Sauna Aksesuarları Neye Göre Tercih Edilmelidir?

Sauna Aksesuarları Neye Göre Tercih Edilmelidir

Sauna insan sağlığı için ve aynı zamanda yorgunlukların atılması aşamasında ne denli bir yere sahip herkes tarafından bilinmektedir. Sauna aşamasında kişiler dinlenmekte ve bazı hastalıkların tedavi edilmesinde de yaralı bir etkendir. Bu açıdan dolayı kişilerin de sauna tercih ederken bazı detayları göz önünde bulundurması gereklidir. Bu durumda ise sauna yapımında yapım aşamasına katılan bireylerinde bazı noktalara dikkat etmesi gereklidir. Bu noktalar ise şu şekilde belirlenmiştir:

Kullanılacak olan malzemelerin kalitesi

Sauna yapımında kullanılacak olan sauna malzemeleri için gerekli olan ürünlerin en kaliteli olanları tercih edilmelidir. İnsanların direk tenlerine temas ettiğinden dolayı herhangi bir zarar olacak veya oluşturabilecek etkenlerden uzak malzemeler seçilmelidir. Bu durum kişilerin sağlıkları için önemlidir. Seçilecek olan malzemeler temizlik açısından kolay temizlenebilen malzemeler olmasına dikkat edilmelidir. Bu durum kişilerin yapacakları temizlik işlerinde kolaylık sağlayacak ve zamandan tasarruf etmeleri anlamına gelecektir.

Ahşap yapı nasıl tercih edilmelidir?

Sauna dekorasyonunun ana malzemesini ahşap bloklar oluşturmaktadır. Bu açıdan dolayı ahşap malzemenin en iyi olanı tercih edilmesi doğru olacaktır. Malzemenin kalitesi kişilerin en iyi hizmeti sağlaması ve aynı zamanda işletme sahibinin dekorasyon masraflarından kaçınması açısından önemli olmaktadır. Ahşap malzemeler ceviz ağacından tercih edilmesi doğru olacaktır. Bunun yanında damarsız veya reçinesi olan kısımlar tercih edilmelidir. Bu durum kişilerin rahatsız olmaması açısından önemlidir. Seçilecek olan malzeme ısıyı içine hapsetmeyen ve ısı tutmayan bir malzeme olmasına dikkat edilmelidir. Kişiler bu sayede daha rahat bir sauna aşaması geçirecektir. Ahşap malzemelerin boyutları ve dekoru da bir hayli önemlidir. Bu aşamada kişiler görsellik de görmek isteyeceğinden dolayı en doğru ölçülerde monte edilmesi gereklidir.

Paspas ve oturak seçimi nasıl olmalıdır?

Saunanın ana döşemesi ahşaptır. Ancak saunayı tamamlayan sauna aksesuarları da ahşap kadar önemlidir. Bu aksesuarlardan birisi ise paspastır. Paspas seçimi antibakteriyel ve aynı zamanda temizliği kolay olan bir ürün tercih edilmesi doğru olacaktır. Sauna sürekli bir buhar alanında olduğundan dolayı bu malzemelerin hijyenik faktörlere uygun olması sağlık açısından bir hayli önemlidir. Renk açısından ise beyaz olarak tercih edilen paspas dekorun etkisine göre farklı renklerde de tercih edilmesi uygun olacaktır.

Sauna sobaları nasıl olmalıdır?

Sauna aksesuarlarından birisi de sauna sobaları olmaktadır. Sobalar saunada sıcak bir ortamın ve aynı zamanda buhar sirkülasyonunun oluşabilmesinde rol oynayan en etkili faktördür. Bu soba seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur saunanın boyutuna uygun olabilecek sobaların tercih edilmesi aşaması olacaktır. Alan büyük ise daha büyük bir soba ve küçük alanlar ile doğru orantılı olacak küçük bir soba tercihi ısı açısından tasarruf edebilmek için doğu bir seçim olacaktır. Kişiler bu konuda gerekli olan ölçüler dahilinde sitemizdeki yetkili kişilerden soba ölçüleri ve uygun olan soba seçimi hakkında teknik destek alabilme imkanına sahiptir. Soba seçimi yaparken az enerji harcayacak ama aynı zamanda istenilen kalitede bir ısı çıkışı sağlayacak olan sobaların tercih edilmesi doğru olacaktır. Seçilecek sobalarda CE belgesi kalitesinin de bulunması önemlidir.

Diğer tamamlayıcı unsurların seçimi

Sauna içerisinde kullanılan diğer malzemeler ise sauna yastığı ve ahşap veya bakır su kovası, kepçe, termometre ve higrometre gibi tamamlayıcı birkaç unsur bulunmaktadır. Ahşap yastık kişilerin rahat edebileceği bir boyutta ve yükseklikte tercih edilmesi gereklidir. Kova ve kepçe seçiminde ise kişiler tercih ederken boyutlarına önem vermesi gereklidir. Sauna ölçülerine göre ne çok büyük ne de çok küçük bir kova tercih edilmemelidir. Bu durum görsel açıdan önem arz etmektedir. Bir diğer konu ise kova sürekli buharlı ve sıcak bir ortamda duracağından dolayı bu ortamdan en az etkilenebilecek bir malzemeden tercih edilmesi doğru olacaktır. Dekorasyona göre farklı renk ve şekillerde tercih edilebilir. Bir diğer önemli olan malzeme ise termometre ve higrometre seçimidir. Bu durum sauna ortamının ısı derecesini ayarlamak konusunda önemlidir. Isı sauna içerisinde oldukça önemlidir. Bütün bu malzemeleri hemen hemen hepsini www.cilekhavuz.com.tr adresinden bulunabilir. Bu konuda istenilen malzeme ve aynı zamanda sauna yapımı aşamasına katılacak olan tüm ekip arkadaşları da bulunmaktadır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta