havuz için gerekenler ile özdeş olduğundan SPA inşaatının zaman çizelgesi neredeyse basit bir havuz ile aynıdır. 

Ancak, yapılacak tüm bu işin sonucu elbette arzu edilen ödül olacaktır. Evinizin dış mekanının güzelliğini destekleyecek ve evin daha kullanışlı olmasını sağlayacak hayalinizdeki SPA'ya kavuşacaksınız. 

Arka bahçenize yaptırmak istediğiniz SPA'yı seçerken ne kadar çabuk kullanıma hazır olmasını istediğinize, bütçenizin ne olduğuna, arka bahçenizin nasıl görünmesini istediğinize ve hangi ortamın uyandırılması gerektiğine karar vermelisiniz. 

Özel bağımsız bir SPA ile tamamen özgün boyutlarda ve şekillerde tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu SPA'lar çok çeşitli arka bahçe dekorlarına ev sahipliği yapabilecekleri için temalarını arka bahçeye uyarlamak oldukça kolay olmaktadır. SPA alanı ekstra görsel drama için zeminle aynı hizada olabilmekte veya biraz yüksek tutulabilmektedir. Göz kamaştırıcı su özelliklerini veya özel taş işlerini seçerek daha farklı çözümler üretebilirsiniz. 

Özel bağımsız SPA'lar ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa hemen iletişim formunu doldurarak veya 0216 475 39 37 telefon numarasını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta