Siteye Havuz Yaptırmak

Siteye Havuz Yaptırmak

Siteler çeşitli sosyal fonksiyonları sebebiyle özellikle aileler tarafından tercih edilen alanlardır. Kaliteli bir sitenin bahçesinde her zaman profesyonel çerçevede tasarlanmış havuz bulunmaktadır. Ancak siteye havuz yaptırmak, maliyeti ve kullanımı açısından iyi analiz edilmesi gereken bir konudur. Havuz yapımını profesyonel bir şirkete bırakmak ise her zaman en doğru karar olacaktır.

Profesyonel şekildesiteye havuz yaptırmakiçin çalışmakta olan uzmanlar, birçok faktöre aynı anda dikkat etmektedir. Yapım aşamasına başlamadan önce hava durumunun kontrol edilmesi, havuz yapılacak alanın büyüklüğünün belirlenmesi bu aşamalardan biridir. Havuz yapılacak alanın büyüklüğü havuzun büyüklüğü ve detayları hakkında da fikir oluşturmaktadır.

Havuz Yapım Aşamaları  

Site gibi büyük oturma alanlarında havuz yapımı birtakım prosedürleri de beraberinde getirmektedir. Gerekli izinlerin alınması, kazı çalışmasının yapılması ve işlemlerin başlaması bu konulardan sadece birkaç tanesidir. Bu noktada site içine havuz yapımı aşamaları şöyle sıralanabilir:  

 1. İnşaatın başlaması adına izinlerin alınması
 2. Kazı çalışması öncesinde yapılacak olan havuzun büyüklüğüne göre toprak derinliğinin hesaplanması
 3. Debileri doldurabilmek adına hidrolik hesaplamaların yapılması
 4. Profesyonel havuz şirketi bünyesindeki elektrik ve tesisat uzmanlarıyla gerekli denetimleri yapmaktadır.
 5. Betonun kürlenmesini sağlamak için bir ya da birkaç hafta beklenir.
 6. Havuzun son rötuşlarının yapılması, havuz kenarlarındaki tuğlaların belirlenmesi
 7. Havuzun yüzmeye hazır olması adına teçhizat ekibi son olarak tüm kontrolleri gerçekleştirir.

Nelere Dikkat Edilmeli?  

Site havuz inşaatı belli aşamaları gerektirmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken hassas noktalar vardır. Bu noktalar ise yalnızca profesyonel ve alanında uzman bir firma tarafından denetlenebilmektedir. İyi bir firma ile havuz yapımı konusunda anlaşanlar, uzun yıllar site içinde havuzun tadını çıkarabilmektedir.  

Havuz yaptırmak isteyen site sakinleri, aynı zamanda maliyet konusunda problem yaşıyor olabilir. Böyle bir durumda havuz için gerekli ekipmanlardan acil olanlar ön plana çıkarılmalıdır. Acil olmayan ekipmanlar zamanla ve ihtiyaç duyuldukça satın alınabilir. Acil olmayan havuz ekipmanlarından birisi de havuz ısıtıcı cihazıdır. Bu cihaz özellikle serin havalarda yüzmek isteyenler için idealdir. Ancak havanın durumu göz önünde bulundurularak biraz ertelenebilir.  

Havuz çevresi için kullanılacak olan dekoratif malzemeler de ertelenerek hayalinizdeki havuzu yaptırmak mümkündür. Havuzu daha derin yaptırarak işinizi garantiye almak mümkündür. Genellikle 4 birim olarak belirlenene havuz derinliği isteğe göre daha derin yapılabilir.

Site İçinde Lüks Havuz Sistemi Avantajı 

Site içinde lüks bir havuza sahip olmak her zaman hayal edilenler arasında ilk sıradaki yerini almaktadır. Bununla birlikte havuz yapımında profesyonel bir firma müşterilerinin hayallerini gerçekleştirmek adına bazı olanaklar sunmaktadır:  

 • Hijyen sağlayan sağlıklı projeler
 • Yosun oluşumuna son
 • Deprem gibi sarsıntılara karşı etki oluşturmayan proje kapsamında çalışmalar
 • Ekonomik fiyatlarla muhteşem tasarımlar
 • Kaliteli ve göz alıcı tasarımlar
 • İhtiyacı karşılayacak boyut ve tasarımlarla gerçekleşen mimari projeler

Uygun Fiyatlarla Ergonomik Projeler 

Site projelerine yüzme havuzu eklemek her zaman ek maliyeti düşünülen bir konudur. Ancak havuzlu bir sitenin kira ve satış fiyatlarıyla havuzsuz bir sitenin fiyatları aynı değerde değildir. Bu noktada elde edilecek olan gelir maliyeti fazlasıyla karşılamaktadır. Bu sebeple lüks dizayna sahip profesyonel havuz projeleri sitenin değerini en az iki katına çıkarmaktadır.  

Uygun fiyat garantisiyle kaliteli hizmet sunan firmamız sizler için en iyisini tasarlamaktadır. Danışmanlarımızla irtibata geçtiğiniz taktirde sizin için detaylı bilgilendirme verilecektir. Sitenizi uzmanlarımızla birlikte ziyaret ederek havuz projesinin detaylarını belirlemekte,aşamalarını oluşturmaktayız. Tasarladığımız örnek projeler hakkında bilgi aldığınız taktirde hiç düşünmeden bizimle iş birliği içinde olacaksınız. Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta