Pembe Himalaya Tuzunun Faydaları

Pembe Himalaya Tuzunun Faydaları

Sauna deneyiminizi pembe Himalaya tuzu ile artırmayı başarabilirsiniz. Tuz kristallerinin yumuşak ortam parıltısı, saunaya daha sıcak ve davetkar bir atmosfer getirmektedir. Himalaya tuzu, dünyanın en saf tuzu durumundadır. Bu saf tuz vücudun ve onun çevresindeki havanın detoksizörü olarak bilinmektedir. Pembe Himalaya tuzunun sunduğu eşsiz güzellik ve sağlık faydalarına rakip olabilmek gerçekten oldukça zordur.

Pembe Himalaya tuzunun her tuğlası kendine özgüdür. Vitray görünümünü verebilmek için birbirine dolanan farklı pembe ve beyaz tonları bulunmaktadır. Bu eşsiz renklendirme yüksek konsantrasyonda mineral ve eser miktardaki diğer elementlerden oluşmaktadır. Kullanacağınız saunanın sıcaklığı ile hafifçe ısıtıldığı zaman tuz kristalleri, bu havanın etrafını sarmakta ve vücudu soğurarak emilim sayesinde çevre kalitesini zenginleştirmektedir.

Ayrıca, Himalaya tuz kristallerinin ısıtılması tuzun nem emici özelliklerini harekete geçirmektedir. Bu işlem, kendilerini bakterilere, toza ve diğer kirleticilerle etkileşime sokan negatif yüklü iyonları serbest bırakarak havanın temizlenmesini sağlanmaktadır.

Himalaya tuzu doğal bir biçimde anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar olduğu için tuz terapisinin terapötik özellikleri için giderek daha popüler hale gelmektedir. Himalaya tuzu, solunum rahatsızlığı ile mücadelede, mevsimsel alerji semptomlarını azaltmada ve vücuttaki veya derideki toksinleri çıkarmada kullanılmaktadır. Saunanın tadını çıkarırken sadece ellerinizi ve ayaklarınızı ısıtılmış Himalaya tuzu tuğlasına koymak bile son derece faydalıdır.

Pembe Himalaya Tuzu: Saunadaki En İyi Dost

Yapılan araştırmalar ve destekleyici çalışmalar, negatif iyonların vücuttaki serotonin seviyesini artırarak bunların biyokimyasal seviyede çalıştıklarını göstermektedir. Serotonin seviyesindeki artış ruh halinizin daha iyi olmasını sağlamakta, stresi hafifletmekte, sindirime yardımcı olmakta ve gün içerisindeki enerjinizi yükseltebilmektedir.

Plajda vakit geçirdiğinizi veya bir şelalenin yanında olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bu temiz, gençleştirici ve rahatlatıcı his genellikle serbest bırakılan negatif iyonlarla doğrudan bağlantılı bir durumdur.

Pembe Himalaya tuzunun diğer faydaları yumuşak doğal pembe renginden kaynaklanmaktadır. Bu renk, arkadan aydınlatmalı terapötik pembe tuz sayesinde daha iyi hale getirilmektedir. LED ışıklarından gelen yansıtıcı ısı ve parlaklık rahatlama için alanın çok daha uygun olmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bu ışıklar, gözlerinize günlük teknoloji kullanımından kaynaklanan mavi ışıktan uzaklaşmasını sağlamaktadır.

1. Havayı Zenginleştirme

Pembe Himalaya tuzu ısıtıldığı zaman çeşitli minerallerin salınımını gerçekleştirmektedir. Bu salınım sayesinde ortaya çıkan mineraller etrafınızda bulunan havanın zenginleşmesini sağlamaktadır. Bu zengin havayı soluyarak sauna keyfinizi muazzam seviyelere çıkarabilirsiniz.

2. Emilim

Pembe Himalaya tuzunun ortaya çıkardığı mineraller, vücudunuz tarafından kademeli olarak emilmektedir. Bu emilim sauna seansı sırasında siz farkında olmadan gerçekleştirilmektedir. Vücudunuzla buluşan mineraller iyonlar yardımıyla vücudunuzu ve havayı temizlemektedir.

3. İyon Salınımı

Sauna içerisinde yer alan sıcaklık negatif iyon salınımının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Salınan negatif iyonlar kendilerini tozlara ve bakterilere bağlayarak onları etki altında bırakmaktadır. Etki altında bırakılan tozlar ve bakteriler kendi kendini temizleyerek havanın çok daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

4. Tuz Terapisi

Pembe tuz ve ısının bir araya gelmesi tuz terapisi yaşamanıza yardımcı olmaktadır. Tuz terapisi solunum rahatsızlığı ile mücadelede sizin en önemli silahınız olacaktır. Pembe tuz mevsimsel alerji semptomlarını azaltmakta ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

5. Ruh Halinin İyileşmesi

Negatif iyonlar yalnızca havayı temizlemekle kalmazlar. Bu iyonlar aynı zamanda ruh halinizin iyileşmesini sağlamaktadır. Bünyenizde yer alan serotonin seviyesinin artışını sağlayarak gün içerisinde kendinizi çok daha enerjik hissetmenize yardımcı olabilmektedirler.

Çilek Havuz tarafından üretilen ve geliştirilen saunaların birçoğu saf pembe Himalaya tuzundan faydalanmanız için size çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Arkadan aydınlatmalı terapötik pembe tuz sayesinde iç veya dış mekan saunalarda size özel tasarım çözümleri sunabiliriz. Bu özel tasarımlarda çekici bir odak noktası ve parlak bir ışıltı yayan LED ışıkları kullanma yoluna gideriz. Arkanıza yaslanın, derin bir nefes alın ve pembe Himalaya tuzunun sağlık faydalarından yararlanmaya çalışın.

Saunalarla ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa hemen iletişim formunu doldurarak veya 0216 475 39 37 telefon numarasını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta