Tüm Projeler

Kıyı Koleji Havuz Yapımı

Kıyı Koleji Havuz Yapımı

KOLEJ HAVUZ YAPIMI

Yüzmenin keyfini çıkarabilmek için, yüzdüğünüz havuzun malzemesinin kaliteli olması, dizaynının şık olması, teknolojik alt yapısı olması ve ekonomik, hızlı bakım servisi olması gerekir. İçinde yüzdüğünüz havuzun yapımı da çok önemlidir. Havuz yapımı, şekilleri itibari ile toprak üstüne yerleştirilen veya gömme olarak yapılan havuzlar ile betonarme olarak imal edilen havuzlarda farklılık göstermektedir. Dış mekan açık havuzlar veya iç mekan kapalı havuzlar en çok tercih edilen havuzlardır. Havuz yapımında kullanılan malzemenin her türlü sıcaklık değişikliklerine uygun olarak dayanıklı olmaları önemlidir. Havuz yapımı sadece havuzun yapılması ile bitmez, havuz filtrasyon sistemleri ve havuz dezenfeksiyon sistemleri de havuz yapımının bir parçası olmalıdır. Firmamız havuz yapımının yanı sıra bakım ve temizlik hizmetleri de sunmaktadır.

Havuz yapımı bir proje oluşturulması ile başlar. Proje safhasında her detayın değerlendirilmesi, yapım sırasında karşılaşılabilecek sorunları en aza indirgemiş olur. Öncelikle havuzun yapılacağı yerin etüt çalışmaları yapılır, daha sonra havuzun kaba inşaatı tamamlanır. Kaba inşaat tamamlandıktan sonra sıva, şap uygulamaları yapılır. Son olarak da seramik uygulaması yapılarak havuz yapımı tamamlanır. Havuz yapımı sırasında en önemli aşama su izolasyonudur. Seramik döşemesi aşamasından hemen önce su izolasyonu yapılır ve bu sayede havuzun ömrü de uzatılmış olur. Diğer önemli bir nokta ise filtrasyon sistemleri ve sirkülasyon pompa sistemlerinin yerleştirilmesidir. Bu sistemler havuzun kirlenmesine izin vermeden sürekli olarak havuz suyunun duru kalmasını sağlar. Dezenfeksiyon sistemleri ise mantar, bakteri ya da virüs gibi bakterilerin oluşumuna engel olarak havuzun sağlıklı bir şekilde kullanılmasına olanak tanır.

Uygulama
Havuz İmalatı
Konum
İstanbul
Tarih
17.03.2017
Alan
200 m²

PROJE VİDEOSU

Projemizle alakalı detaylı videoları izleyebilir ve üretim aşamasında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz diğer projeleri izlemek için tıklayınız.

Diğer Projeler
Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hizmetlerimizden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Konu ile ilgili size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.

  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
  •