Şok Havuzu İçin Gerekenler

Şok Havuzu İçin Gerekenler

Günümüzde yer alan yoğun ve stresli iş hayatı içerisinde, kişilerin kısa bir zaman zarfında vücutlarındaki toksinleri atmak ve yenilenmek için tercih ettikleri sauna tarzı yerleri, uzmanlarda şiddetle tavsiye etmektedir. Vazgeçilemeyen rahatlama ortamları içerisinde yer almakta olan hamam, buhar odası, sauna şeklinde keyif ortamlarından çıkıldıktan sonra, tüm kaslar gevşemiş bir halde bulunur. Bu durumda ihtiyaç duyulan yegâne şey, şok havuzu ortamıdır. Bu havuzlar, insan vücudunun sıcak ve soğuğa vermekte olduğu tepkiler göz önüne alınarak tasarlanmaktadır. Sıcak ortamda gözenekleri açılan deri temizlenir, içi temizlenen gözeneklerin tekrar kapanabilmesi ve cildin sıkılaşması için vücut aşırı soğuğa ihtiyaç duyar.

Şok Havuzu Nedir?

Sıcak ortamlarda gevşemiş olan kasların sıkılaşması amacı ile kullanılan uygulamalara, soğuk şok uygulaması denir. Sauna ortamında ki yüksek sıcaklık sebebi ile damarların genleşmesi sonucunda, toksin olan maddeler atılır. Havuza girildiği zaman, gevşemiş kaslarda kan dolaşımı hızlanarak, sinir uçları uyarılır ve ağrılar son bulur. Bu sayede, genişleyen damarlar büzüşür, vücut direnç kazanır ve metabolizma güçlenir. İdeal olan şok havuzu su sıcaklığı, 15 ile 16 derece arasında olmalıdır.

Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır?

Diğer isimleri de soğutma havuzu olan, yüzme amacı ile kullanılmayan bu mekânlar, diğer havuzlara nazaran daha ufak ebatlarda tasarlanır. Vücut ısısının ani olarak düşürülmesi görevini üstlendiklerinden, 1 m ile 1,5 m derinliğinde ve 2 metreküp hacminde dizayn edilirler. Havuz sektöründe uzun yıllardır verdiği başarılı hizmetler ile sayılı firmalar arasında yer alan Çilek Havuz, geniş ürün yelpazesi içerisinde şok havuzu yapımına da yer vermektedir. Bu tarz havuz yaptırma ihtiyacı olan kişi ya da firmalar, konusunda uzman ve deneyimli bir kadroya sahip olan firma ile www.cilekhavuz.com.tr adresinden irtibata geçebilirler.

Planlama Aşaması

Bu havuzların planlama aşamalarında, havuzun yapılacağı ortamın seçilmesi, detayların planlanması, kullanım amacı önemlidir. Havuzlara sıcak ortamlarda gevşemiş olan kişiler, aniden ve çok hızlı bir şekilde gireceklerdir. Yapılan ani ve hızlı hareketler sırasında zarar görülmemesi, planlama aşamasında önemli bir yer teşkil eder. Bu havuzların yapımında temizlik ve hijyen de son derece önemli olduğundan, kullanılan malzemelerin de kaliteli ve hijyenik olması gerekmektedir. Kişilerin şok havuzu girişinde kullanacakları merdivenlerin dizaynı ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasında, Çilek Havuz çok titiz bir çalışma sergilemektedir. Uzun yıllardır bu işi yapan, sektörde yaptığı sağlam ve güvenilir havuzlar ile haklı bir şöhret ve önemli bir portföy edinmiş olan firma, havuz yapımının planlama aşamasında, konusunda bilgili ve uzman olan ekibi ile çok hassas davranarak, istenilen her tür ortamda uygun boyut ve modellerde havuz yapmaktadır.

Teknik Alt Yapı

Şok havuzu yapımında önem taşıyan diğer bir konu da, teknik alt yapıdır. Havuzun alt yapısında kullanılan boru ve ekipmanlar yüksek kalitede olmalı, montaj işlemlerinde usta işçilik gösterilmelidir. Kaliteli malzeme ve ekipman kullanılmaması durumunda, havuzda kısa zaman içerisinde aşınma, paslanma, sızdırma tarzından sorunlar ortaya çıkmakta ve tamir masrafları ekonomik açıdan, çok yüksek olmaktadır.

Havuzda Bakım ve Temizlik Çalışmaları

Havuzun inşasından sonra, bakım ve temizlik çalışmalarının düzenli olarak yapılması da, hijyen açısından çok önemlidir. Havuzun temizliğinde kullanılacak olan kimyasallar, insan sağlığına zararlı olmamalı ve su içerisinde oluşan bakterileri tam anlamı ile öldürmelidir. Havuz dibinin temizlenmesinde, pisliği ve tortuyu tam olarak çeken, kaliteli makineler kullanılmalıdır. Piyasada satılmakta olan, çok sayıda havuz temizlik kimyasalı bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin kaliteli ve ekonomik olduğu, havuza hangi miktarlarda ve periyotlarda uygulanacağı, dikkat edilmesi gereken konular içerisindedir. Havuzun büyüklüğüne, kullanım amacına göre değişiklik gösteren bu işlemler, konu insan sağlığı olduğundan, her zaman uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Çilek Havuz, şok havuzu yapımının bitişinden sonra garanti süresi belirlemekte, oluşabilecek soru ya da sorunlar için hizmet vermeye devam etmektedir. Havuzun temizlik ve bakımı için bakım anlaşmaları da yapmakta olan şirket, böylece havuz sahiplerinin hiç bir kaygı duymadan, rahatlıkla havuzlarının keyfini çıkarmalarını sağlamaktadır. Her tür havuz yaptırma, bakım, parça ve ekipman ihtiyaçlarında, kaliteden hiç bir şekilde ödün vermeden çalışmakta olan Çilek havuz, sizleri de havuz hizmeti konusunda ofisine beklemektedir.

Diğer Blog Yazıları

Merak Edilenler

E-Katalog

Şirket politikamız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve faaliyet alanlarımız için kataloğumuzu indirerek detaylı inceleyebilirsiniz!

Kataloğu İndirin
Tanıtım Videomuz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et.

Hemen İzleyin
Telefon Whatsapp E-posta
Telefon Whatsapp E-posta