Sauna Yapan Firmalar

Sauna Yapan Firmalar

Sauna yapan firmalar konusunda öncelikle saunanın tarihini ele alabiliriz. Orta Asya bölgesinde başlangıcı yapılan sauna, Rusya ve daha sonra İskandinav ülkelerinde ilerlemeye başlamıştır. Finlandiya bölgesinde ise tamamen gelişim aşamasına ulaşmıştır. Halk saunası olarak ilk toplu sauna 1936 yılında Berlin Olimpiyatlarına katılan Fin’li sporcuların talebi üzerine olimpiyat bölgesine yapılmıştır. Farklı sporcuların da bu sauna hizmetinden yararlanmasının ardından bu kültür dünya geneline yayılmaya başlamıştır.

İnsan sağlığına birçok olumlu etkisi olan sauna, romatizmal ağrılar, uyku düzensizliği, depresif bunalımlar gibi birçok alanda sağlığa faydalı etkiler bırakmaktadır. Gribal hastalıklar, öksürük şikayetleri gibi sağlık sorunlarında saunaların tedaviye destekçi özellikleri bulunmaktadır. Sıcak odada sauna kişinin terlemesini ve buna bağlı olarak vücudunun gevşemesi ile rahatlamaya başlamaktadır. Aynı zamanda yoğun bir şekilde terleme olacağı için deri gözenekleri açılacak ve vücuttan toksin çıkışı sağlanacaktır. Günü birlik sauna banyosu yapan kişilerde vücut kitle endeksi normal oranlarda olmaktadır. Sıcaklığa bağlı terleme ile toksinlerin yanı sıra yağ yakımına da faydası bulunmaktadır.

Sauna yapan firmalar konusunda, sauna banyosu için sağlık sorunlarının ciddi derecede olmaması gerekmektedir. Bilinen tansiyon, kalp ve böbrek rahatsızlığı bulunan kişiler sauna ortamında ya kontrollü girmeli ya da hiç girmemelidirler. Çünkü ortamda oluşan sıcaklık kalp atış seviyesini yükseltecek, kan basıncını artıracaktır. Bu durumlarda da bahsettiğimiz rahatsızlıkları bulunan kişiler olumsuz etkilenmektedir.

Sauna Banyosunun Faydaları

Sauna yapan firmalar konusunda saunanın faydalarına da değinmek istiyoruz. Ciddi sağlık problemlerinin olmaması durumun saunanın faydaları şöyle sıralanabilir:

Strese iyi gelmektedir.

Vücut kaslarına faydası dokunmaktadır.

Vücuttan zararlı toksinleri temizlemektedir.

Uyku problemlerini en aza indirmektedir.

Cilt problemlerine olumlu etkileri olmaktadır.

Yakın çevre ilişkisinde toplu olarak sauna ortamı yaşanarak sosyal bağ güçlenmektedir.


Sauna Üretimi


Sauna yapan firmalar tarafından imalatı yapılan saunalar, içinde yaşadığımız yüzyıl içerisinde dünyanın her karesinde talep görmektedir. Ahşap yapıdan oluşan karkaslar sayesinde sağlam bir yapıt elde edilmektedir. Ayrıca görsel açıdan lambri döşemeler saunalar için ekstra bir haz kaynağı olmaktadır.

Saunalarda görsellik, hijyen, ısı yalıtımı, dayanıklılık, oturma yerleri, zemin veya altyapı, kapı, havalandırma, rahatlık, güvenlik ve verilecek olan garanti tamamen sauna imalatçılarının sorumluluğu altında olmaktadır. Bu firmalar genelde sosyal alanlardaki saunalar için üretim yaparlarken artık kişisel kullanıma yönelik hazır kabin, özel inşa ve özel kabin saunalar da yapmaktadır. Otellerde, spor salonlarında ve kaplıcalarda kullanılan saunaların kullanım ömrü imalatçılar tarafından garantili bir şekilde güven altına alınmaktadır. Ev tipi saunalarda veya ticari amaçlı yapıtlarda oluşan teknik arızalarda firma yetkilileri tarafından onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca sauna yapımında kullanılacak olan malzemelerin satışı bu firmalardan da yapılabilmektedir. Müşteri odaklı çalışan sauna yapım şirketleri sayesinde sauna kültürü ülkemizde de her alanda yer kaplamaktadır.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta