Sauna Modelleri

Sauna Modelleri

Sauna, insan vücuduna olumlu yönde etki eden, yüksek derecede sıcaklığın hakim olduğu odalardır. Sauna, insan vücudunda bulunan toksinlerin, ısı sonucu, terleme yolu ile vücuttan atılmasına, kas ağrılarına, kalp hastalıklarına ve kalori yakımına yardımcı olur. Sauna sayesinde, vücudunuz gevşer ve bu sayede, yorgunluğunuzu, günün stressini üzerinizden atmış olursunuz. Çilek havuz, yıllardan beri süre gelen kaliteli ve kusursuz imajı ile sauna yapımında, ülkemizde bulunan diğer firmalar arasından sıyrılmayı başarmıştır. Yılların verdiği tecrübeye sahip olan ekipler tarafından,sauna yapımıkaliteli ve mükemmel bir şekilde gerçekleştirilmektdedir.

Kuru ve Islak Sauna Modelleri

Tarihi Orta Asyaya dayanan saunanın, ısıtılma şekillerine göre birçok modelleri vardır.

Sauna modelleri arasında, ahşap saunalar bulunmaktadır. Ahşap malzemeler, çoğu sauna yapımında kullanılır. Çilek havuz, ahşap saunaları ile daha doğal bir atmosfer yaratmaktadır. Ahşap saunlarda dikkat edilmesi gereken, sauna oturaklarının bazen aşırı ısınmasıdır. Bu gibi durumlarda oturacağınız yere bir havlu sermeniz daha faydalı olacaktır.

Çilek havuz, ıslak sauna modeli yapımında kaliteli ve kusursuz bir işçilik sergiler. Çilek havuz firması tarafından tasarlanan ıslak saunalarda, ısı kaynağı, saunada bulunan volkanik taşlara su atılması ile buharın elde edilmesine dayanır. Elde edilen bu buhar, sauna duvarları sayesinde emilir. Bir diğer sauna modeli kuru saunadır. Adından da bilindiği gibi, kuru saunaların temel özelliği, nem bulundurmamasıdır. Kuru saunanın temel amacı, terin vücudunuzu hızlı bir şekilde terk etmesi ve sizde serinleme etkisi oluşturmasıdır. Kuru saunalarda, havada nem olmadığı için ter vücudunuzdan hızlı bir şekilde buharlanır.

Çilek havuz firması, geleneksel sauna yapımında da, diğer sauna modelleri yapımında olduğu gibi, yüksek kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Geleneksel sauna, temel olarak elektrik sobası veya odun sobası ile ısıtılmaya dayanır. Bu sauna tipinin üst kısmında, volkanik taşlar vardır. Geleneksel saunalar, nemli veya kuru bir atmosfere sahiptir.

Modern ve Fin Sauna Modelleri

Modern saunalar, firmamız tarafından tasarlanan bir diğer sauna modellerindendir. Modern saunalar, infrared teknolojisi ile sauna odasının ısıtılmasına dayanır. Infrared teknolojisi açısından modern saunalar iki yere ayrılır. Bunlar, infrared lambalı sauna ve uzak infrared saunadır. İnfrared lambalı sauna, infrared ısıtma lambaları sayesinde, vücut ısımasına neden olur. Infrared lambalar, infrared ışınlar gönderirler ve bu da vücut ısısını artırır. Infrared sauna modelleri arasında yer alan uzak infrared saunalar ise, sauna içinde bulunan metalik veya seramik ışınlar aracılığı ile vücut ısımasını sağlar. Uzak infrared saunalar, genellike vücuttaki selülitleri de ortadan kaldırır.

Çilek havuz aynı zamanda, Fin sauna modeli yapımında da, alanında uzman ekipleri ile hizmet vermektedir. Fin sauna, diğer adı ile İsveç sauna olarak bilinmektedir ve kuru sauna modelleri arasında yer alır. Bu saunalarda sıcaklık derecesi çok yüksektir ve oda, aşırı derecede kurudur. Bu nedenle, fazla kullanmak tavsiye edilmiyor. Saunayı ilk defa kullananların, ilk seansta 10 dakikadan daha fazla kalmamaları da sağlık açısından faydalı olacaktır.

Ev içinde kurulabilen saunalar, fıçı sauna adını alır. Bunlar, küçük tip saunalardır. Sıcaklık 60- 80 derece aralığındadır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta