Sauna Aksesuarları

Sauna Aksesuarları

Sauna banyosu sağlıklı ve keyifli bir yaşam için tercih edilmektedir. Sauna bütün günün stresinden ve sorunlarından kurtulup nemli, sıcak ve ahşap bir oda içerisinde hem terleyerek hem de gevşeyerek dinlenmenizi ve rahatlamanızı sağlayan bir sağlık kabinidir. Odalar şeklinde olan sauna banyosu sayesinde kısa sürede terleme sayesinde vücuttaki su ve toksinlerin dengelenmesini sağlar, vücuttaki gözenekleri açar ve temizler. Sauna odası ısı veren bir kaynağa sahiptir ve bütün oda tahta ile kaplıdır. Tahta buharı emerek nemi korur, aynı zamanda kötü bir iletkendir bunun sayesinde vucudun yanmasını önler.

 Günümüzde sağlıklı bir bedene ve zihne sahip olmanın değeri gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. "Sauna" kullanımı en doğal ve sağlıklı olarak vücudumuzu dinlendirme ve zindelik kazandırma yöntemlerinden birisi olarak göze çarpmaktadır. İnsan sağlığına bir çok yönden olumlu etkilerinin olduğu bugün tıp dünyasında kabul görmektedir. Bir çok doktor yüzme, spor yapma ve saunayı önermektedir. Çevremizde olan her güzel şeyin sahip olduğu gibisauna odalarında aksesuarlarıvardır.

  Sauna Aksesuarları;

Aromaterapi Buhurdanlığı

Mıknatıslı Kapı Kolu

Ahşap Sırtlık

Soba Koruması

Sauna Esansları

Sauna Acil Durum Butonu

Sauna Kum Saati

Sauna Termometre-Higrometresi

Ahşap Baş Yastığı

Ahşap Kova-Kepçe

Bakır Kova-Kepçe


Sauna aksesuarlarının işlevleri;

Saunada vakit geçiren kişiler için bazı önemli aksesuarların olması gerekmektedir. Bu aksesuarlar vaktin güzel geçmesinde birer araçtır. Sauna odası Aksesuarların ısıya dayanıklılığının olması için plastik yada demirden materyallerin seçilmemesi gerekmektedir. Genellikle ahşap ve bakırdan yapılmışSauna Aksesuarlarıtercih edilmelidir.

En işlevsel aksesuarlardan biri olan Sauna Termometre-Higrometre sauna içerisindeki nem seviyesinin ölçülmesinde ve sıcaklığın ve ayarlanmasında kullanılır. Sauna kulanım sıcaklığı herkes için ortalama 75 ile 85 C derece arasında olmalıdır.

Aromaterapi Buhurdanlık ile hoş kokular Sauna odasını sarar böylece daha keyif verici halde zamanınız geçer. Ayrıca Aromaterapi Buhurdanlığın nefes açıcı ve ferahlatıcı etkiside vardır. Yaygın olarak mentol yada okaliptus kokusu kullanılır.

Sauna kum saati saunada kalma süresini belirleyen bir sauna aksesuarıdır. Bir odada birden fazla kum saati farklı zamanlarda Sauna odasına girenler için kolaylık sağlayacaktır. Genellikle 15 dakikalık kum akma süresi vardır. Bu aksesuarın Sauna sıcaklığına karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

Sauna odası içerisinde dolaşan havanın nem seviyesi sıcaklığın yüksek olmasından dolayı düşmektedir bundan dolayı sauna odasında nefes almak zor olmaktadır, havadaki nem seviyesinin yükselmesi için sauna kovası ve kepçesi ile ısıtıcıdaki volkanik taşların üzerine gerekli miktarda su dökülür. Kabin içerisinde sıcaklık oranı bir miktar düşer ve nem oranı ters orantılı olarak bir miktar artar. Bazı kişiler nem miktarının fazla olmasını isterken bazılerıda bu durumdan hoşlanmamaktadır. Ahşap ya da bakır kovalar genellikle 4 litre su taşıma kapasitesine sahiptir. Bu kovaların dayanıklı olması önemlidir. Sauna yapımı ve daha fazlası için hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta